• No file selected.

  لطفا آسودگی را تجربه کنید

  Author

  پایین کمر یکی از حساس ترین قسمت های بدن است. نشستن به مدت زیاد روی صندلی در روزهای متوالی و سال های مدید می تواند موجب فشردگی ستون مهره ها شود و تنش زیادی را در این ناحیه به وجود آورد که احتمالا منجر به بیماری دیسک و حتی سیاتیک می گردد

 • No file selected.

  جهان پهلوان

  Author

  در زورخانه  قدیم مرسوم بود که وقتی ورزشکاری پا به عرضه ورزش و عالم پهلوانی می گذاشت در هر مرحله از درجات ورزشی که می رسید صاحب عنوانی می گردید که از صلوات آغاز و به زنگ پهلوانی خاتمه می یافت در میان ورزشکاران زورخانه ها در ایران عده بسیار اندکی هستند که صاحب زنگ و صلوات شده اند.

 • آ.سه.آن

  Author

  آ.سه.آن (ASEAN) برگرفته از حروف اول کلمات عبارت Association of South East Asian Nations می‌باشد. "اتحادیه ملل جنوب شرقی آسیا" یا همان آ.سه.آن در هشتم اوت ۱۹۶۷ در بانکوک، پایتخت تایلند، تاسیس شد.

دست در دست

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

دست یکی از پیچیده ترین ساختمان بدن است. 30 استخوان بازو و 27 استخوان دست برای استرس و تنش بسیار مستعدند اما خوشبختانه همین استخوان و عضلات مربوط به آن ها بسیار حساسند و به ماساژ به خوبی پاسخ می دهند.

. چندین نقطه نیرو در دست وجود دارد که تحریک آن ها می تواند به آسایش و تعادل تمامی بدن کمک می کند.

1-      هر دو دست خود را محکم مشت کنید و سپس به آرامی آن ها را تا جایی که ممکن است باز کنید. تا حدی که می توانید انگشتان خود را بکشید. این حرکت را چند بار تکرار کنید و هر با سعی کنید دست هایتان بیش از پیش باز شوند و کشیدگی عضلات را به خوبی حس کنید.

2-      تمام انگشتان یک دست را با دست دیگر گرفته و به آرامی آن ها را به طرف عقب بکشید. سپس انگشت شست را در دست بگیرید و به عقب بکشید.

3-      از انگشتان یک دست خود برای حمایت دست دیگر کمک بگیرید و تمام پشت دست را با کف دست دیگر ماساژ دهید. سپس از سطح انگشت شست استفاده کنید تا نقاط کوچکی که باقی مانده است از چشم نیفتد.

4-      در پایان دست های خود را به هم بمالید. درست مثل این که دست هایتان را با صابون می شویید. این حرکت جریان خون و انرژی را در این ناحیه افزایش می دهد. کار خود را یا تکاندن دست ها به سمت خارج به پایان برسانید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی