• آلودگی صوتی

    Author

    همواره آلودگی‌های صوتی یکی از معضلات عمده کارخانجات، نیروگاهها، پتروشیمی‌ها و پالایشگاهها بوده است. سر و صدای زیاد و در واقع همان آلودگی صوتی طولانی مدت در محل کار، قدرت شنوایی را چنان تدریجی و بدون درد و رنج از بین می‌برد که متوجه این زوال تدریجی نخواهد شد.

  • رئالیسم جادویی

    Author

    چند روزی است که رمان "کوری" نوشته‌ی ژوزه ساراماگو را دست گرفته‌ام و هر شب چند برگی می‌خوانم. ساراماگو یکی از نامداران "رئالیسم جادویی" است. با خودم گفتم بد نیست کمی درباره‌ی این سبک ادبی بنویسم.

قدرت پاها را در دستانتان بگیرید

نویسنده: مریم اکرمی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

عضلات ران از قدرتمند ترین عضلات بدن هستند که برای ما امکان اجرای حرکات را در هنگام قدم زدن، دویدن و پریدن فراهم می آورد.

اغلب ما روز را با نشستن می گذرانیم به همین  خاطر ماهیچه های بالایی پا به دلیل قرار گرفتن در یک موقعیت محدود و بدون تحرک خشک و منقبض می گردند. این خشکی جریان آزادانه ی انرژی را در طول پاها مسدود می کند. ممکن است  موجب ساخته شدن سموم در عضلات گردد. ورزش های ساده و موثری که در ادامه می آموزید کمک می کنند تا پاهای آسوده و آزاد از سموم داشته باشید و به کابوس احتباس آب در پاها و ابتلا به سلولیت پایان خواهد داد.

1-      ابتدا یکی از پاهای خود را در دست بگیرید و به آرامی شروع به مالیدن کنید. ماساژ را از بالا به پایین انجام دهید. این حرکت، عضلات این منطقه را شل و آرام می کند و آن ها را برای کار آماده می سازد.

2-      دستانتان را تقریبا مشت کنید و به تمامی نواحی بالا کنار و پایین ران ضربه بزنید. این حرکت بهترین راه برای رفع خستگی روزانه از پاهاست.

3-      دو دست خود را در دو طرف ران ها قرار دهید و شروع به لرزاندن و چرخاندن عضلات این ناحیه کنید. به خاطر داشته باشید که دست های خود را خیلی محکم به عضلات فشار ندهید و نقاطی که دچار انقباض هستند را کشف کنید. از گودی کف دست برای رفع خستگی عضلات بهره ببرید.

4-      دست های خود را از بالا به پایین بکشید و این حرکت را با پای بعدی تکرار کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

مریم اکرمی

پزشکی و سلامت