• No file selected.

  تمرین برای چشم‌ها

  Author

  هنگامی که می‌خواهیم به چیزی که در پایین قرار دارد نگاه کنیم، نگاهمان را به طرف پایین می‌اندازیم. برای این کار بدن یا سر را پایین نمی‌اندازیم.

 • No file selected.

  پارچه های فرنگی یک شاهی نمی ارزد

  Author

  امیرکبیر در برخورد با خارجیان با شجاعت و قاطعیت تمام رفتار می کرد. مردم ایران از این قاطعیت و شجاعت آگاه بودند امیر پیوسته از انگلیس و روسیه می خواست از صدور کالاهای بنجل و بی ارزش به ایران خودداری کنند، و الا بدون کوچکترین اغماضی روابط تجاری ایران را با آن کشورها قطع خواهد کرد.

 • No file selected.

  تدبیر امیر

  Author

  زمانی یک تن از راست گویان امانتی نزد تاجر محترمی گذاشت . بعد از چند روز که آمد مطالبه کند آن تاجر ابا نمود. صاحب امانت نزد امیر رفت و قضیه را باز گفت...

چرخاندن سر

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

برای تمرین در این مورد می‌توان سر را چرخاند. برای این کار باید بدن را صاف نگه داشت ، باید توجه داشت که به هیچ عنوان نباید شانه‌‎ها حرکت کنند و اگر تمام سنگینی سر به پایین بیفتد فورا در ناحیه‌ی گردن احساس یک نوع خستگی می‌کنیم.

حالا باید سر را با تمام سنگینی‌اش آهسته به طرف چپ حرکت و در همان جا قرار داد. حالا سر کاملا عقب در محور گردن می‌چرخد. در این حالت می‌توانیم احساس کنیم چطور عضلات گلو می‌گیرد پس دهان را باز می‌کنیم تا گرفتگی عضلات برطرف شود.

پس از آن سر را به طرف راست حرکت می‌دهیم و در نتیجه ماهیچه‌های گردن نرم می‌شود، خستگی برطرف می‌شود، رگ های گردن کشیده و ریلکس می‌شوند. اما چرخاندن سر باد به آهستگی انجام گیرد. باید توجه داشته باشیم که واژه‌ی آهسته چه مفهومی دارد.

عجله، حرص در موفقیت، صرف بیهوده‌ی انرژی و عدم اراده، عیب های بزرگ است که این عیوب را باید برطرف کرد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری