• مفهوم فازی

  Author

  طرف آدم خوبیه یا آدم بدی هست؟ فلان بخش برای سرمایه گذاری مناسب هست یا نه؟ محتویات فلان کلاس آموزشی خوب بود یا بد بود؟ هوا امروز گرمه یا سرده؟ این سوالات و ده‌ها مورد مشابه دیگر موضوعاتی هستند که بسیاری از افراد روزانه با آن سر و کار دارند. نحوه پاسخگویی به این سوالات چگونه است؟ شما برای پرسش "فلان بخش برای سرمایه گذاری مناسب هست یا نه؟" چه پاسخی می‌دهید؟ آیا صرفا با یک جمله "مناسب هست" یا "مناسب نیست" جواب این سوال را به صورت قاطع می‌دهید یا با به کار بردن کلماتی مثل "احتمالا"، "شاید"، "اگر ..."، کمی ابهام و عدم قطعیت را وارد پاسخ خود می‌کنید. و در نهایت اینکه تفاوت انسان با یک ربات، در پاسخ به سوالات فوق چیست؟

 • پورت پرینتر

  Author

  امروز می‌خواهیم درباره یک استاندارد قدیمی انتقال داده صحبت کنیم. روزگاری بود که هنوز تکنولوژی USB اختراع نشده بود و انتقال موازی و پورت‌های پارالل تکتولوژی‌های مدرنی محسوب می‌شدند. اگر مایلید درباره پورت پرینتر یا پورت پارالل بیشتر بدانید،  با این مطلب همراه شوید.

 • از طریق صفحه گوگل پلاس خود، صفحه فیس‌بوکتان را مشاهده نمایید

  Author

  گوگل‌پلاس یک سرویس شبکه اجتماعی است که گوگل بعد از پروژه ناموفق گوگل ویو راه‌اندازی کرده است. این سرویس دارای امکانات مناسبی در حوزه شبکه‌های اجتماعی است که در نوشته‌های بعدی‌ام به طور جداگانه به آنها خواهم پرداخت. اما در این نوشته یک امکان کاربردی گوگل پلاس رو معرفی می‌کنم. این امکان کاربردی اعضای گوگل‌پلاس را قادر می‌سازد تا بتوانند صفحه فیس‌بوک خود را از طریق صفحه گوگل‌پلاس خود مشاهده کنند.

برخی از تکنیک‌های جستجوی بهتر در موتور جستجوی گوگل

نویسنده: میلاد صبوری, منتشر شده در بخش علم و فناوری,

برخی از تکنیک‌های جستجوی بهتر در موتور جستجوی گوگل

چه روش ها و تکنیک هایی برای جستجوی بهتر وجود دارد؟

استفاده صحیح و به جا از تکنیک‌های جستجو، می‌تواند نقش زیادی در رسیدن به نتایج مناسب و دلخواه داشته باشد. امروزه موتورهای جستجو تکنیک‌های متفاوتی را برای جستجوهای اختصاصی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.  بسیاری از این تکنیک‌ها در اغلب موتورهای جستجوی معروف امروزی قابل استفاده هستند. در این مطلب به طور مختصر به برخی از این تکنیک‌ها که مربوط به موتور جستجوی محبوب گوگل است اشاره شده است.

استفاده از علامیت گیومه یا کوتیشن (Quotes): در این حالت عبارتی را که می‌خواهیم سرچ کنیم در داخل علامت “ ” می‌گذاریم. با این عمل گوگل مطالبی را برای شما پیدا می‌کند که شامل همان عبارت داخل گیومه باشد.

استفاده از عملگر Not: در صورتی که می‌خواهید یک کلمه به طور مشخص در نتایج جستجوی شما وجود نداشته باشد. از عملگر Not با علامت "-" استفاده کنیم. با این کار کلمه‌ای که پس از علامت "-" قرار گیرد در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود.

استفاده از عملگر تشابه یا "~": اگر این عملگر را قبل از کلمه مورد جستجو قرار دهید، علاوه بر اینکه گوگل به دنبال صفحاتی که حاوی این کلمه است می‌گردد تا در نتایج جستجو نشان دهد، به دنبال صفحاتی که از کلمات مشابه کلمه مورد نظر استفاده کرده‌اند نیز می‌گردد. 

استفاده از عمگر "*": از این عملگر در جستجوی عبارات می‌توان استفاده کرد. به این معنی که زمانی که از این عملگر استفاده می‌کنیم گوگل به جای آن هر کلمه دیگری را می‌تواند جایگزین کند.

استفاده از "define:": معنی لغت مورد نظر را نمایش می‌دهد. البته این امکان در حال حاضر برای زبان فارسی وجود ندارد.

استفاده از "site:": برای زمانی استفاده می‌شود که شما بخواهید نتایج جستجوی خود را محدود به یک سایت مشخص بکنید. مثلا اگر عبارت " مدیریت site:www.midoonesti.com " را جستجو کنید، کلمه مدیریت را فقط در سایت www.midoonesti.com جستجو می‌کند و نتیجه‌ای که نشان می‌دهد، صفحاتی است که فقط مربوط به این سایت می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.3/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری

پزشکی و سلامت