• ماجرای یک استراتژی‌ و یک ضداستراتژی مضحک اما عاقلانه در مستطیل سبز!

  Author

  جام قهرمانی کشورهای حوزه دریای کارائیب،

  سال ۱۹۹۴،

  بازی آخر گروه اول بین تیم‌های باربادوس و گرنادا در مرحله گروهی

   

  سه دقیقه به پایان بازی بیشتر باقی نمانده است. نتیجه ۲-۲ مساوی است. بازیکنان تیم گرنادا در کمال حیرت تماشاگران، به دو دسته تقسیم شده‌اند. نیمی در صدد گشودن دروازه تیم حریف هستند و نیم دیگر می‌خواهند به خودشان گل بزنند!!

 • درباره کوکاکولا

  Author

  کولاکولا را دکتر داروسازی به نام جان پمبرتون در سال ۱۸۸۶ ابداع کرد. پمبرتون می‌خواست با استفاده از برگ‌های کوکا، دارویی برای رفع خستگی و درد بسازد. برگ‌های کوکا حاوی ماده‌ی کوکائین هستند. البته امروزه کوکاکولا بدون کوکائین تهیه می‌شود. جالب است بدانید که شرکت کوکاکولا سالانه حدود صد تن برگ کوکا از کشور پرو وارد می‌کند.

   

 • تاریخچه جاده‌ها و آسفالت

  Author

  اولین نشانه‌های راه‌سازی به حدود ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد برمی‌گردد که جاده‌های سنگ‌فرش درشهر اور در عراق امروزی یا مسیرهای ساخته شده از چوب و الوار در مناطق باتلاقی گلاستونبری انگلستان نمونه‌هایی از آن می‌باشند.

هوای تازه تنفس کنید

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

یکی از بلایایی که زندگی مدرن انسان را گریبان گیر خود کرده است آلودگی هواست که باید با آن به مقابله بپردازیم. آلودگی هوا موجب گرفتگی بینی، سینوزیت و سایر مشکلات تنفسی خواهد شد. آن چه تنفس می‌کنیم بر آن چه احساس می‌کنیم و میزان انرژی مان بسیار موثر خواهد بود.

ماساژ بینی و گونه‌ها راه بینی و سینوس‌ها را از گرفتگی رها خواهد ساخت و شما درمی‌یابید که با کمک این روش به مراتب راحت تر تنفس می‌کنید.

1-    از دو انگشت خود کمک بگیرید و دو طرف بینی را بمالید. این حرکت می‌تواند راه بینی را پاک کرده و سینوس‌ها را برای تخلیه تحریک کند. سپس نقطه‌ای را در دو طرف بینی درست در امتداد وسط پل بینی فشار دهید تا به تخلیه‌ی راه‌های تنفسی کمک کند.


2-    سپس با استفاده از دو انگشت اشاره‌ی خود بر روی نقطه‌ای واقع در گوشه‌ی خارجی هر دو سوراخ بینی که به شکل حفره‌ای کم عمق حس می‌شود فشار آورید. این نقطه برای پاک شدن سریع راه بینی و رفع گرفتگی سینوس‌ها بسیار مناسب است.


3-    انگشتانتان را روی هر دو گونه قرار دهید و به آرامی آن‌ها را به طرف عقب و گوش‌ها بکشید. سپس انگشتان شست خود را در کف گونه‌ها قرار دهید و با ملایمت آن‌ها را به داخل فشار دهید و این حرکت را در خط گونه‌ها امتداد دهید.


4ماساژ بینی-    ابتدا با دو انگشت و سپس با کف دست‌ها به شکل حرکت دوار در دایره‌های کوچک گونه‌ها را ماساژ دهید. این حرکت عضلات ناحیه را از تنش رها خواهد ساخت و جریان خون در گونه‌ها را افزایش می‌دهد.


5-    در کف هر گونه درست در امتداد مردمک چشم گودی کوچکی قرار دارد که نقطه‌ی ST3 را در خود گرفته است. این نقطه را با انگشتان خود بفشارید تا به رفع تنش، دردهای صورت و گرفتگی مجاری بینی کمک کند.


6-    گونه‌های خود را از بالا به پایین بمالید و سپس کار ماساژ را با ضرب گرفتن آهسته برای افزایش جریان خون و انرژی گونه‌ها به پایان برسانید.

این مقاله  از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری