• No file selected.

  سر خود را افراشته نگاه دارید

  Author

  از آنجایی که سر ناحیه‌ای است که اغلب آن را لمس نمی‌کنیم ممکن است بدون این که خود متوجه شویم دچار سفتی و خشکی عضلات باشد. پوست سری که سفت و کشیده شده است باعث کاهش جریان خون در ریشه‌های مو می‌شود و آن را از دریافت مواد مغزی محروم می‌سازد و سست و شکننده شان می‌کند.

 • شنا

  Author

  شنا، مهارت یا ورزش شناور ماندن و حرکت درون آب است. شنا کردن به معنی حرکت انسان، حیوانات بدون هر گونه کمک خارجی درون آب می‌باشد. آموختن شنا، علاوه بر تقویت جسم، در مواقع اضطراری و افتادن ناگهانی درون آب، زندگی انسان را نجات خواهد داد.

SMITH

نویسنده: وهاب مختاری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

SMITH

واژه های انگلیسی blacksmith، goldsmith، silversmith، gunsmith، wordsmith و ... به چه معنا هستند و چه اشتراکی با هم دارند؟ پسوند smith در زبان انگلیسی چه کاربردی دارد؟

به نظر می رسد که پسوند smith از واژه smite به معنای "خرد کردن"، "شکستن"، "کوبیدن" ریشه گرفته است.
مثلا واژه blacksmith از دو بخش black به معنای سیاه و smith گرفته شده است. blacksmith یعنی آهنگر. از آنجایی که بعد از گداختن آهن در آهنگری، رنگ آهن سیاه می‌شود، در انگلیسی آهنگر را blacksmith می‌گویند. به همین ترتیب زرگر را هم goldsmith می‌گویند.
gunsmith یعنی کسی که تفنگ (gun) می‌سازد.
wordsmith یعنی کسی که واژه (word) ها را چکش کاری می‌کند و به آنها فرم می‌دهد، کسی که با واژه‌ها کار می‌کند، ژورنالیست یا روزنامه نگار.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.7/5 امتیازهای داده شده (13 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

وهاب مختاری