• سیمون بولیوار

  Author

  در غرب تهران، خیابانی با نام "سیمون بولیوار" وجود دارد. آیا تا به حال این پرسش برایتان پیش آمده است که سیمون بولیوار چه کسی بوده است؟

 • No file selected.

  زانوها

  Author

  زانوها بزرگترین مفاصل بدن هستند که از کشکک زانو و شبکه‌های از عضلات نگه دارنده  تشکیل شده‌اند و می‌توانند امکان استوار ماندن را برای ما فراهم آورند و به پاها اجازه‌ی حرکت دهند.

RSVP

نویسنده: وهاب مختاری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

شاید پیش آمده که در یک نامه به زبان انگلیسی با عبارت RSVP مواجه شده باشید. آیا می‌دانید این عبارت چه معنایی دارد؟

در دعوت‌نامه‌ها و نامه‌های مربوط به وعده‌های اجتماعی، RSVP یک درخواست از طرف میزبان برای فرستادن پاسخ توسط میهمان یا مدعو است. این واژه چهار حرفی (RSVP) از حروف اول عبارت فرانسوی Répondez S'il Vous Plaît تشکیل شده است. فعل امری Répondez در فرانسوی هم‌معنای فعل امری "Respond" در زبان انگلیسی است که به فارسی می‌شود: "پاسخ بدهید". عبارت S'il Vous Plaît هم کلا می‌شود "Please" در انگلیسی یا همان "لطفا" در فارسی.

RSVP

 

 

زمانی که با عبارت RSVP مواجه می‌شوید، چه در صورت تمایل و چه در صورت عدم تمایل به شرکت در مراسم، بایستی نتیجه را هر چه سریع‌تر (ظرف یکی دو روز) به میزبان اعلام کنید. در قالب بعضی از دعوت‌نامه‌ها، گزینه‌های "شرکت" یا "عدم شرکت" گنجانده شده است. به این ترتیب، بعد از اینکه تصمیم‌تان را گرفتید می‌توانید بخش مربوطه تکمیل کرده، و بعد از جدا کردن به میزبان تحویل دهید.RSVP

 

 

 

این عبارت در اواخر سده ۱۸ میلادی از فرهنگ آداب معاشرت فرانسوی وارد فرهنگ انگلیسی‌ها شد و طبقات بالای اجتماع انگلستان خود را ملزم به رعایت این پروتکل اجتماعی می‌دانستند. اما امروز تبدیل به یک عبارت عمومی شده است.RSVP

 

 

 

عبارت RSVP به اشکال R.S.V.P، Rsvp یا R.s.v.p هم نوشته می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

2.8/5 امتیازهای داده شده (13 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

وهاب مختاری