• No file selected.

  تجربه و یادگیری

  Author

  دو فیلسوف امریکایی، ویلیام جیمز و جان دیویی، نظریه‌های تاثیرگذار بسیاری در باب نحوه تفکر و یادگیری گسترش داده‌اند. جیمز و دیویی معتقد بودند که درستی هر طرز فکری بسته به میزان "کارآمدی" آن ، یا ساده‌تر بگویم میزان "به درد بخور بودن" آن طرز فکر است. بنابراین "تجربه" عنصری کلیدی در امر یادگیری است.

 • کیلاگر یا دزد کیبورد شما

  Author

  کیلاگر به نرم افزاری گفته می‌شود که توانایی ثبت و ذخیره کلیدهایی که بر روی کیبورد فشرده می‌شود را دارا می‌باشد، چه کلیدهایی که هنگام تایپ کردن می‌فشرید و چه هنگام بازی و فیلم دیدن! کیلاگرها به طور مخفیانه عملیات خود را انجام می‌دهند پس پیدا کردن آنها کار ساده‌ای نمی‌باشد. آنها اطلاعات را برای صاحب خود ارسال و یا در قسمتی از کامپیوتر نگه داری می‌کنند که بنا به فرد استفاده کننده انتخاب می‌شود مانند ارسال از طریق ایمیل ، ftp و...

  این نرم افزار از دیدی مثبت بسیار مفید و از دیدی منفی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. اگر شما قصد حفاظت از کامپیوتر خود و حتی کنترل افراد ( فرزندتان و یا کارمندان شرکتتان ) را دارید و می‌خواهید بدانید که آیا در نبود شما چه کارهایی با کامپیوتر انجام می‌شود، می‌توانید با دید مثبت از این نرم افزار کمک بگیرید. اما اگر کسی که معمولا از واژه هکر برای نامیدن آن ها استفاده می‌شود نیز همین قصد را نسبت به شما داشته باشد و کلمه عبور و اطلاعاتی که شما وارد می‌کنید را بخواهد چه !؟

 • هفت ابزار تجارت الکترونیکی در رسانه‌های اجتماعی

  Author

  به‌روزرسانی تویتر و فیس‌بوک

  بی‌شک امروزه فیس‌بوک و تویتر بزرگترین سایت‌های رسانه اجتماعی در وب می‌باشند. با امکاناتی که شبکه‌های اجتماعی در اختیار شما می‌گذارند می‌توانید با طرفداران و دوستان در حوزه‌ای که تبلیغات دهان به دهان وجود ندارد ارتباط داشته باشید. از این قابلیت ها به نفع خود استفاده کنید!

 • مفهوم فازی

  Author

  طرف آدم خوبیه یا آدم بدی هست؟ فلان بخش برای سرمایه گذاری مناسب هست یا نه؟ محتویات فلان کلاس آموزشی خوب بود یا بد بود؟ هوا امروز گرمه یا سرده؟ این سوالات و ده‌ها مورد مشابه دیگر موضوعاتی هستند که بسیاری از افراد روزانه با آن سر و کار دارند. نحوه پاسخگویی به این سوالات چگونه است؟ شما برای پرسش "فلان بخش برای سرمایه گذاری مناسب هست یا نه؟" چه پاسخی می‌دهید؟ آیا صرفا با یک جمله "مناسب هست" یا "مناسب نیست" جواب این سوال را به صورت قاطع می‌دهید یا با به کار بردن کلماتی مثل "احتمالا"، "شاید"، "اگر ..."، کمی ابهام و عدم قطعیت را وارد پاسخ خود می‌کنید. و در نهایت اینکه تفاوت انسان با یک ربات، در پاسخ به سوالات فوق چیست؟

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

نویسنده: میلاد صبوری, منتشر شده در بخش علم و فناوری,

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

عضویت در گوگل پلاس برای عموم آزاد شد. تا پیش از این عضویت در این شبکه اجتماعی تنها از طریق دریافت دعوتنامه از طرف افراد عضو امکان پذیر بود.

گوگل پلاس یکی از آخرین پدیده‌ها در دنیای شبکه‌های اجتماعی است که توسط غول موتورهای جستجو یعنی گوگل به دوست داران فعالیت‌های اجتماعی در محیط مجازی معرفی شده است. گوگل اعلام کرده که از تمام ظرفیت برنامه‌های کاربردی تحت وب خود برای غنا بخشیدن به این شبکه اجتماعی استفاده خواهد کرد. گوگل پلاس در مدت یک هفته از جایگاه پنچاه و چهارمین سایت پر بازدید در حوزه شبکه‌های اجتماعی به جایگاه هشتم ارتقا یافت. این امر به ویژه پس از تجربه نه چندان موفق گوگل ویو  یک پیشرفت بسیار خوب برای گوگل محسوب می‌شود. البته این درحالی است کههم اکنون فیس‌بوک با فاصله بسیار زیادی از رقبا به عنوان رهبر بازار سایت‌های شبکه اجتماعی حکم فرمایی می‌کند. مارک زاکربرگ موسس و مدیرعامل این شبکه اجتماعی در کنفرانس اخیر توسعه‌دهندگان فیس بوک اعلام کرد که تعداد کاربران این سایت از مرز هشت صد میلیون نفر گذشته است. با این اوصاف اگرچه گوگل بعد از شکست تجربه گوگل ویو این بار با دستی پر تر از قبل وارد بازار شبکه‌ای اجتماعی شده است، اما به نظر می‌رسد رقابت با بزرگان این بازار و از جمله مهم‌ترین آنها یعنی فیس‌بوک کار آسانی نباشد. باید منتظر نشست و اتفاقات بعدی این بخش از دنیای فناوری رو پیگری کرد تا مشخص شود که بالاخره کدام شرکت و با چه ایده‌ها و فناوری‎‌هایی خواهد توانست رهبری این بازار پر رقابت را بر عهده بگیرد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری