• تفکر واگرا

  Author

  تفکر واگرا روشی‌ است برای کشف جنبه‌های مختلف یک مفهوم. با شروع از یک ایده‌ی اولیه، متفکر واگرا به ذهن‌اش اجازه می‌دهد که در جهت‌های مختلفی جستجو کند و ایده‌ها و نکات بسیاری درباره‌ی همان مطلب اولیه گردآوری کند. تفکر واگرا را می‌توان به عنوان یک روش طوفان ذهنی خلاق، در موضوعات متنوع و جاهای مختلفی از دپارتمان تحقیق و توسعه‌ی یک شرکت بزرگ گرفته تا یک کلاس درس معمولی، به کار گرفت.

 • رنگین کمان مهتابی

  Author

  همه ما با رنگین کمان آشنا هستیم و احتمالا بارها این پدیده زیبای طبیعت رو مشاهده کرده‌ایم. اما آیا می‌دانید در کنار این رنگین کمان معمولی، پدیده نادر و بسیار زیبای رنگین کمان مهتابی هم در این طبیعت شگفت انگیز وجود دارد؟

 • No file selected.

  حکومت به شما دادن، چراغ دم باد نهادن است.

  Author

  پس از آنکه میرزا تقی خان به صدارت رسید دوستان و آشنایان سابق وی به امید رسیدن به پست و مقام به نزد وی رفتند اما از آنجا که ملاک و ضابطه امیرکبیر کاردانی و لیاقت اشخاص بود به افراد بی کفایت و متملق و چابلوس کاری رجوع نکرد.

هوای تازه تنفس کنید

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

یکی از بلایایی که زندگی مدرن انسان را گریبان گیر خود کرده است آلودگی هواست که باید با آن به مقابله بپردازیم. آلودگی هوا موجب گرفتگی بینی، سینوزیت و سایر مشکلات تنفسی خواهد شد. آن چه تنفس می‌کنیم بر آن چه احساس می‌کنیم و میزان انرژی مان بسیار موثر خواهد بود.

ماساژ بینی و گونه‌ها راه بینی و سینوس‌ها را از گرفتگی رها خواهد ساخت و شما درمی‌یابید که با کمک این روش به مراتب راحت تر تنفس می‌کنید.

1-    از دو انگشت خود کمک بگیرید و دو طرف بینی را بمالید. این حرکت می‌تواند راه بینی را پاک کرده و سینوس‌ها را برای تخلیه تحریک کند. سپس نقطه‌ای را در دو طرف بینی درست در امتداد وسط پل بینی فشار دهید تا به تخلیه‌ی راه‌های تنفسی کمک کند.


2-    سپس با استفاده از دو انگشت اشاره‌ی خود بر روی نقطه‌ای واقع در گوشه‌ی خارجی هر دو سوراخ بینی که به شکل حفره‌ای کم عمق حس می‌شود فشار آورید. این نقطه برای پاک شدن سریع راه بینی و رفع گرفتگی سینوس‌ها بسیار مناسب است.


3-    انگشتانتان را روی هر دو گونه قرار دهید و به آرامی آن‌ها را به طرف عقب و گوش‌ها بکشید. سپس انگشتان شست خود را در کف گونه‌ها قرار دهید و با ملایمت آن‌ها را به داخل فشار دهید و این حرکت را در خط گونه‌ها امتداد دهید.


4ماساژ بینی-    ابتدا با دو انگشت و سپس با کف دست‌ها به شکل حرکت دوار در دایره‌های کوچک گونه‌ها را ماساژ دهید. این حرکت عضلات ناحیه را از تنش رها خواهد ساخت و جریان خون در گونه‌ها را افزایش می‌دهد.


5-    در کف هر گونه درست در امتداد مردمک چشم گودی کوچکی قرار دارد که نقطه‌ی ST3 را در خود گرفته است. این نقطه را با انگشتان خود بفشارید تا به رفع تنش، دردهای صورت و گرفتگی مجاری بینی کمک کند.


6-    گونه‌های خود را از بالا به پایین بمالید و سپس کار ماساژ را با ضرب گرفتن آهسته برای افزایش جریان خون و انرژی گونه‌ها به پایان برسانید.

این مقاله  از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری