• No file selected.

  ترفندهای رایج در مذاکرات (بخش اول)

  Author

  چانه‌زنی یکی از رویکردهای اصلی در اصول مذاکرات است. این رویکرد شامل مجموعه‌ای از ترفندها است. بسیاری از این ترفندها در انواع مختلفی از مذاکرات چه در سطوح ساده مانند گفتگوهای روزمره افراد و چه در سطوح پیچیده و پیشرفته مانند مذاکرات تجاری و سیاسی قابل استفاده هستند. به کارگیری صحیح و به جای هر کدام از آنها می‌تواند امتیازات فراوانی را برای شخص یا تیم مذاکره کننده به همراه داشته باشد.

 • No file selected.

  انرژی هسته ای

  Author

  منظور از انرژی هسته ای نوعی از انرژی است که از طریق ایجاد شکاف هسته ای در برخی از مواد معدنی با استفاده از یک تکنولوژی بسیار پیشرفته به دست می آید و سپس به انرژی الکتریکی تبدیل می شود. تکنولوژی هسته ای از زمان جنگ جهانی دوم و اختراع بمب هسته ای رشد کرد.

 • No file selected.

  تایگر ماث

  Author

   

  تایگر ماث (Tiger Moth) یک حشره زیبا است. این حشره که شباهت زیادی به پروانه دارد، به خاطره رنگ آمیزی جذاب روی بال‌هایش شهرت یافته است.

 • No file selected.

  فرانسه ویشی

  Author

   

  عبارت "فرانسه ویشی" مربوط به دوره‌ای از تاریخ فرانسه است که بسیاری از مورخین از آن به عنوان یکی از تاریک‌ترین و تاسف‌‌بارترین دوران‌های فرانسه یاد می‌کنند. سال‌های جنگ جهانی دوم ... بعد از نفوذ ژرمن‌ها به خاک فرانسه ... یک دولت فرانسوی به ظاهر مستقل در شهر ویشی در جنوب پاریس پا گرفت.

کوتوله‌های قهوه‌ای

نویسنده: میلاد صبوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

کوتوله قهوه‌ای یا brown dwarf چیست؟ برای پاسخ به این سوال نیاز است تا کمی در مورد ستارگان و سیارات صحبت شود.

همان‌طور که بسیاری از ما می‌دانیم، سیارات، نوری از خود تولید نمی‌کنند بلکه نوری که از جهان اطراف دریافت می‌کنند را انعکاس می‌دهند. این در حالی است که ستارگان خود منشا نور هستند. اما چه حقیقتی است که باعث می‌شود ستارگان بتوانند تولید کننده پرتوهای نور باشند درحالی که سیارات تنها قادر به انعکاس پرتوهای نور باشند.

هنگامیکه یک ستاره شروع به شکل‌گیری می‌کند شامل ابری از گازهای متراکم است. هرچه این گازها متراکم‌تر شوند، دمای مرکز این جرم فضایی بیشتر می‌شود. تا حدی که گرمای حاصل می‌تواند باعث گداخته شدن هیدروژن، آزاد شدن مقدار زیادی انرژی  و در نهایت درخشش ستاره شود.کوتوله‌های قهوه‌ای

 

کوتوله‌های قهوه‌ای، اجرام آسمانی‌ای با اندازه‌ای مابین سیارات بزرگی مثل مشتری و ستاره‌های با سایز کوچک هستند. به عبارت دقیق‌تر جرم کوتوله‌های قهوه‌ای معمولا بین 15 تا 75 برابر جرم سیاره مشتری است. داشتن این مقدار جرم، این امکان را فراهم نمی‌کند که کوتوله‌های قهوه‌ای بتوانند فرآیند گداخت هیدروژن و تولید انرژی را همانند آنچه که در ستارگان اتفاق می‌افتد، تحمل کنند. به همین جهت برخی دانشمندان یک کوتوله قهوه‌ای را نوعی ستاره نافرجام به حساب می‌آورند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.2/5 امتیازهای داده شده (5 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

میلاد صبوری

پزشکی و سلامت

اطلاعات عمومی