• No file selected.

  عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب (بخش دوم)

  Author

  در مقاله قبلی توضیح داده شده بود که وقتی نشسته‌ایم همیشه باید کمر را صاف نگه داریم و وقتی می‌خواهیم خم شویم از مفاصل واقع در ناحیه‌ی لگن کمک بگیریم و با کمر صاف خم شویم. حالا نوبت به سطح نشیمن صندلی می‌رسد. آیا  این سطح کوچک است؟

 • No file selected.

  رسیدن به آمادگی ذهنی

  Author

  آمادگی ذهنی به لحاظ گوناگون شبیه آمادگی جسمانی است. آمادگی جسمانی به برنامه غذایی مناسب و ورزش به اندازه احتیاج دارد. آمادگی ذهنی هم به برنامه غذایی ذهنی و تمرین منظم احتیاج دارد. اگر به آمادگی ذهنی برسید، شادی و نشاط  و حجم فروشتان افزایش می یابد.

 • No file selected.

  نحوه ثبت نام در آزمون تافل

  Author

  تافل آزمونی برای ارزیابی مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی افراد برای کاربردهای آکادمیک است. این آزمون توسط سازمان ETS برگزار می‌شود. سالانه هزاران نفر از سرتاسر جهان در این آزمون که در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

ماساژ پشت

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

همه از ماساژ پشت لذت می برند زیرا عضلات این ناحیه اغلب منقبضند و برای شل شدن به ماساژ نیاز دارند.

یکی از بهترین روش ها برای بهره گیری بیشتر از ماساژ قرار گرفتن همراهتان روی یک صندلی در حالی است که چند بالشتک کوچک بین پشت صندلی و سینه ی وی قرار گرفته است. از این که همراهتان راحت است و به خوبی درون صندلی جای گرفته است اطمینان حاصل کنید و در حالی که کار می کنید خود را نیز آرام نگه دارید. شانه های خود را پایین نگه دارید و به طور طبیعی تنفس کنید.

1-      مشت های  خود را نیمه گره کنید و به آرامی بر روی پشت وی بکوبید. ضربات را از بالای شانه ها آغاز کنید و به تدریج کار خود را تا پایین کمر ادامه دهید. این کار برای آرام ساختن عضلات پشت و آماده ساختن  آن ها برای کار روزانه بسیار مناسب است.

2-      ابتدا دست چپ را در عرض سینه های همراه خود قرار دهید تا وزن وی را تحمل کنید. سپس از پاشنه ی کف دست خود استفاده کنید و عضلات شانه را با حرکات  دوار بزرگ  ماساژ دهید. ابتدا یک سمت را کاملا ماساژ دهید و سپس محل دست های خود را تغییر دهید و به ماساژ دیگر بپردازید.

3-      در حالی که هنوز وزن همراه خود را با یکی از دستانتان حفظ کرده اید با لبه ی دست دیگرتان در امتداد تیغه ی شانه عضلات این ناحیه را ماساژ دهید. به دنیال عضلاتی باشید که احساس می کنید  منقبض و گرفته شده اند. عضلات این ناحیه اغلب منقبض هستند و به سرعت به ماساژ پاسخ می دهند. این حرکت را برای سمت دیگر نیز تکرار کنید.

4-      این بار نیز با حرکات دایره ای شکل عضلات را ماساژ دهید. اما این بار به دنبال عضلات باقی مانده از پشت باشید. اگر بخواهید می توانید به سراغ عضلاتی که در امتداد ستون مهره ها قرار گرفته اند بروید.

5-      دوباره با دست خود عضلات همراهتان را تحمل کنید و به آرامی شست های خود را روی ماهیچه های بالای شانه ها حدود 2/5 سانتی متر دورتر از ستون مهره ها فشار دهید. این حرکت را در تمام طول ناحیه کمر تا پایین ادامه دهید. سپس برای سمت دیگر آن را تکرار نمایید.

6-      در آخر دوباره با مشت های نیمه گرد کرده به تمام ناحیه ی پشت ضربه بزنید. این حرکت به تحریک نقاط نیرو در کمر کمک می کند و در نتیجه همراهتان احساس انرژی بیشتری خواهد کرد.

7-      کار خود را با کشیدن دست هایتان از بالا به پایین کمر برای چندین بار به پایان ببرید. اکنون از همراهتان بخواهید احساس خود را برای شما شرح دهد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی