• آ.سه.آن

  Author

  آ.سه.آن (ASEAN) برگرفته از حروف اول کلمات عبارت Association of South East Asian Nations می‌باشد. "اتحادیه ملل جنوب شرقی آسیا" یا همان آ.سه.آن در هشتم اوت ۱۹۶۷ در بانکوک، پایتخت تایلند، تاسیس شد.

 • No file selected.

  انرژی های نو

  Author

  انرژی های نو را گاه انرژی های پاک یا انرژی های طبیعی نیز می نامند زیرا این گروه از انرژی ها با طبیعت هماهنگی دارند و کمتر به محیط زیست زیان می رسانند. این انرژی ها که بشر آنها را از کهن ترین دوران می شناخته هموراه مورد استفاده انسانها قرا گرفته اند.

 • No file selected.

  نرمش‌های گردن

  Author

  هر کسی که یک بار گرفتگی گردن را تجربه کرده باشد می‌داند که یک گردن خشک و بدون حرکت تا چه اندازه می‌تواند دردناک و ناراحت کننده باشد. علاوه بر این چنین فردی روشن است که در زندگی روزانه گردن ما چه قدر کار انجام می‌دهد و فعالیت ما تا چه حدی به انعطاف پذیری و نرمی عضلات این ناحیه بستگی دارد.

SMITH

نویسنده: وهاب مختاری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

SMITH

واژه های انگلیسی blacksmith، goldsmith، silversmith، gunsmith، wordsmith و ... به چه معنا هستند و چه اشتراکی با هم دارند؟ پسوند smith در زبان انگلیسی چه کاربردی دارد؟

به نظر می رسد که پسوند smith از واژه smite به معنای "خرد کردن"، "شکستن"، "کوبیدن" ریشه گرفته است.
مثلا واژه blacksmith از دو بخش black به معنای سیاه و smith گرفته شده است. blacksmith یعنی آهنگر. از آنجایی که بعد از گداختن آهن در آهنگری، رنگ آهن سیاه می‌شود، در انگلیسی آهنگر را blacksmith می‌گویند. به همین ترتیب زرگر را هم goldsmith می‌گویند.
gunsmith یعنی کسی که تفنگ (gun) می‌سازد.
wordsmith یعنی کسی که واژه (word) ها را چکش کاری می‌کند و به آنها فرم می‌دهد، کسی که با واژه‌ها کار می‌کند، ژورنالیست یا روزنامه نگار.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.7/5 امتیازهای داده شده (13 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

وهاب مختاری

اطلاعات عمومی