• No file selected.

  ماساژ انگشتان

  Author

  انگشتان بی وقفه در حال حرکت و تلاشند. آن ها از مهم ترین ابزارهای ما برای کشف دنیای پیرامون هستند. اما در طی این جستجو مقدار زیادی تنش و گرفتگی در خود انباشته می کنند و به همین دلیل است که پس از مدتی با بالاتر رفتن سن در می یابیم که دیگر چابکی سابق را ندارند.

 • No file selected.

  انرژی اقیانوس

  Author

  می دانیم که بیش از دو سوم سطح کره زمین را آب پوشانده است. دریاها و اقیانوسها منابع انرژی خداداد و لایزالی هستند که چشم اندازهای گسترده ای در برابر بشر می گشانید. به طور کلی انرزی اقیانوسها را در سه شکل می توان مورد استفاده قرارداد.

 • No file selected.

  مراقبت از ابروها

  Author

  چشم اندامی ظریف و حساس است که قادر است بر روی هر نقطه در میدان دید ما متمرکز شود اما از عضلاتی که کره ی چشم را در اطراف می‌چرخانند به ندرت به اندازه ظرفیتشان بهره می‌گیریم و در عوض اغلب مان با خیره شدن به جلو این عضلات را برای ساعت‌ها در جایشان قفل می‌کنیم.

چرخاندن سر

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

برای تمرین در این مورد می‌توان سر را چرخاند. برای این کار باید بدن را صاف نگه داشت ، باید توجه داشت که به هیچ عنوان نباید شانه‌‎ها حرکت کنند و اگر تمام سنگینی سر به پایین بیفتد فورا در ناحیه‌ی گردن احساس یک نوع خستگی می‌کنیم.

حالا باید سر را با تمام سنگینی‌اش آهسته به طرف چپ حرکت و در همان جا قرار داد. حالا سر کاملا عقب در محور گردن می‌چرخد. در این حالت می‌توانیم احساس کنیم چطور عضلات گلو می‌گیرد پس دهان را باز می‌کنیم تا گرفتگی عضلات برطرف شود.

پس از آن سر را به طرف راست حرکت می‌دهیم و در نتیجه ماهیچه‌های گردن نرم می‌شود، خستگی برطرف می‌شود، رگ های گردن کشیده و ریلکس می‌شوند. اما چرخاندن سر باد به آهستگی انجام گیرد. باید توجه داشته باشیم که واژه‌ی آهسته چه مفهومی دارد.

عجله، حرص در موفقیت، صرف بیهوده‌ی انرژی و عدم اراده، عیب های بزرگ است که این عیوب را باید برطرف کرد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری