• No file selected.

    زلزله

    Author

    لرزش ناگهانی پوسته جامد زمین را زلزله یا زمین لرزه می‌گویند. به طور کلی می‌توان علت ایجاد زلزله را افزایش بیش از حد فشار در داخل سنگ بیان کرد. این فشار در حدی است که گسیختگی و شکستگی‌های بزرگ و کوچکی در سنگ به وجود می‌آورد. وقتی که سنگ می‌شکند میزان انرژی ذخیره شده در زمان طولانی به طور ناگهانی آزاد می‌شود و به صورت امواج لرزه‌ای به اطراف حرکت می‌کند این امواج هنگام برخورد با ساختمان ها و دیگر سازه‌ها به آنها آسیب می‌رسانند و یا موجب تخریب آنها می‌شوند.

دست در دست

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

دست یکی از پیچیده ترین ساختمان بدن است. 30 استخوان بازو و 27 استخوان دست برای استرس و تنش بسیار مستعدند اما خوشبختانه همین استخوان و عضلات مربوط به آن ها بسیار حساسند و به ماساژ به خوبی پاسخ می دهند.

. چندین نقطه نیرو در دست وجود دارد که تحریک آن ها می تواند به آسایش و تعادل تمامی بدن کمک می کند.

1-      هر دو دست خود را محکم مشت کنید و سپس به آرامی آن ها را تا جایی که ممکن است باز کنید. تا حدی که می توانید انگشتان خود را بکشید. این حرکت را چند بار تکرار کنید و هر با سعی کنید دست هایتان بیش از پیش باز شوند و کشیدگی عضلات را به خوبی حس کنید.

2-      تمام انگشتان یک دست را با دست دیگر گرفته و به آرامی آن ها را به طرف عقب بکشید. سپس انگشت شست را در دست بگیرید و به عقب بکشید.

3-      از انگشتان یک دست خود برای حمایت دست دیگر کمک بگیرید و تمام پشت دست را با کف دست دیگر ماساژ دهید. سپس از سطح انگشت شست استفاده کنید تا نقاط کوچکی که باقی مانده است از چشم نیفتد.

4-      در پایان دست های خود را به هم بمالید. درست مثل این که دست هایتان را با صابون می شویید. این حرکت جریان خون و انرژی را در این ناحیه افزایش می دهد. کار خود را یا تکاندن دست ها به سمت خارج به پایان برسانید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی