• ابرنواختر چیست؟

  Author

  یک ابرنواختر می‌تواند به قدری پر نور باشد که یک کهکشان را تحت تاثیر روشنایی خود قرار دهد. انرژی‌ای که یک ابرنواختر در فضای کهکشان از خود ساطع می‌کند می‌تواند چندین برابر انرژی‌ای باشد که خورشید در تمام طول عمر خود ساطع می‌کند. ابرنواختر می‌تواند یک منبع غنی از عناصر سنگینی همچون طلا و اورانیم باشد.

 • No file selected.

  چین و ساعت رسمی

  Author

  چین کشوری پهناور واقع در شرق قاره آسیا است. شرقی‌ترین تا غربی‌ترین نقطه این کشور بالغ بر ۵۰۰۰ کیلومتر فاصله دارد. با این حال جالب است بدانید که این کشور فقط از یک منطقه زمانی رسمی استفاده می‌کند!

 • No file selected.

  فلزات و آلیاژهای جدید

  Author

  توسعه صنایع به میزان قابل ملاحظه ای در ارتباط تنگاتنگ با توسعه تکنولوژی فلزات بوده است. نخستین انقلاب صنعتی جهان در انگلستان و زمانی آغاز شد که آبراهام داربی با استفاده از کک به تولید آهن مرغوب به مقادیر انبوه پرداخت.

 • No file selected.

  دست در دست

  Author

  دست یکی از پیچیده ترین ساختمان بدن است. 30 استخوان بازو و 27 استخوان دست برای استرس و تنش بسیار مستعدند اما خوشبختانه همین استخوان و عضلات مربوط به آن ها بسیار حساسند و به ماساژ به خوبی پاسخ می دهند.

ماساژ مچ پا

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

هر کسی که دچار رگ به رگ شدن یا درفتگی پا باشد تصدیق خواهد کرد که مچ پا مهمترین بخش بدن ماست. یک ناحیه‌ی کوچک و انعطاف پذیر که کف پا را با سایر نقاط بدن مربوط می‌سازد. این اندام به عنوان اصلی ترین عضو برای جذب ضربات عمل می‌کند. و تمامی وزن ما را تحمل می‌نماید.

این عضله نیز مثل سایر عضلات به راحتی دچار گرفتگی و خشکی می‌گردد، خشکی در این عضلات بسیار آسیب پذیر خواهد بود. اگر چنین فرآیندی در ناحیه‌ی مچ پا شکل گیرد. جریان ازدانه ی انرژی بین کف پا و بالای پا مختل خواهد شد و تنش می‌تواند در پا منتشر شده و موجب بروز مشکلات زیادی برای سایر نقاط بدن از جمله  کمر باشد. ماساژ منظم پا می‌تواند به پیش گیری از این اختلال کمک کند.

1.    روی کف زمین بنشینید یکی از پاها را در دست بگیرید و شروع به چرخاندن مچ پا کنید. اگر می‌توانید مچ پا را به صورت یک دایره‌ی کوچک کامل بچرخانید. اگر در این حرکت متوجه گرفتگی عضلات و محدودیت حرکت شدید باز هم به حرکت خود ادامه دهید. هر وقت مناسب دیدید جهت حرکت را عوض کنید.


2.    از انگشتان شست برای ماساژ تمام مفصل مچ کمک بگیرید. زمان بیشتری را برای هر نقطه ای که در آن احساس حساسیت یا خشکی می کنید اختصاص دهید.ماساژ مچ پا


3.    در حالی که شست خود را درست زیر استخوان مچ پا قرار می‌دهید اجازه دهید انگشتان شستتان کمی به طرف پا حرکت مند. گودی کوچکی خواهد یافت که نقطه‌ی SP5  را در خود گرفته است. می‌توانید با تحریک این نقطه خستگی پاها را برطرف کنید و درد مچ را برطرف سازید.


4.    در آخر پنجه‌ی پا را در دست گرفته و ابتدا به سمت پایین و بعد به بالا بکشید. این حرکت تمامی تنش باقیمانده در پاها را برطرف می‌سازد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری

پزشکی و سلامت