• اگر دو ذهن از یک ذهن بهتر است، درباره‌ی دوهزار ذهن چه می‌توان گفت؟(بخش دوم )

  Author

  ممکن است به بخش اول مقاله درباره کتاب معروف مینسکی ("جامعه ذهن") نگاهی انداخته باشید. توصیه می‌کنم قبل از اینکه روی "ادامه مطلب" کلیک کنید،‌ بخش اول را بخوانید و بعدا‌ بخش دوم و پایانی آن را مطالعه کنید.

 • No file selected.

  "وایکینگ"، به سوی کشف مریخ

  Author

  آیا در سیاره مریخ زندگی وجود دارد؟ برای پاسخ به این پرسش امروزه بهتر از پیش مجهز هستیم. مریخ، سیاره‌ای است که چنانچه از خورشید فاصله بگیریم بلافصله پس از زمین قرار دارد.

 • No file selected.

  پارادوکس روز تولد (۱)

  Author

  در این مقاله، می‌خواهیم به پایه ریاضی یکی از انواع حملات هک و شکستن رمز اشاره کنیم. می‌دانیم ۳۶۵ حالت مختلف برای ترکیب (ماه ، روز) تولد داریم: (فروردین، ۱)، (فرودین، ۲)، ... (اسفند، ۲۹). سوال این است: حداقل چند نفر باید در این جمع حضور داشته باشند تا احتمال وجود حداقل دو نفر با (ماه، روز) تولد یکسان، بیشتر از ۵۰ درصد باشد؟ ۳۶۶ نفر؟ ۱۸۳ نفر؟ ۱۲۲ نفر؟ ۶۱ نفر؟ ۱۶ نفر؟ چند نفر؟ حدس شما چیست؟

 • هفت ابزار تجارت الکترونیکی در رسانه‌های اجتماعی

  Author

  به‌روزرسانی تویتر و فیس‌بوک

  بی‌شک امروزه فیس‌بوک و تویتر بزرگترین سایت‌های رسانه اجتماعی در وب می‌باشند. با امکاناتی که شبکه‌های اجتماعی در اختیار شما می‌گذارند می‌توانید با طرفداران و دوستان در حوزه‌ای که تبلیغات دهان به دهان وجود ندارد ارتباط داشته باشید. از این قابلیت ها به نفع خود استفاده کنید!

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

نویسنده: میلاد صبوری, منتشر شده در بخش علم و فناوری,

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

عضویت در گوگل پلاس برای عموم آزاد شد. تا پیش از این عضویت در این شبکه اجتماعی تنها از طریق دریافت دعوتنامه از طرف افراد عضو امکان پذیر بود.

گوگل پلاس یکی از آخرین پدیده‌ها در دنیای شبکه‌های اجتماعی است که توسط غول موتورهای جستجو یعنی گوگل به دوست داران فعالیت‌های اجتماعی در محیط مجازی معرفی شده است. گوگل اعلام کرده که از تمام ظرفیت برنامه‌های کاربردی تحت وب خود برای غنا بخشیدن به این شبکه اجتماعی استفاده خواهد کرد. گوگل پلاس در مدت یک هفته از جایگاه پنچاه و چهارمین سایت پر بازدید در حوزه شبکه‌های اجتماعی به جایگاه هشتم ارتقا یافت. این امر به ویژه پس از تجربه نه چندان موفق گوگل ویو  یک پیشرفت بسیار خوب برای گوگل محسوب می‌شود. البته این درحالی است کههم اکنون فیس‌بوک با فاصله بسیار زیادی از رقبا به عنوان رهبر بازار سایت‌های شبکه اجتماعی حکم فرمایی می‌کند. مارک زاکربرگ موسس و مدیرعامل این شبکه اجتماعی در کنفرانس اخیر توسعه‌دهندگان فیس بوک اعلام کرد که تعداد کاربران این سایت از مرز هشت صد میلیون نفر گذشته است. با این اوصاف اگرچه گوگل بعد از شکست تجربه گوگل ویو این بار با دستی پر تر از قبل وارد بازار شبکه‌ای اجتماعی شده است، اما به نظر می‌رسد رقابت با بزرگان این بازار و از جمله مهم‌ترین آنها یعنی فیس‌بوک کار آسانی نباشد. باید منتظر نشست و اتفاقات بعدی این بخش از دنیای فناوری رو پیگری کرد تا مشخص شود که بالاخره کدام شرکت و با چه ایده‌ها و فناوری‎‌هایی خواهد توانست رهبری این بازار پر رقابت را بر عهده بگیرد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری