• ترفندهای رایج در مذاکرات (بخش سوم)

  Author میلاد صبوری

  به عنوان یکی از اقدامات موثر در کنترل و راهبری مذاکره، سعی کنید همان ابتدای کار یک بسته پیشنهادی از طرف مقابل دریافت کنید. مطلع شدن از تمام خواسته‌های طرف مقابل آن هم در ابتدای مذاکره، موقعیت بسیار خوبی است که می‌تواند فرد مذاکره کننده را طول گفتگو، مسلط بر جریان مذاکره کند.

 • تحلیل کاراکتر و روان از خصوصیات دست

  Author مریم اکرمی

  هر عضو یا قسمتی از بدن انسان جزئی از مجموعه تمامی واحد انسانی و نمونه فعالیت نیروهای سیستم بدن و نشانگر همه خصوصیات روانی است. دستهای انسان از نظر ساختمانی طوری مهندسی شده که بیشتر و واضحتر از نقاط دیگر بدن متاثر می‌شود. حساسیت پاپیلارهای جاسازی شده در خطوط  کف دست بقدری است که محققان و اهل فن ارتعاشات پاپیلاری را در هیجانات و ترس و خشم به وضوح مشاهده کرده‌اند. شکل دست و نقش بندیهای خطی حاوی رموز و اسراری است که در کیفیت و خصوصیات روحی، ضعفها و قدرتها سخن می‌گوید.

 • ظهور تورف‌گر دردوره‌ی پرینتر سه‌بعدی

  Author وهاب مختاری

  از آغاز شکل‌گیری جامعه‌ی صنعتی، تولید‌کننده‌ی کالا و مصرف‌کننده‌ی آن به عنوان دو موجودیت مجزا در نظر گرفته می‌شدند. دو موجودیتی که به جز در زمان خرید و فروش کالا، کاری با هم ندارند. حتی بعد از آن، فاصله‌ی بیش‌تری هم بین تولیدکننده و مصرف‌کننده پدید آمد، تولیدکننده کالای‌اش را به توزیع‌کننده می‌فروشد و او هم به فروشگاه و فروشگاه هم به مصرف‌کننده. با این حال، به نظر می‌رسد این فاصله دارد از بین می‌رود و در آینده شاهد خواهیم بود که تولیدکننده و مصرف‌کننده تبدیل به موجودی واحد شوند: تورف‌‌گر!

نرمش‌های گردن

نویسنده: مریم اکرمی, چهارشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۳, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 3931,

نرمش‌های گردن

هر کسی که یک بار گرفتگی گردن را تجربه کرده باشد می‌داند که یک گردن خشک و بدون حرکت تا چه اندازه می‌تواند دردناک و ناراحت کننده باشد. علاوه بر این چنین فردی روشن است که در زندگی روزانه گردن ما چه قدر کار انجام می‌دهد و فعالیت ما تا چه حدی به انعطاف پذیری و نرمی عضلات این ناحیه بستگی دارد.

کمی خم کردن چانه به خارج می‌تواند وضعیت سر بر روی گردن را غیر متعادل سازد که خود موجب وارد آمدن فشار بیش از حد بر روی ماهیچه‌های گردن است. بدین شکل حرکات گردن محدود می‌گردد. از سوی دیگر ضعف این عضلات، سردرد، خستگی چشم و حتی جابه جایی مهره‌های گردن را به دنبال خواهد داشت.

بهتر است هر روز زمانی را برای برطرف ساختن تنش‌های انباشته شده در گردن، متعادل کردن گردن و اطمینان یافتن از قرار گرفتن آن در زاویه‌های مناسب اختصاص دهید.

1. شانه‌های خود را راحت نگه دارید. به آرامی سر خود را به طرف شانه بر راستتان خم کنید تا جایی که کشش عضلات را در سمت چپ گردن به خوبی حس کنید. سپس این حرکت را برای سمت مقابل نیز تکرار کنید و بعد سرتان را جای اول در مرکز، بین دو شانه قرار دهید.


2. اکنون اجازه دهید سرتان را به آرامی به طرف پایین سقوط کند. این حرکت به عضلات پشت گردن اجازه می‌دهد که کشیده شوند و تنش در آنها برطرف شود. سرخود را به آرامی به عقب برگردانید و این حرکت را دو بار تکرار کنید. هر بار اجازه دهید در صورت امکان وزن سر بر کشش ماهیچه‌های گردن کمی بیافزاید.


3. این حرکت شبیه حرکت قبل است اما به جای این که مستقیما به پایین نگاه کنید کمی به چپ متمایل شوید. در حالی که سرتان به طرف پایین حرکت می‌کند باید حس کنید که ماهیچه‌های گردن و شانه‌هایتان کشیده می‌شوند.


4. سر خود را به آرامی بچرخانید و به راست نگاه کنید، سپس دوباره به جای اول برگردید و حرکت سرخود را تا جایی که کاملا به سمت چپ نگاه می‌کنید ادامه دهید. چند بار این حرکت را تکرار کنید و هر بار سعی کنید سرتان به طرف چپ یا راست بچرخد، البته به خاطر داشته باشید این ماساژ موجب کشیدگی بیش از حد عضلات این ناحیه نشود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

مریم اکرمی

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

اطلاعات عمومی