• No file selected.

  انرژی اقیانوس

  Author

  می دانیم که بیش از دو سوم سطح کره زمین را آب پوشانده است. دریاها و اقیانوسها منابع انرژی خداداد و لایزالی هستند که چشم اندازهای گسترده ای در برابر بشر می گشانید. به طور کلی انرزی اقیانوسها را در سه شکل می توان مورد استفاده قرارداد.

 • ظهور تورف‌گر دردوره‌ی پرینتر سه‌بعدی

  Author

  از آغاز شکل‌گیری جامعه‌ی صنعتی، تولید‌کننده‌ی کالا و مصرف‌کننده‌ی آن به عنوان دو موجودیت مجزا در نظر گرفته می‌شدند. دو موجودیتی که به جز در زمان خرید و فروش کالا، کاری با هم ندارند. حتی بعد از آن، فاصله‌ی بیش‌تری هم بین تولیدکننده و مصرف‌کننده پدید آمد، تولیدکننده کالای‌اش را به توزیع‌کننده می‌فروشد و او هم به فروشگاه و فروشگاه هم به مصرف‌کننده. با این حال، به نظر می‌رسد این فاصله دارد از بین می‌رود و در آینده شاهد خواهیم بود که تولیدکننده و مصرف‌کننده تبدیل به موجودی واحد شوند: تورف‌‌گر!

هوای تازه تنفس کنید

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

یکی از بلایایی که زندگی مدرن انسان را گریبان گیر خود کرده است آلودگی هواست که باید با آن به مقابله بپردازیم. آلودگی هوا موجب گرفتگی بینی، سینوزیت و سایر مشکلات تنفسی خواهد شد. آن چه تنفس می‌کنیم بر آن چه احساس می‌کنیم و میزان انرژی مان بسیار موثر خواهد بود.

ماساژ بینی و گونه‌ها راه بینی و سینوس‌ها را از گرفتگی رها خواهد ساخت و شما درمی‌یابید که با کمک این روش به مراتب راحت تر تنفس می‌کنید.

1-    از دو انگشت خود کمک بگیرید و دو طرف بینی را بمالید. این حرکت می‌تواند راه بینی را پاک کرده و سینوس‌ها را برای تخلیه تحریک کند. سپس نقطه‌ای را در دو طرف بینی درست در امتداد وسط پل بینی فشار دهید تا به تخلیه‌ی راه‌های تنفسی کمک کند.


2-    سپس با استفاده از دو انگشت اشاره‌ی خود بر روی نقطه‌ای واقع در گوشه‌ی خارجی هر دو سوراخ بینی که به شکل حفره‌ای کم عمق حس می‌شود فشار آورید. این نقطه برای پاک شدن سریع راه بینی و رفع گرفتگی سینوس‌ها بسیار مناسب است.


3-    انگشتانتان را روی هر دو گونه قرار دهید و به آرامی آن‌ها را به طرف عقب و گوش‌ها بکشید. سپس انگشتان شست خود را در کف گونه‌ها قرار دهید و با ملایمت آن‌ها را به داخل فشار دهید و این حرکت را در خط گونه‌ها امتداد دهید.


4ماساژ بینی-    ابتدا با دو انگشت و سپس با کف دست‌ها به شکل حرکت دوار در دایره‌های کوچک گونه‌ها را ماساژ دهید. این حرکت عضلات ناحیه را از تنش رها خواهد ساخت و جریان خون در گونه‌ها را افزایش می‌دهد.


5-    در کف هر گونه درست در امتداد مردمک چشم گودی کوچکی قرار دارد که نقطه‌ی ST3 را در خود گرفته است. این نقطه را با انگشتان خود بفشارید تا به رفع تنش، دردهای صورت و گرفتگی مجاری بینی کمک کند.


6-    گونه‌های خود را از بالا به پایین بمالید و سپس کار ماساژ را با ضرب گرفتن آهسته برای افزایش جریان خون و انرژی گونه‌ها به پایان برسانید.

این مقاله  از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری