• No file selected.

  ماساژ انگشتان

  Author

  انگشتان بی وقفه در حال حرکت و تلاشند. آن ها از مهم ترین ابزارهای ما برای کشف دنیای پیرامون هستند. اما در طی این جستجو مقدار زیادی تنش و گرفتگی در خود انباشته می کنند و به همین دلیل است که پس از مدتی با بالاتر رفتن سن در می یابیم که دیگر چابکی سابق را ندارند.

 • هوش های گوناگون

  Author

  هاوارد گاردنر در سال 1983 با انتشار کتاب معروف‌اش، چارچوب‌های ذهن: نظربه‌ی هوش‌های گوناگون، نظریه‌ی انواع هوش را مطرح کرد. اساس این نظریه این است که هر فردی سبک یادگیری خاص خود را دارد. این مسئله‌ای است که به ندرت در روال معمول آموزش مورد توجه قرار می‌گیرد. گاردنر 8 نوع هوش را معرفی می‌کند که هر کدام سبک خاصی از یادگیری را طلب می‌کنند.

 • No file selected.

  بومرنگ

  Author

  بومرنگ، کاملترین محصول دانش و فن انسان اولیه می باشد. این اسلحه عجیب و بی نظیر مدتهای زیادی موجب حیرت و تعجب دانشمندان بود. واقعا هم اشکال عجیب پیچ در پیچی که بومرنگ در هوا رسم می کند باعث حیرت و تعجب هر شخصی می شود.

RSVP

نویسنده: وهاب مختاری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

شاید پیش آمده که در یک نامه به زبان انگلیسی با عبارت RSVP مواجه شده باشید. آیا می‌دانید این عبارت چه معنایی دارد؟

در دعوت‌نامه‌ها و نامه‌های مربوط به وعده‌های اجتماعی، RSVP یک درخواست از طرف میزبان برای فرستادن پاسخ توسط میهمان یا مدعو است. این واژه چهار حرفی (RSVP) از حروف اول عبارت فرانسوی Répondez S'il Vous Plaît تشکیل شده است. فعل امری Répondez در فرانسوی هم‌معنای فعل امری "Respond" در زبان انگلیسی است که به فارسی می‌شود: "پاسخ بدهید". عبارت S'il Vous Plaît هم کلا می‌شود "Please" در انگلیسی یا همان "لطفا" در فارسی.

RSVP

 

 

زمانی که با عبارت RSVP مواجه می‌شوید، چه در صورت تمایل و چه در صورت عدم تمایل به شرکت در مراسم، بایستی نتیجه را هر چه سریع‌تر (ظرف یکی دو روز) به میزبان اعلام کنید. در قالب بعضی از دعوت‌نامه‌ها، گزینه‌های "شرکت" یا "عدم شرکت" گنجانده شده است. به این ترتیب، بعد از اینکه تصمیم‌تان را گرفتید می‌توانید بخش مربوطه تکمیل کرده، و بعد از جدا کردن به میزبان تحویل دهید.RSVP

 

 

 

این عبارت در اواخر سده ۱۸ میلادی از فرهنگ آداب معاشرت فرانسوی وارد فرهنگ انگلیسی‌ها شد و طبقات بالای اجتماع انگلستان خود را ملزم به رعایت این پروتکل اجتماعی می‌دانستند. اما امروز تبدیل به یک عبارت عمومی شده است.RSVP

 

 

 

عبارت RSVP به اشکال R.S.V.P، Rsvp یا R.s.v.p هم نوشته می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

2.8/5 امتیازهای داده شده (13 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

وهاب مختاری

پزشکی و سلامت