• چین و ساعت رسمی

  Author وهاب مختاری

  چین کشوری پهناور واقع در شرق قاره آسیا است. شرقی‌ترین تا غربی‌ترین نقطه این کشور بالغ بر ۵۰۰۰ کیلومتر فاصله دارد. با این حال جالب است بدانید که این کشور فقط از یک منطقه زمانی رسمی استفاده می‌کند!

 • هنوزهم ایستاده‌ام.

  Author شایان منصوری

  عضلات پایین  پا بیشترین مقدار کشیدگی عضلاتی را در طول روز تجربه می‌کنند. هنگام راه رفتن، دویدن و پریدن این عضلات بیش از سایر عضلات متاثر می‌گردند. بنابراین  تعجبی ندارد اگر ماهیچه های ساق پا اغلب منقبض، پر از تنش و مستعد برای کرامپ و مستعد و واریس باشند.

 • خلاقیت مانعی برای اوج گرفتن؟

  Author وهاب مختاری

  در زمانه‌ای که سازمان‌ها بیش از پیش داعیه‌ی "مدیریت خلاق" را در بوق و کرنا کرده‌اند، تحقیقات تازه‌ای در دانشگاه کورنل نشان می‌دهد که خلاق بودن حقیقتا می‌تواند شانس دستیابی به مشاغل سطح بالا را کم کند!

RSVP

نویسنده: وهاب مختاری, شنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۱, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 4787,

RSVP

شاید پیش آمده که در یک نامه به زبان انگلیسی با عبارت RSVP مواجه شده باشید. آیا می‌دانید این عبارت چه معنایی دارد؟

در دعوت‌نامه‌ها و نامه‌های مربوط به وعده‌های اجتماعی، RSVP یک درخواست از طرف میزبان برای فرستادن پاسخ توسط میهمان یا مدعو است. این واژه چهار حرفی (RSVP) از حروف اول عبارت فرانسوی Répondez S'il Vous Plaît تشکیل شده است. فعل امری Répondez در فرانسوی هم‌معنای فعل امری "Respond" در زبان انگلیسی است که به فارسی می‌شود: "پاسخ بدهید". عبارت S'il Vous Plaît هم کلا می‌شود "Please" در انگلیسی یا همان "لطفا" در فارسی.

RSVP

 

 

زمانی که با عبارت RSVP مواجه می‌شوید، چه در صورت تمایل و چه در صورت عدم تمایل به شرکت در مراسم، بایستی نتیجه را هر چه سریع‌تر (ظرف یکی دو روز) به میزبان اعلام کنید. در قالب بعضی از دعوت‌نامه‌ها، گزینه‌های "شرکت" یا "عدم شرکت" گنجانده شده است. به این ترتیب، بعد از اینکه تصمیم‌تان را گرفتید می‌توانید بخش مربوطه تکمیل کرده، و بعد از جدا کردن به میزبان تحویل دهید.RSVP

 

 

 

این عبارت در اواخر سده ۱۸ میلادی از فرهنگ آداب معاشرت فرانسوی وارد فرهنگ انگلیسی‌ها شد و طبقات بالای اجتماع انگلستان خود را ملزم به رعایت این پروتکل اجتماعی می‌دانستند. اما امروز تبدیل به یک عبارت عمومی شده است.RSVP

 

 

 

عبارت RSVP به اشکال R.S.V.P، Rsvp یا R.s.v.p هم نوشته می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.6/5 امتیازهای داده شده (7 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

وهاب مختاری

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

علم و فناوری

پزشکی و سلامت

اطلاعات عمومی