• آیا می‌دانید کد QR چیست؟

    Author

    امروزه با مجهز شدن تلفن‌های هوشمند به فناوری تشخیص کدهای ‌QR، استفاه از این کدها و همچنین کاربرد آنها افزایش یافته است. به کمک این کدها می‌توان اطلاعاتی از قبیل نام کالا، شرکت سازنده، تلفن، آدرس، ایمیل، وب‌سایت و اطلاعات تکمیلی‌تر دیگر را کد نمود.

  • ظهور تورف‌گر دردوره‌ی پرینتر سه‌بعدی

    Author

    از آغاز شکل‌گیری جامعه‌ی صنعتی، تولید‌کننده‌ی کالا و مصرف‌کننده‌ی آن به عنوان دو موجودیت مجزا در نظر گرفته می‌شدند. دو موجودیتی که به جز در زمان خرید و فروش کالا، کاری با هم ندارند. حتی بعد از آن، فاصله‌ی بیش‌تری هم بین تولیدکننده و مصرف‌کننده پدید آمد، تولیدکننده کالای‌اش را به توزیع‌کننده می‌فروشد و او هم به فروشگاه و فروشگاه هم به مصرف‌کننده. با این حال، به نظر می‌رسد این فاصله دارد از بین می‌رود و در آینده شاهد خواهیم بود که تولیدکننده و مصرف‌کننده تبدیل به موجودی واحد شوند: تورف‌‌گر!

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

نویسنده: میلاد صبوری, منتشر شده در بخش علم و فناوری,

عضویت در گوگل پلاس برای همه آزاد شد

عضویت در گوگل پلاس برای عموم آزاد شد. تا پیش از این عضویت در این شبکه اجتماعی تنها از طریق دریافت دعوتنامه از طرف افراد عضو امکان پذیر بود.

گوگل پلاس یکی از آخرین پدیده‌ها در دنیای شبکه‌های اجتماعی است که توسط غول موتورهای جستجو یعنی گوگل به دوست داران فعالیت‌های اجتماعی در محیط مجازی معرفی شده است. گوگل اعلام کرده که از تمام ظرفیت برنامه‌های کاربردی تحت وب خود برای غنا بخشیدن به این شبکه اجتماعی استفاده خواهد کرد. گوگل پلاس در مدت یک هفته از جایگاه پنچاه و چهارمین سایت پر بازدید در حوزه شبکه‌های اجتماعی به جایگاه هشتم ارتقا یافت. این امر به ویژه پس از تجربه نه چندان موفق گوگل ویو  یک پیشرفت بسیار خوب برای گوگل محسوب می‌شود. البته این درحالی است کههم اکنون فیس‌بوک با فاصله بسیار زیادی از رقبا به عنوان رهبر بازار سایت‌های شبکه اجتماعی حکم فرمایی می‌کند. مارک زاکربرگ موسس و مدیرعامل این شبکه اجتماعی در کنفرانس اخیر توسعه‌دهندگان فیس بوک اعلام کرد که تعداد کاربران این سایت از مرز هشت صد میلیون نفر گذشته است. با این اوصاف اگرچه گوگل بعد از شکست تجربه گوگل ویو این بار با دستی پر تر از قبل وارد بازار شبکه‌ای اجتماعی شده است، اما به نظر می‌رسد رقابت با بزرگان این بازار و از جمله مهم‌ترین آنها یعنی فیس‌بوک کار آسانی نباشد. باید منتظر نشست و اتفاقات بعدی این بخش از دنیای فناوری رو پیگری کرد تا مشخص شود که بالاخره کدام شرکت و با چه ایده‌ها و فناوری‎‌هایی خواهد توانست رهبری این بازار پر رقابت را بر عهده بگیرد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری

اطلاعات عمومی