چرا شبیه عکسهایمان نیستیم؟

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

این من هستم؟ چرا این طور در عکس بد افتاده ام؟

بسیاری از ما از عکسهای خودمان راضی نیستیم یا دست کم تصور می کنیم عکس هایی که از ما گرفته شده اند زاویه مناسبی ندارند اگر سعی کرده باشید از خودتان عکس بگیرید هم قضیه به همین ترتیب است باید بارها و بارها عکس بگیرید تا سرانجام از کارتان راضی شوید.

به طور مشابهی وقتی صدار ضبط شده خودتان را گوش می کنید باز هم همین مسئله اتفاق می افتد صدای ضبط شده ما با صدایی که ما خودمان هنگام صحبت می شنویم تفاوت هایی دارد.

 

 

اما آیا این طور است؟

در مورد صدا قضیه به سادگی توجیه می شود از آنجا که صدایی که ما از خودمان می شنویم حاصل ترکیب صدای هدایت شده توسط هوا و صدای هدایت شده به گوشمان از طریق استخوان ها و سینوس های سرمان است. پس صدای دریافتی مان تا حد زیادی با صدایی که دیگران تنها از طریق هدایت هوایی می شوند تفاوت دارد.چرا شبیه عکسهایمان نیستیم؟

اما در مورد عکس پاسخ را می توان تنها در یک کلمه خلاصه کرد: آینه!

علت اینکه گاهی عکس هایمان به نظر عجیب می آیند و تصور می کنیم با خودمان شباهت کمی دارند این است که ما همیشه برای دیدن خودمان از آینه استفاده می کنیم آنچه که ما در آینه می بینیم زاویه بسیار خاصی دارد که تنها خودمان می توانیم آن را ببینیم و بسیار بعید است کسی که از شما عکس می گیرد دقیقا با همان زاویه و از همان ارتفاع عکسبرداری کند.

باید اضافه کنم که حس بدی که شما بعد از دیدن تصاویر غیر آینه ای تان پیدا می کنید در اشخاص دیگر وجود ندارد و آنها منطقا چون به دیدن تصاویر آینه ایی شما عادت ندارند عکس های شما را طبیعی و شبیه خود واقعی تان می بینند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.2/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری

اطلاعات عمومی