• آ.سه.آن

  Author

  آ.سه.آن (ASEAN) برگرفته از حروف اول کلمات عبارت Association of South East Asian Nations می‌باشد. "اتحادیه ملل جنوب شرقی آسیا" یا همان آ.سه.آن در هشتم اوت ۱۹۶۷ در بانکوک، پایتخت تایلند، تاسیس شد.

 • No file selected.

  اصول مذاکرات

  Author

  همه ما در زندگی در موقعیت‌های مختلفی قرار می‌گیریم که ناچار هستیم برای رسیدن به خواسته‌های خود با شخص دیگری به گفتگو و مذاکره بنشینیم. در بسیاری از این گفتگوها و مذاکرات خواسته‌های طرف مقابل در راستای خواسته‌های ما نیست. به همین دلیل در گفتگوهایمان دچار اختلاف می‌شویم و در اغلب موارد بدون گرفتن نتیجه ملموسی مجبور به پایان دادن به گفتگو می‌شویم.

 • درباره کوکاکولا

  Author

  کولاکولا را دکتر داروسازی به نام جان پمبرتون در سال ۱۸۸۶ ابداع کرد. پمبرتون می‌خواست با استفاده از برگ‌های کوکا، دارویی برای رفع خستگی و درد بسازد. برگ‌های کوکا حاوی ماده‌ی کوکائین هستند. البته امروزه کوکاکولا بدون کوکائین تهیه می‌شود. جالب است بدانید که شرکت کوکاکولا سالانه حدود صد تن برگ کوکا از کشور پرو وارد می‌کند.

   

ملاقات با سفیر روس

نویسنده: مرتضی مرادوند, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

سفیر روس هر وقت که می‌خواست جایی برود آدمهای زیادی جلوی خود راه می‌انداخت. روزی از امیر وقت ملاقات خواست...

امیر سه ساعت به غروب وعده داد. سفیر با آمهای خود سر وقت حاضر شد اما امیر بیرون نیامد. سفیر مدتی منتظر ماند و چون امیر بیرون نیامد تصمیم گرفت که به محل سفارت باز گردد. پیشخدمت جلوی او را گرفت و گفت:صبر کنید امیر می‌آید.

سفیر روس مدتی دیگر منتظز ماند ولی باز از آمدن امیر خبری نشد. سفیر آنچنان عصبانی شد که فریاد کشید: به دولت امپراتور توهین می‌کنید؟ در این هنگام امیر در اتاق حاضر شد پس از سلام و علیک با سفیر خونسردانه پرسید: چرا شما عصبانی هستید؟ مگر چه اتفاقی افتاده است؟

 

سفیر روس با صدای بلند گفت: دو ساعت است که منتظر شما هستم.

امیر گفت: این رسم ایرانی است.

سفیر فریاد کشید: ما به رسم خود رفتار می‌کنیم.

امیر گفـت: شما در روسیه برای آنکه به جایی بروید چند نفر را جلوی خود راه می‌اندازید؟

سفیر جواب داد: ما معمولا تنها می‌رویم.

- پس چرا اینجا عده ای نوکر و ملازم به دنبال خود می‌آورید؟

- این رسم ایران است.

امیر گفت: چون به رسم ایران راه می‌روید، رسم وعده ایرانی هم دو ساعت تاخیر دارد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری