• ظهور تورف‌گر دردوره‌ی پرینتر سه‌بعدی

  Author وهاب مختاری

  از آغاز شکل‌گیری جامعه‌ی صنعتی، تولید‌کننده‌ی کالا و مصرف‌کننده‌ی آن به عنوان دو موجودیت مجزا در نظر گرفته می‌شدند. دو موجودیتی که به جز در زمان خرید و فروش کالا، کاری با هم ندارند. حتی بعد از آن، فاصله‌ی بیش‌تری هم بین تولیدکننده و مصرف‌کننده پدید آمد، تولیدکننده کالای‌اش را به توزیع‌کننده می‌فروشد و او هم به فروشگاه و فروشگاه هم به مصرف‌کننده. با این حال، به نظر می‌رسد این فاصله دارد از بین می‌رود و در آینده شاهد خواهیم بود که تولیدکننده و مصرف‌کننده تبدیل به موجودی واحد شوند: تورف‌‌گر!

 • درمان های جراحی

  Author شایان منصوری

  همه افرادی که به آنژین قلبی دچار هستند نیازی به عمل جراحی ندارند، اما وقتی که مشکلات بیمار با مصرف داروها برطرف نمی گردد نتایج عمل جراحی می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

 • ماساژ انگشتان

  Author شایان منصوری

  انگشتان بی وقفه در حال حرکت و تلاشند. آن ها از مهم ترین ابزارهای ما برای کشف دنیای پیرامون هستند. اما در طی این جستجو مقدار زیادی تنش و گرفتگی در خود انباشته می کنند و به همین دلیل است که پس از مدتی با بالاتر رفتن سن در می یابیم که دیگر چابکی سابق را ندارند.

 • عطار نیشابوری

  Author شایان منصوری

  آغاز زندگی

  در سال 540 ه.ق خداوند ابی بکر ابراهیم پسری عطا نمودکه بعدها یکی از بزرگترین عرفا و شعرای به نام قرن ششم و هفتم ایران گردید. نام عزیز " محمد" بر او نهاده شد و "ابوحامد" کنیه اش گردید.

ویروس سازان حرفه ای

نویسنده: مرتضی مرادوند, پنجشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۳, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 2619,

ویروس سازان حرفه ای

آنها در کوچه پس کوچه های تاریک منتظرند. زندگیشان فقط در ضربه زدن و گریختن خلاصه می شود. کار آنها یک نوع جرم دیجیتال است.

این بزهکاران ویروسی، نویسندگان برنامه های کوچکی هستند که داده ها و اطلاعات را نابود می کنند و اجرای برنامه های کامپیوتری شما را مختل می سازند. آنها اغلب به اندازه ویروسهای ساخته دستشان بی پروا هستند و از جرایم خود شرمنده نمی شوند. ویروسها در واقع بدترین دشمنان کاربران کامپیوترهایند. میهمانانی ناخوانده، غیر منتظره و نابخشودنی که در تاریکی پنهان می شوند و منتظر می مانند تا ضامنی کشیده شود و سپس در یک چشم بر هم زدن همه چیز را نابود کنند آن هم فقط با چند کد مخرب.

ویروس نویسان به پاسپورت یا جواز عبور نیازی ندارند چون اصولا نام و نشانی از خود به جا نمی گذارند. آنها با نام مستعار زندگی می کنند. اگر چه دنبال کسب شهرت اند اما آنقدر دقیق هستند که کوچکترین ردپایی از خود به جا نگذارند. محقیقن ویروس شناس و کارشناسان و متخصین امنیت سیستمهای کامپیوتری در سراسر جهان وقت و تلاش بسیاری را مصروف مقابله با این مجرمین می کنند. محقیقن ویروس شناسی بر این باورند که راز بقای ویروس نویسان کمکهای مالی شرکت های تولید کننده نرم افزارهای ویروس یاب به ایشان است. اگر چه مرز واقعیت و تهمت در چنین مواردی قابل تشخیص نیست، اما به هر حال نتایج این جرایم ویروسی دردسرهای بزرگی برای دارندگان سیستمهای اطلاعاتی کامپیوتری فراهم کرده است.

دفاعیات ویروس سازان حرفه ای از خودشان نیز شنیدنی است. یکی از اعضای گروه مخفی موسوم به " میلیشیای آهنین" که در کشور سوئد به تولید ویروسهای مخرب اشتغال دارد می گوید: ما کاری به کار مردم نداریم و آزاری به انسانها نمی رسانیم بلکه هدف ما فقط اطلاعات و داده هاست. ما بمب منفجر نمی کنیم بمب می سازیم. این شما هستید که می توانید چشمهایتان را باز کنید تا بمب های ما در دستتان منفجر نشود.

اگر چه تئوری می گوید مقصر اصلی در انتشار ویروسها، ویروس شناسان هستند اما خود آنها بر این اعتقادند که باید دید چه کسانی بیشتر از همه از انتشار ویروسها بهره مادی می برند. و در پاسخ می گویند: مسلما ویروس کش سازان یعنی تولید کنندگان نرم افزار های ویروس یاب. خیلی از ویروس نویسان معتقدند که شرکت های سازنده نرم افزار های ضد ویروس مثلا یکی از شرکتهای نرم افزاری به کسانی که جدیدترین نوع ویروسها را به آنها معرفی کنند تا در به روزرسانی و کامل کردن ویروس کشهای خود از آنها استفاده کنند، پول قابل توجهی می پردازد و این یعنی سرمایه گذاری غیر مستقیم برای تولید ویروس.

به عقیده یک دانشمند ویروس شناس در دانشگاه هامبورگ تا سال 1994 حدود 4100 نوع ویروس مربوط به کاپیوترهای شخصی در دنیا وجود داشته که تولید کنندگان اصلی آن در آمریکا، هلند، ایتالیا و روسیه بوده اند.

در هر حال مثل ویروس نویس مثل آدم پولداری است که دزدی را اجیر می کند تا اثر هنری مشهوری را برای او بدزدد. اما بعد از آنکه آن را تصاحب کرد نمی تواند با آن کاری کند چون نه قابل نمایش است و نه اسباب تفاخره، پس باید آن را در گوشه ای اتاقی کوچک و تاریک نگاه دارد. این چه افتخاری است که ویروسی بسیار پیچیده بنویسیم اما نتوانیم با سربلندی آن را به دیگران عرضه کنیم.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

علم و فناوری

اطلاعات عمومی