• اعتبارسنجی داده‌ ها در اکسل

    Author

    اکسل یک نرم‌افزار ساده برای گردآوری و تحلیل داده‌ها می‌باشد. یکی از کارهای ساده‌ای که می‌توانید با کمک اکسل انجام دهید، طراحی صفحاتی برای انجام خودکار یک سلسله از محاسبات است. این نوع صفحات حکم ماشین‌حساب تعمیم‌یافته‌ای را دارند که می‌توانند محاسبات پیچیده‌تر و کاربردی‌تری را انجام دهند. گاهی لازم است که داده‌های ورودی، نوع و دامنه‌ی مشخصی را داشته باشند. اکسل امکاناتی دارد که به واسطه آن می‌توانید کاربر را برای وارد کردن داده‌ها در هر خانه محدود کنید تا هم از ورود داده‌های اشتباه جلوگیری کنید و هم اینکه کاربر را در وارد کردن اطلاعات راهنمایی‌ کنید.

  • HDMI

    Author

    حتما اصطلاح‌های HDMI یا تلویزون HD به گوش تان خورده است و چه بسا با دستگاه‌های مجهز به واسط  HDMI سر و کار داشته باشید. در این مقاله با HDMI بیشتر آشنا می‌شویم.

اتفاقاتی که از کار افتادن توییتر را تضمین می‌کند. (بخش دوم)

نویسنده: نسرین الماسی, منتشر شده در بخش علم و فناوری,

اتفاقاتی که از کار افتادن توییتر را تضمین می‌کند. (بخش دوم)

در بخش نخست این مطلب دو عاملی را که از کار افتادن تویتر را تضمین می‌کرد، معرفی کردیم. در این بخش عوامل دیگر را بیان می‌کنیم.

اخبار داغ

اخیرا توییتر پیگیری اخبار را متوقف ساخته و شروع به ساختن آنها کرده است. این سرویس میکروبلاگ محبوب  می‌رود که به عنوان وسیله‌ای برای انتشار اخبار شهروندان مطرح شود. تعجب‌آور نیست که توییتر اطلاعات را به سرعت فراهم می‌کند و ارسال یک توییت به آسانی ارسال یک پیامک است. این سایت از یوتوب، با ویدئوهای ازپیش‌ضبظ‌شده‌اش، و از Ustream، که زنده و مستقیم است اما نیازمند به موبایل‌های مجهز به دوربین نیاز دارد، یک سر و گردن بالاتر است.
توییتر چندین خبر داغ را منتشر کرد که باعث ایجاد ترافیک بسیار در دسترسی به این سایت شد. در 15 ژانویه 2009، جنیس  کرامز خیلی اتفاقی در قایق موتوری‌اش بود که باعث شد بتواند مسافران پرواز 1549 یو.اس ایرویز را که در رودخانه هادسون سقوط کرده بودند، نجات دهد. او فورأ عکسی از لاشه هواپیما که مسافران بر بال‌های آن ایستاده بودند، تهیه و در توییتر آپلود کرد؛ همان عکسی که امروز معروف شده است. به موازات ترافیک جدیدی که به خاطر عکس کرامز به‌وجود آمد و سایت را از کار انداخت، توییتر هم خیلی زود از پوشش اخبار به سمت پوشش تصاویر متمایل شد.
صرف نظر از اینکه آیا سرورهای توییتر با افزایش کاربران، بتواند از پس حجم عظیم تقاضا برای بازدید اخبار داغ برآید یا نه، مسئله‌ی دیگر آن است که توییت‌ها به محض رخداد یک واقعه، منتشر می‌شوند. متاسفانه، تجربه نشان می‌دهد که هر چه رویدادهای خبری مهم‌تر بوده‌اند،  توییتر کم‌تر در ارائه‌ی به موقع خدمات به کاربران موفق بوده است، آن هم درست در زمانی که مردم بیشترین نیاز را به دریافت به‌موقع اخبار دارند.

4- تحولات ناگهانی در توییتر

توییتر پلتفرمی متنوع است که در هر زمینه‌ای که بتوان تصور کرد، اطلاعات را به سرعت فراهم می‌کند، اما اگر یک موضوع باشد که کاربران توییتر خیلی دوست دارند در موردش توییت کنند، آن خود توییتر است.
بعد از مختل شدن توییتر (بر اثر حجم بالای ترافیک) بر اثر افشای خبر پیوستن یکی از مؤوسان و مدیر عامل سابق شرکت توییتر، جک دورسی، به هیئت مشاوران شرکت Ustream، مردم سراسر جهان از کمبود تعداد سرورهای توییتر، شوکه شدند.
این خبر برای خیلی‌ها غافلگیرکننده بود، اما هیچ کس تصور نمی کرد که برای مدتی از رسیدن میلیون‌ها توییت به مقصدشان در بیشتر اوقات روز جلوگیری کند. (آن هم برای سایتی که هر ثانیه باید به‌روز شود)
پس دفعه بعد که تحولی درونی در ساختار کله‌گنده‌های شرکت توییتر رخ داد، و یا مدیر عامل شرکت مای‌اسپیس شغل دومش را در صفحه‌ی اصلی توییتر شروع کرد با این حیقت کنار بیایید که تنها چیزی که سبب می‌شود توییت‌های‌تان با تاخیر ارسال شوند، فقط و فقط همین موجود عظیم‌الجثه‌ی شناور، یعنی توییتر، است!

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

اطلاعات عمومی