• دسکتاپ یا لپتاپ؟

  Author

  دسکتاپ یا لپتاپ؟ پاپ‌کورن فوق‌‌چرب یا کم‌سدیم؟ کاغذ یا پلاستیک؟ بسیار خوب، حداقل با سؤال دسکتاپ یا لپتاپ می‌توانیم شیوه‌هایی برای راهنمایی ارائه دهیم.

 • No file selected.

  تولد عصر فضا

  Author

  در زمان جنگ جهانی دوم آلمانها موشکهایی ساختند که آنها را برای بمباران شهر لندن در سال 1944 به کار گرفتند پس از خاتمه جنگ ایالات متحده و اتحاد شوروی به ساخت موشکهای بزرگی برای سیر و سیاحت و اکتشاف در فضا پرداختند.

 • اعتبارسنجی داده‌ ها در اکسل

  Author

  اکسل یک نرم‌افزار ساده برای گردآوری و تحلیل داده‌ها می‌باشد. یکی از کارهای ساده‌ای که می‌توانید با کمک اکسل انجام دهید، طراحی صفحاتی برای انجام خودکار یک سلسله از محاسبات است. این نوع صفحات حکم ماشین‌حساب تعمیم‌یافته‌ای را دارند که می‌توانند محاسبات پیچیده‌تر و کاربردی‌تری را انجام دهند. گاهی لازم است که داده‌های ورودی، نوع و دامنه‌ی مشخصی را داشته باشند. اکسل امکاناتی دارد که به واسطه آن می‌توانید کاربر را برای وارد کردن داده‌ها در هر خانه محدود کنید تا هم از ورود داده‌های اشتباه جلوگیری کنید و هم اینکه کاربر را در وارد کردن اطلاعات راهنمایی‌ کنید.

 • فوتوسل

  Author

  فوتوسل به رسته‌ای از حسگرها گفته می‌شود که بر اساس حضور یا عدم حضور نور یا انرژی الکترومغناطیسی عمل می‌کنند. واژه فوتوسل (photocell) از دو بخش photo + cell تشکیل شده است. منظور از photo همان فوتون (photon) یا اجزای تشکیل‌دهنده نور است و cell نیز به معنای سلول می‌باشد.

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

نویسنده: میلاد صبوری, منتشر شده در بخش علم و فناوری,

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

عضویت در گوگل پلاس برای عموم آزاد شد. تا پیش از این عضویت در این شبکه اجتماعی تنها از طریق دریافت دعوتنامه از طرف افراد عضو امکان پذیر بود.

گوگل پلاس یکی از آخرین پدیده‌ها در دنیای شبکه‌های اجتماعی است که توسط غول موتورهای جستجو یعنی گوگل به دوست داران فعالیت‌های اجتماعی در محیط مجازی معرفی شده است. گوگل اعلام کرده که از تمام ظرفیت برنامه‌های کاربردی تحت وب خود برای غنا بخشیدن به این شبکه اجتماعی استفاده خواهد کرد. گوگل پلاس در مدت یک هفته از جایگاه پنچاه و چهارمین سایت پر بازدید در حوزه شبکه‌های اجتماعی به جایگاه هشتم ارتقا یافت. این امر به ویژه پس از تجربه نه چندان موفق گوگل ویو  یک پیشرفت بسیار خوب برای گوگل محسوب می‌شود. البته این درحالی است کههم اکنون فیس‌بوک با فاصله بسیار زیادی از رقبا به عنوان رهبر بازار سایت‌های شبکه اجتماعی حکم فرمایی می‌کند. مارک زاکربرگ موسس و مدیرعامل این شبکه اجتماعی در کنفرانس اخیر توسعه‌دهندگان فیس بوک اعلام کرد که تعداد کاربران این سایت از مرز هشت صد میلیون نفر گذشته است. با این اوصاف اگرچه گوگل بعد از شکست تجربه گوگل ویو این بار با دستی پر تر از قبل وارد بازار شبکه‌ای اجتماعی شده است، اما به نظر می‌رسد رقابت با بزرگان این بازار و از جمله مهم‌ترین آنها یعنی فیس‌بوک کار آسانی نباشد. باید منتظر نشست و اتفاقات بعدی این بخش از دنیای فناوری رو پیگری کرد تا مشخص شود که بالاخره کدام شرکت و با چه ایده‌ها و فناوری‎‌هایی خواهد توانست رهبری این بازار پر رقابت را بر عهده بگیرد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری