• HDMI

  Author

  حتما اصطلاح‌های HDMI یا تلویزون HD به گوش تان خورده است و چه بسا با دستگاه‌های مجهز به واسط  HDMI سر و کار داشته باشید. در این مقاله با HDMI بیشتر آشنا می‌شویم.

 • امن بودن یا نبودن، مسئله این نیست. امن ترین بودن، مسئله این است !

  Author

  گاهی اوقات این سئوال پیش می‌آید که امن‌ترین راه چیست؟
  پاسخ به این سئوال آنچنان هم سخت نیست، زیرا کافی است بهترین و قویترین راه احراز هویت (
  Authentication System) را بدانیم، بدی‌ها و خوبی‌های آن را در کنار هم بگذاریم، سپس انتخاب کنیم! بله درست است، باید انتخاب کنیم زیرا نه تنها من، بلکه دیگران هم نوشته‌اند:

  از دیر باز انسان برای بقا، نیاز به تشخیص دوست از دشمن داشته است و تشخیص هویت برای وی امری حیاتی بوده و هست، لذا امروزه سعی در مکانیزه سازی سیستمهای شناسایی یا تشخیص هویت شده است.

برخی از تکنیک‌های جستجوی بهتر در موتور جستجوی گوگل

نویسنده: میلاد صبوری, منتشر شده در بخش علم و فناوری,

برخی از تکنیک‌های جستجوی بهتر در موتور جستجوی گوگل

چه روش ها و تکنیک هایی برای جستجوی بهتر وجود دارد؟

استفاده صحیح و به جا از تکنیک‌های جستجو، می‌تواند نقش زیادی در رسیدن به نتایج مناسب و دلخواه داشته باشد. امروزه موتورهای جستجو تکنیک‌های متفاوتی را برای جستجوهای اختصاصی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.  بسیاری از این تکنیک‌ها در اغلب موتورهای جستجوی معروف امروزی قابل استفاده هستند. در این مطلب به طور مختصر به برخی از این تکنیک‌ها که مربوط به موتور جستجوی محبوب گوگل است اشاره شده است.

استفاده از علامیت گیومه یا کوتیشن (Quotes): در این حالت عبارتی را که می‌خواهیم سرچ کنیم در داخل علامت “ ” می‌گذاریم. با این عمل گوگل مطالبی را برای شما پیدا می‌کند که شامل همان عبارت داخل گیومه باشد.

استفاده از عملگر Not: در صورتی که می‌خواهید یک کلمه به طور مشخص در نتایج جستجوی شما وجود نداشته باشد. از عملگر Not با علامت "-" استفاده کنیم. با این کار کلمه‌ای که پس از علامت "-" قرار گیرد در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود.

استفاده از عملگر تشابه یا "~": اگر این عملگر را قبل از کلمه مورد جستجو قرار دهید، علاوه بر اینکه گوگل به دنبال صفحاتی که حاوی این کلمه است می‌گردد تا در نتایج جستجو نشان دهد، به دنبال صفحاتی که از کلمات مشابه کلمه مورد نظر استفاده کرده‌اند نیز می‌گردد. 

استفاده از عمگر "*": از این عملگر در جستجوی عبارات می‌توان استفاده کرد. به این معنی که زمانی که از این عملگر استفاده می‌کنیم گوگل به جای آن هر کلمه دیگری را می‌تواند جایگزین کند.

استفاده از "define:": معنی لغت مورد نظر را نمایش می‌دهد. البته این امکان در حال حاضر برای زبان فارسی وجود ندارد.

استفاده از "site:": برای زمانی استفاده می‌شود که شما بخواهید نتایج جستجوی خود را محدود به یک سایت مشخص بکنید. مثلا اگر عبارت " مدیریت site:www.midoonesti.com " را جستجو کنید، کلمه مدیریت را فقط در سایت www.midoonesti.com جستجو می‌کند و نتیجه‌ای که نشان می‌دهد، صفحاتی است که فقط مربوط به این سایت می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.3/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری