• HDMI

  Author وهاب مختاری

  حتما اصطلاح‌های HDMI یا تلویزون HD به گوش تان خورده است و چه بسا با دستگاه‌های مجهز به واسط  HDMI سر و کار داشته باشید. در این مقاله با HDMI بیشتر آشنا می‌شویم.

 • فیزیک کوانتوم

  Author شایان منصوری

  یکی از برجسته‌ترین پیشرفتهای علمی قرن بیستم تحول و ابداع مکانیک کوانتوم است. امروزه مکانیک به عنوان یک وسیله قدرتمند برای درک وضعیت اتمها و مولکولها و نیز یک عامل حیاتی در دست فیزیکدانان و به همان اندازه شیمیدانان و بیوشیمیستها درآمده است.

 • مجموعه‌های فازی

  Author میلاد صبوری

  یکی از مفاهیم پایه و اولیه‌ای که در درس ریاضی دوران مدرسه فرا می‌گیریم، نظریه مجموعه‌ها است. اصطلاحاتی چون A اشتراک با  B، C اجتماع با D برای خیلی از ما که از دوران مدرسه فاصله گرفته‌ایم یک حس نوستالژیک ایجاد می‌کند. اما همین مفاهیم پایه امروزه سر منشاء راه ‌حل‌های نوین برای بسیاری از مسائل پیچیده دنیای صنعت هستند.

 • چگونه با کیلاگر ها مقابله کنیم ؟(bypass)

  Author آرش صفری

  هدف از این مقاله روش‌های مقابله در شرایطی است که وجود کیلاگر را احساس می‌کنیم و گرنه بهترین روش نصب آنتی ویروس خوب و به روز می‌باشد! بعد از این که طرز کار و قابلیت کیلاگرها در مقاله قبلی برای ما معلوم شد ( هرچند به صورت کاملا تخصصی بیان نشد ) روش‌هایی نیز می‌توان پیدا کرد تا کیلاگر و سازنده ی محترم آن را به خواسته‌اش نرساند!

  دانستن اصول کار کیلاگرها به نوآوری در راه‌های مقابله با این موجود دون مایه دنیای سایبری کمک بسیاری می‌کند. در اینجا به برخی روش‌ها اشاره می‌شود، روش‌هایی که اشتباه می‌باشد، روش‌هایی که معایب دارد و روش‌هایی که ایده آل می‌باشد.

برخی از تکنیک‌های جستجوی بهتر در موتور جستجوی گوگل

نویسنده: میلاد صبوری, يكشنبه, ۲۸ بهمن -۲, منتشر شده در بخش علم و فناوری, تعداد بازدیدها 5107,

برخی از تکنیک‌های جستجوی بهتر در موتور جستجوی گوگل

چه روش ها و تکنیک هایی برای جستجوی بهتر وجود دارد؟

استفاده صحیح و به جا از تکنیک‌های جستجو، می‌تواند نقش زیادی در رسیدن به نتایج مناسب و دلخواه داشته باشد. امروزه موتورهای جستجو تکنیک‌های متفاوتی را برای جستجوهای اختصاصی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.  بسیاری از این تکنیک‌ها در اغلب موتورهای جستجوی معروف امروزی قابل استفاده هستند. در این مطلب به طور مختصر به برخی از این تکنیک‌ها که مربوط به موتور جستجوی محبوب گوگل است اشاره شده است.

استفاده از علامیت گیومه یا کوتیشن (Quotes): در این حالت عبارتی را که می‌خواهیم سرچ کنیم در داخل علامت “ ” می‌گذاریم. با این عمل گوگل مطالبی را برای شما پیدا می‌کند که شامل همان عبارت داخل گیومه باشد.

استفاده از عملگر Not: در صورتی که می‌خواهید یک کلمه به طور مشخص در نتایج جستجوی شما وجود نداشته باشد. از عملگر Not با علامت "-" استفاده کنیم. با این کار کلمه‌ای که پس از علامت "-" قرار گیرد در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود.

استفاده از عملگر تشابه یا "~": اگر این عملگر را قبل از کلمه مورد جستجو قرار دهید، علاوه بر اینکه گوگل به دنبال صفحاتی که حاوی این کلمه است می‌گردد تا در نتایج جستجو نشان دهد، به دنبال صفحاتی که از کلمات مشابه کلمه مورد نظر استفاده کرده‌اند نیز می‌گردد. 

استفاده از عمگر "*": از این عملگر در جستجوی عبارات می‌توان استفاده کرد. به این معنی که زمانی که از این عملگر استفاده می‌کنیم گوگل به جای آن هر کلمه دیگری را می‌تواند جایگزین کند.

استفاده از "define:": معنی لغت مورد نظر را نمایش می‌دهد. البته این امکان در حال حاضر برای زبان فارسی وجود ندارد.

استفاده از "site:": برای زمانی استفاده می‌شود که شما بخواهید نتایج جستجوی خود را محدود به یک سایت مشخص بکنید. مثلا اگر عبارت " مدیریت site:www.midoonesti.com " را جستجو کنید، کلمه مدیریت را فقط در سایت www.midoonesti.com جستجو می‌کند و نتیجه‌ای که نشان می‌دهد، صفحاتی است که فقط مربوط به این سایت می‌باشد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.3/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

پزشکی و سلامت

اطلاعات عمومی