• جنگ داخلی اسپانیا

  Author

  ملت اسپانیا یکی از خونبارترین روزهای سرزمین‌شان را درست قبل از آغاز جنگ جهانی دوم تجربه کردند. دوره‌ای که سه سال به طول انجامید و نتیجه‌ی آن کشته شدن نزدیک به نیم میلیون انسان، و تضعیف شدید سیستم اقتصادی و اجتماعی اسپانیا و روی کار آمدن ژنرال فرانکو و برپایی حکومت استبدادی‌اش برای مدت ۳۶ سال بود.

 • No file selected.

  دست ها

  Author

  یکی از حالت های بسیار اشتباه این است که دست ها را پشت کمر نگه می داریم. امتحان کن و به تنفس خود توجه کن آنوقت احساس خواهی کرد که نفست یعنی مایه ی حیات تو نمی تواند جریان یابد.

 • تیپ شخصیتی نوع A

  Author

  تیپ شخصیتی A به گونه‌ای از شخصیت افراد اشاره می‌کند که کمال‌گرایی، درجه بالایی از اضطراب، کم‌طاقتی و عدم ابراز مناسب خشم و ناامیدی از مشخصه‌های آنهاست. ریشه رفتارهای شخصیت‌های تیپ A به اعتماد به نفس پایین آنها برمی‌گردد که شخص را به کار و تلاش فراوان و رقابت با دیگران می‌کشاند. اصطلاح "تیپ شخصیتی A" را اولین بار دو قلب‌شناس به نام‌های دکتر مه‌یر فریدمن و دکتر ری روزنمن در دهه 1950 ابداع کردند. آنها نتیجه‌گیری کردند که افراد با تیپ شخصیتی A با احتمال بیشتری دچار حمله قلبی می‌شوند. این اصطلاح به سرعت رایج شد و بعد از انتشار کتابی در سال 1974 با عنوان "رفتار نوع A و قلب شما" توسط این دو پزشک رواج بیشتری پیدا کرد.

ماساژ مچ پا

نویسنده: شایان منصوری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

هر کسی که دچار رگ به رگ شدن یا درفتگی پا باشد تصدیق خواهد کرد که مچ پا مهمترین بخش بدن ماست. یک ناحیه‌ی کوچک و انعطاف پذیر که کف پا را با سایر نقاط بدن مربوط می‌سازد. این اندام به عنوان اصلی ترین عضو برای جذب ضربات عمل می‌کند. و تمامی وزن ما را تحمل می‌نماید.

این عضله نیز مثل سایر عضلات به راحتی دچار گرفتگی و خشکی می‌گردد، خشکی در این عضلات بسیار آسیب پذیر خواهد بود. اگر چنین فرآیندی در ناحیه‌ی مچ پا شکل گیرد. جریان ازدانه ی انرژی بین کف پا و بالای پا مختل خواهد شد و تنش می‌تواند در پا منتشر شده و موجب بروز مشکلات زیادی برای سایر نقاط بدن از جمله  کمر باشد. ماساژ منظم پا می‌تواند به پیش گیری از این اختلال کمک کند.

1.    روی کف زمین بنشینید یکی از پاها را در دست بگیرید و شروع به چرخاندن مچ پا کنید. اگر می‌توانید مچ پا را به صورت یک دایره‌ی کوچک کامل بچرخانید. اگر در این حرکت متوجه گرفتگی عضلات و محدودیت حرکت شدید باز هم به حرکت خود ادامه دهید. هر وقت مناسب دیدید جهت حرکت را عوض کنید.


2.    از انگشتان شست برای ماساژ تمام مفصل مچ کمک بگیرید. زمان بیشتری را برای هر نقطه ای که در آن احساس حساسیت یا خشکی می کنید اختصاص دهید.ماساژ مچ پا


3.    در حالی که شست خود را درست زیر استخوان مچ پا قرار می‌دهید اجازه دهید انگشتان شستتان کمی به طرف پا حرکت مند. گودی کوچکی خواهد یافت که نقطه‌ی SP5  را در خود گرفته است. می‌توانید با تحریک این نقطه خستگی پاها را برطرف کنید و درد مچ را برطرف سازید.


4.    در آخر پنجه‌ی پا را در دست گرفته و ابتدا به سمت پایین و بعد به بالا بکشید. این حرکت تمامی تنش باقیمانده در پاها را برطرف می‌سازد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری

اطلاعات عمومی