• اولین مبارزه مهم

    Author مرتضی مرادوند

    اولین کشتی مهم غلامرضا در باشگاه پولاد با ضیا میرقوامی در وزن 67 کیلوگرم و در سال 1329 بود. ضیا میر قوامی در آن زمان پهلوان پایتخت بود و در آن مسابقه ضیا برنده شد و غلامرضا امتیاز نیاورد.

  • آنپاسان

    Author وهاب مختاری

    شطرنج یکی از معروف‌ترین بازی‌های تخته‌ای تمامی دوران‌ها بوده است. هر چند مردم با قواعد ابتدایی این بازی آشنایی دارند، اما یک قانون گمنام در مورد حرکت پیاده‌ها وجود دارد که اکثر بازیکنان مبتدی از آن بی‌خبرند.

مرکز بدن شکم

نویسنده: مریم اکرمی, پنجشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۳, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 2520,

مرکز بدن شکم

با وجود این که شکم ارتباط نزدیکی با اصلی ترین نیازهای ما گرسنگی و ارتباط جنسی دارد بی حفاظ ترین و آسیب پذیرترین عضو بدن است.

شکم علاوه بر قرار دادن اندام های حیاتی در خود خانه ی الهام های غریزی ماست. الهام هایی که می توانید به ما بگوید چه کاری برایمان بهترین است. متاسفانه زندگی پر سرعت و پر مشغله ی امروز به شکلی که اجازه می دهد به راحتی این شعور غریزی را به فراموشی سپرده و آن را نادیده بگیریم و در عوض به تلقینات ذهن اجازه ی بلند پروازی بدهیم که اغلب نتیجه ی آن بر ضد ما است.

ماساژ این اندام می تواند به رفع تعادل کمک کند.

1-      بنشینید. دو دست خود را روی شکم قرار دهید و با حرکاتی دایره ای شکل و وسیع در جهت حرکت عقربه های ساعت شروع به ماساژ عضلات شکم کنید. برای ماساژ عمیق تر با نوک انگشتانتان دایره هایی کوچک روی عضلات شکم بکشید. به خاطر داشته باشید که باز هم طرح حرکت عقربه های ساعت پیروی کنید. این ماساژ عضلات شکم را نرم می کند و به هضم کمک می کند . هم چنین در رفع یبوست موثر است.

2-      انگشتان دو دست خود را روی شکم قرار دهید، به طوری که انگشتان در ته یکی از گوشه های قفسه ی سینه قرار گیرد. به آرامی دست خود را به جلو خم کنید و اجازه دهید انگشتانتانبه داخل این منطقه فرو روند. اگر انگشتان خود را به آرامی به بالا هل دهید جریتن خون را تا حدودی حس خواهید کرد. این حرکت برای ماساژ اندام های اندام های داخلی است. این عمل را برای سمت دیگر نیز تکرار کنید.

3-      انگشتان دو دست خود را در هم فرو ببرید به طوری که سطح تمامی  آن ها روی شکم را لمس کند. سپس دستانتان را روی شکم قرار دهید اکنون شروع به مالیدن از بالا به پایین با حرکاتی آرام و نرم نمایید. در نتیجه ی این حرکت سطح پوست شکم کمی گرم خواهد شد. کمی دستتان را استراحت دهید و سپس حرکت را از چپ به راست ادامه دهید. این حرکت منطقه  ی شکم را آرام و راحت می کند. حرکت را به آرامی متوقف کنید و اجازه دهید دستانتان چند لحظه ای روی پوست شکم استراحت کنند . از احساسی که اکنون دارید لذت ببرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.3/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

مریم اکرمی

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...