• عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب (بخش دوم)

  Author صنم سرایی

  در مقاله قبلی توضیح داده شده بود که وقتی نشسته‌ایم همیشه باید کمر را صاف نگه داریم و وقتی می‌خواهیم خم شویم از مفاصل واقع در ناحیه‌ی لگن کمک بگیریم و با کمر صاف خم شویم. حالا نوبت به سطح نشیمن صندلی می‌رسد. آیا  این سطح کوچک است؟

 • بنای مدرسه دارالفنون

  Author مریم اکرمی

  در سال 1266 قمری امیرکبیر تصمیم گرفت برای تعلیم و تعلم در تهران مدرسه ای بنا کند. چون قرار بود که این مدرسه همه فنون تعلیم داده شود نام آن را " دارالفنون"  گذاردند. طرح بنای ساختمان را میرزا رضا مهندس باشی ریخت و محمد تقی خان معمار باشی مامور بنای آن گردید.

 • ماساژ پیشانی و گیجگاه

  Author مریم اکرمی

   

  زمانی که نگرانیم یا سعی می‌کنیم افکار خود را متمرکز کنیم ماهیچه‌های پیشانی و گیجگاه در حالت تنش وانقباض  قرار دارند و چون مدت زیادی از عمر ما به نگرانی و تفکر می‌گذرد، رها کردن این عضلات از تنش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 • جهان‌های موازی

  Author میلاد صبوری

  بر مبنای نظر برخی از دانشمندان، جهان حدود چهارده میلیارد سال پیش با ظهور ماده و انرژی بر اساس یک نوسان کوانتومی به وجود آمده است.

سر خود را افراشته نگاه دارید

نویسنده: مریم اکرمی, جمعه, ۰۸ دی ۱۳۹۱, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 4140,

سر خود را افراشته نگاه دارید

از آنجایی که سر ناحیه‌ای است که اغلب آن را لمس نمی‌کنیم ممکن است بدون این که خود متوجه شویم دچار سفتی و خشکی عضلات باشد. پوست سری که سفت و کشیده شده است باعث کاهش جریان خون در ریشه‌های مو می‌شود و آن را از دریافت مواد مغزی محروم می‌سازد و سست و شکننده شان می‌کند.

 

علاوه براین به دلیل اینکه پوست سر به پوست چهره و پشت جمجمه متصل است تنش در این اندام ممکن است عامل اصلی سردردهای شدیدی و میگرن باشد. ماساژ پوست سر می‌تواند عضلات تمام این نواحی را راحت وشل کند جریان خون را در آن‌ها افزایش می‌دهد، ریشه‌های مو را محکم کند، سردردها را بهبود بخشد و به شکل حیرت انگیزی ذهن و جسم را آرام سازد.

 

1 -   کار را با کشیدن انگشتانتان روی پوست بالای پیشانی شروع کنید. سپس آن ها را به آهستگی در میان موها فرو ببرید و پوست سر را ماساژ دهید. این احساس فوق العاده ارزش آن را دارد که چند لحظه ای بدان بپردازید و لذت ببرید.


2-    انگشتانتان را روی پوست سر قرار دهید و شروع به حرکت هایی دوار و محکم در دوایر کوچک، بر روی پوست سر نمایید. گوشت زیر پوست را حس کنید. هر بار دو دایره را روی سر ماساژ دهید و سپس به نقطه ی بعدی بروید. به دنبال نقاطی باشید که کشیدگی و سفتی در آن حس می‌شود. مسلما از این که  دراین اندام چقدر سفتی وجود دارد و ماساژ آن تا چه اندازه موجب آرامش شما خواهد شد تعجب می‌کنید.


3-    پس از بررسی‌های اولیه با انگشتانتان از کف دستانتان برای ماساژ نواحی وسیع تری از سر و ایجاد فشار عمیق تر استفاده کنید.ماساژ سر


4-    دوباره انگشتانتان  خود را درون موهایتان فرو ببرید اما این بار فقط در یک نقطه، سپس به آرامی دسته‌ای از موهایتان را چنگ بزنید و کمی بکشید. مراقب باشید  نیرویی که وارد می‌کنید نباید به حدی باشد که موجب آسیب و درد گردد. این حرکت باید در عین حال که ریشه‌های مو را تقویت می‌کند خوشایند باشد.


5-    برای پایان دادن به برنامه ی ماساژ می‌توانید ار نوک انگشتانتان برای ضرب گرفتن با ریتمی روی تمام پوست سر استفاده کنید. این کار جریان خون را در این ناحیه تقویت می‌کند و انرژی را در تمام بدن جاری می‌سازد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

مریم اکرمی

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

کسب و کار

پزشکی و سلامت

اطلاعات عمومی