• اثر پروانه‌ ای

  Author

  اگر در جنگل‌های آمازون واقع در آمریکای جنوبی، پروانه‌ ای شروع به حرکت دادن بال خود کند، ممکن است تاثیرات ناشی از این حرکت جزئی، باعث ایجاد طوفانی سهمگین در تگزاس واقع در آمریکای شمالی شود!!!

 • No file selected.

  گردباد

  Author

   

  آیا می‌دانید چرا گردباد همچون یک جارو برقی همه چیز را به دورن خود می‌کشد؟

دست در دست

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

دست یکی از پیچیده ترین ساختمان بدن است. 30 استخوان بازو و 27 استخوان دست برای استرس و تنش بسیار مستعدند اما خوشبختانه همین استخوان و عضلات مربوط به آن ها بسیار حساسند و به ماساژ به خوبی پاسخ می دهند.

. چندین نقطه نیرو در دست وجود دارد که تحریک آن ها می تواند به آسایش و تعادل تمامی بدن کمک می کند.

1-      هر دو دست خود را محکم مشت کنید و سپس به آرامی آن ها را تا جایی که ممکن است باز کنید. تا حدی که می توانید انگشتان خود را بکشید. این حرکت را چند بار تکرار کنید و هر با سعی کنید دست هایتان بیش از پیش باز شوند و کشیدگی عضلات را به خوبی حس کنید.

2-      تمام انگشتان یک دست را با دست دیگر گرفته و به آرامی آن ها را به طرف عقب بکشید. سپس انگشت شست را در دست بگیرید و به عقب بکشید.

3-      از انگشتان یک دست خود برای حمایت دست دیگر کمک بگیرید و تمام پشت دست را با کف دست دیگر ماساژ دهید. سپس از سطح انگشت شست استفاده کنید تا نقاط کوچکی که باقی مانده است از چشم نیفتد.

4-      در پایان دست های خود را به هم بمالید. درست مثل این که دست هایتان را با صابون می شویید. این حرکت جریان خون و انرژی را در این ناحیه افزایش می دهد. کار خود را یا تکاندن دست ها به سمت خارج به پایان برسانید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت