• زبان فرانسوی

  Author

  فرانسوی یکی از زبان‌های رمانس است که بیش از 260 میلیون نفر در سراسر جهان به آن صحبت می‌کنند. این زبان پنجمین زبان پرکاربرد و سومین زبان رمانس پرکاربرد جهان بعد از اسپانیولی و پرتغالی است.

 • No file selected.

  اولین مبارزه مهم

  Author

  اولین کشتی مهم غلامرضا در باشگاه پولاد با ضیا میرقوامی در وزن 67 کیلوگرم و در سال 1329 بود. ضیا میر قوامی در آن زمان پهلوان پایتخت بود و در آن مسابقه ضیا برنده شد و غلامرضا امتیاز نیاورد.

 • No file selected.

  دوران تحصیل

  Author

  غلامرضا 7 ساله بود که به دبستان منوچهری واقع در خیابان خانی آباد رفت و به تحصیل پرداخت. اما تنها 9 سال درس خواند چرا که مجبور بود برای تامین مخارج زندگی کار کند.

SMITH

نویسنده: وهاب مختاری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

SMITH

واژه های انگلیسی blacksmith، goldsmith، silversmith، gunsmith، wordsmith و ... به چه معنا هستند و چه اشتراکی با هم دارند؟ پسوند smith در زبان انگلیسی چه کاربردی دارد؟

به نظر می رسد که پسوند smith از واژه smite به معنای "خرد کردن"، "شکستن"، "کوبیدن" ریشه گرفته است.
مثلا واژه blacksmith از دو بخش black به معنای سیاه و smith گرفته شده است. blacksmith یعنی آهنگر. از آنجایی که بعد از گداختن آهن در آهنگری، رنگ آهن سیاه می‌شود، در انگلیسی آهنگر را blacksmith می‌گویند. به همین ترتیب زرگر را هم goldsmith می‌گویند.
gunsmith یعنی کسی که تفنگ (gun) می‌سازد.
wordsmith یعنی کسی که واژه (word) ها را چکش کاری می‌کند و به آنها فرم می‌دهد، کسی که با واژه‌ها کار می‌کند، ژورنالیست یا روزنامه نگار.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.7/5 امتیازهای داده شده (13 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

وهاب مختاری