• اولین مبارزه مهم

  Author مرتضی مرادوند

  اولین کشتی مهم غلامرضا در باشگاه پولاد با ضیا میرقوامی در وزن 67 کیلوگرم و در سال 1329 بود. ضیا میر قوامی در آن زمان پهلوان پایتخت بود و در آن مسابقه ضیا برنده شد و غلامرضا امتیاز نیاورد.

 • دست در دست

  Author صنم سرایی

  دست یکی از پیچیده ترین ساختمان بدن است. 30 استخوان بازو و 27 استخوان دست برای استرس و تنش بسیار مستعدند اما خوشبختانه همین استخوان و عضلات مربوط به آن ها بسیار حساسند و به ماساژ به خوبی پاسخ می دهند.

 • آنپاسان

  Author وهاب مختاری

  شطرنج یکی از معروف‌ترین بازی‌های تخته‌ای تمامی دوران‌ها بوده است. هر چند مردم با قواعد ابتدایی این بازی آشنایی دارند، اما یک قانون گمنام در مورد حرکت پیاده‌ها وجود دارد که اکثر بازیکنان مبتدی از آن بی‌خبرند.

نرمش‌های گردن

نویسنده: مریم اکرمی, چهارشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۳, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 3747,

نرمش‌های گردن

هر کسی که یک بار گرفتگی گردن را تجربه کرده باشد می‌داند که یک گردن خشک و بدون حرکت تا چه اندازه می‌تواند دردناک و ناراحت کننده باشد. علاوه بر این چنین فردی روشن است که در زندگی روزانه گردن ما چه قدر کار انجام می‌دهد و فعالیت ما تا چه حدی به انعطاف پذیری و نرمی عضلات این ناحیه بستگی دارد.

کمی خم کردن چانه به خارج می‌تواند وضعیت سر بر روی گردن را غیر متعادل سازد که خود موجب وارد آمدن فشار بیش از حد بر روی ماهیچه‌های گردن است. بدین شکل حرکات گردن محدود می‌گردد. از سوی دیگر ضعف این عضلات، سردرد، خستگی چشم و حتی جابه جایی مهره‌های گردن را به دنبال خواهد داشت.

بهتر است هر روز زمانی را برای برطرف ساختن تنش‌های انباشته شده در گردن، متعادل کردن گردن و اطمینان یافتن از قرار گرفتن آن در زاویه‌های مناسب اختصاص دهید.

1. شانه‌های خود را راحت نگه دارید. به آرامی سر خود را به طرف شانه بر راستتان خم کنید تا جایی که کشش عضلات را در سمت چپ گردن به خوبی حس کنید. سپس این حرکت را برای سمت مقابل نیز تکرار کنید و بعد سرتان را جای اول در مرکز، بین دو شانه قرار دهید.


2. اکنون اجازه دهید سرتان را به آرامی به طرف پایین سقوط کند. این حرکت به عضلات پشت گردن اجازه می‌دهد که کشیده شوند و تنش در آنها برطرف شود. سرخود را به آرامی به عقب برگردانید و این حرکت را دو بار تکرار کنید. هر بار اجازه دهید در صورت امکان وزن سر بر کشش ماهیچه‌های گردن کمی بیافزاید.


3. این حرکت شبیه حرکت قبل است اما به جای این که مستقیما به پایین نگاه کنید کمی به چپ متمایل شوید. در حالی که سرتان به طرف پایین حرکت می‌کند باید حس کنید که ماهیچه‌های گردن و شانه‌هایتان کشیده می‌شوند.


4. سر خود را به آرامی بچرخانید و به راست نگاه کنید، سپس دوباره به جای اول برگردید و حرکت سرخود را تا جایی که کاملا به سمت چپ نگاه می‌کنید ادامه دهید. چند بار این حرکت را تکرار کنید و هر بار سعی کنید سرتان به طرف چپ یا راست بچرخد، البته به خاطر داشته باشید این ماساژ موجب کشیدگی بیش از حد عضلات این ناحیه نشود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

مریم اکرمی

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

کسب و کار

علم و فناوری

پزشکی و سلامت