• خلاقیت مانعی برای اوج گرفتن؟

  Author

  در زمانه‌ای که سازمان‌ها بیش از پیش داعیه‌ی "مدیریت خلاق" را در بوق و کرنا کرده‌اند، تحقیقات تازه‌ای در دانشگاه کورنل نشان می‌دهد که خلاق بودن حقیقتا می‌تواند شانس دستیابی به مشاغل سطح بالا را کم کند!

 • No file selected.

  گرگ و میش

  Author

  در ایام صدارت میرزا تقی خان امیرکبیر روزی احتشام الدوله (خانلر میرزا) عمومی ناصر‌الدین شاه که والی بروجرد بود به تهران آمد و به حضور میرزا تقی خان رسید. امیر از احتشام الدوله پرسید: خانلر میرزا وضع بروجرد چطور است؟

 • آنپاسان

  Author

  شطرنج یکی از معروف‌ترین بازی‌های تخته‌ای تمامی دوران‌ها بوده است. هر چند مردم با قواعد ابتدایی این بازی آشنایی دارند، اما یک قانون گمنام در مورد حرکت پیاده‌ها وجود دارد که اکثر بازیکنان مبتدی از آن بی‌خبرند.

دست در دست

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

دست یکی از پیچیده ترین ساختمان بدن است. 30 استخوان بازو و 27 استخوان دست برای استرس و تنش بسیار مستعدند اما خوشبختانه همین استخوان و عضلات مربوط به آن ها بسیار حساسند و به ماساژ به خوبی پاسخ می دهند.

. چندین نقطه نیرو در دست وجود دارد که تحریک آن ها می تواند به آسایش و تعادل تمامی بدن کمک می کند.

1-      هر دو دست خود را محکم مشت کنید و سپس به آرامی آن ها را تا جایی که ممکن است باز کنید. تا حدی که می توانید انگشتان خود را بکشید. این حرکت را چند بار تکرار کنید و هر با سعی کنید دست هایتان بیش از پیش باز شوند و کشیدگی عضلات را به خوبی حس کنید.

2-      تمام انگشتان یک دست را با دست دیگر گرفته و به آرامی آن ها را به طرف عقب بکشید. سپس انگشت شست را در دست بگیرید و به عقب بکشید.

3-      از انگشتان یک دست خود برای حمایت دست دیگر کمک بگیرید و تمام پشت دست را با کف دست دیگر ماساژ دهید. سپس از سطح انگشت شست استفاده کنید تا نقاط کوچکی که باقی مانده است از چشم نیفتد.

4-      در پایان دست های خود را به هم بمالید. درست مثل این که دست هایتان را با صابون می شویید. این حرکت جریان خون و انرژی را در این ناحیه افزایش می دهد. کار خود را یا تکاندن دست ها به سمت خارج به پایان برسانید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی