سر خود را افراشته نگاه دارید

نویسنده: مریم اکرمی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

از آنجایی که سر ناحیه‌ای است که اغلب آن را لمس نمی‌کنیم ممکن است بدون این که خود متوجه شویم دچار سفتی و خشکی عضلات باشد. پوست سری که سفت و کشیده شده است باعث کاهش جریان خون در ریشه‌های مو می‌شود و آن را از دریافت مواد مغزی محروم می‌سازد و سست و شکننده شان می‌کند.

 

علاوه براین به دلیل اینکه پوست سر به پوست چهره و پشت جمجمه متصل است تنش در این اندام ممکن است عامل اصلی سردردهای شدیدی و میگرن باشد. ماساژ پوست سر می‌تواند عضلات تمام این نواحی را راحت وشل کند جریان خون را در آن‌ها افزایش می‌دهد، ریشه‌های مو را محکم کند، سردردها را بهبود بخشد و به شکل حیرت انگیزی ذهن و جسم را آرام سازد.

 

1 -   کار را با کشیدن انگشتانتان روی پوست بالای پیشانی شروع کنید. سپس آن ها را به آهستگی در میان موها فرو ببرید و پوست سر را ماساژ دهید. این احساس فوق العاده ارزش آن را دارد که چند لحظه ای بدان بپردازید و لذت ببرید.


2-    انگشتانتان را روی پوست سر قرار دهید و شروع به حرکت هایی دوار و محکم در دوایر کوچک، بر روی پوست سر نمایید. گوشت زیر پوست را حس کنید. هر بار دو دایره را روی سر ماساژ دهید و سپس به نقطه ی بعدی بروید. به دنبال نقاطی باشید که کشیدگی و سفتی در آن حس می‌شود. مسلما از این که  دراین اندام چقدر سفتی وجود دارد و ماساژ آن تا چه اندازه موجب آرامش شما خواهد شد تعجب می‌کنید.


3-    پس از بررسی‌های اولیه با انگشتانتان از کف دستانتان برای ماساژ نواحی وسیع تری از سر و ایجاد فشار عمیق تر استفاده کنید.ماساژ سر


4-    دوباره انگشتانتان  خود را درون موهایتان فرو ببرید اما این بار فقط در یک نقطه، سپس به آرامی دسته‌ای از موهایتان را چنگ بزنید و کمی بکشید. مراقب باشید  نیرویی که وارد می‌کنید نباید به حدی باشد که موجب آسیب و درد گردد. این حرکت باید در عین حال که ریشه‌های مو را تقویت می‌کند خوشایند باشد.


5-    برای پایان دادن به برنامه ی ماساژ می‌توانید ار نوک انگشتانتان برای ضرب گرفتن با ریتمی روی تمام پوست سر استفاده کنید. این کار جریان خون را در این ناحیه تقویت می‌کند و انرژی را در تمام بدن جاری می‌سازد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

مریم اکرمی