• سعی نکن همه‌اش را عکس بگیری، جزئیات را دریاب

  Author

  گلایه‌های بسیاری از عکاسان درمورد نتایج عکس‌برداری شهری را شنیده‌ام و اغلب به این دلیل است که آنان سعی می‌کنند همه چیز را در عکس‌شان بگنجانند. منظور من این‌ست که آن‌ها سعی می‌کنند از همه‌ی یک ساختمان باشکوه یا از ابهت یک کلیسای جامع عکس‌برداری کنند. اما خیلی خیلی مشکل است که حتی با استفاده از زاویه‌ی فوق باز لنز،  بتوان عکس خوبی از آب در آورد.

  برای همین است که حرفه‌ای‌ها به جای این کار، از جزئیات عکس می‌گیرند.

 • No file selected.

  هوای تازه تنفس کنید

  Author

  یکی از بلایایی که زندگی مدرن انسان را گریبان گیر خود کرده است آلودگی هواست که باید با آن به مقابله بپردازیم. آلودگی هوا موجب گرفتگی بینی، سینوزیت و سایر مشکلات تنفسی خواهد شد. آن چه تنفس می‌کنیم بر آن چه احساس می‌کنیم و میزان انرژی مان بسیار موثر خواهد بود.

 • No file selected.

  ماساژ لگن عضلات باسن

  Author

  لگن پل بین پاها و تنه است و به حرکت هماهنگ بدن کمک می کند. اگر ما در این ناحیه دچار خشکی و سفتی عضلات باشیم این مشکل مستقیما روی حرکت و هم چنین انعطاف پذیری کل بدن اثر خواهد داشت.

عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب (بخش دوم)

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

در مقاله قبلی توضیح داده شده بود که وقتی نشسته‌ایم همیشه باید کمر را صاف نگه داریم و وقتی می‌خواهیم خم شویم از مفاصل واقع در ناحیه‌ی لگن کمک بگیریم و با کمر صاف خم شویم. حالا نوبت به سطح نشیمن صندلی می‌رسد. آیا  این سطح کوچک است؟

اگر سرمان را کاملا به تکیه گاه صندلی بچسبانیم، آنوقت قسمت پا در پشت زانوها بدون تکیه گاه می‌ماند و وزن بدن روی هوا قرار می‌گیرد و انسان احساس نارضایتی می‌کند و پس از مدتی کاملا به زحمت می‌افتد. بدترین کار این است که روی صندلی بنشینیم در این صورت بدن ما سعی می‌کند تعادل ایجاد کند که منجر به ایجاد قوس در کمر می‌شود. در اثر قوسی شدن کمر، شکم در ناحیه‌ی ناف برآمده شده و سر پایین انداخته می‌شود. یک حرکت اشتباه، حرکات اشتباه دیگری را نیز به دنبال دارد ولی چون همیشه به این شکل می‌نشینیم به این کار اشتباه عادت کرده‌ایم و متوجه نمی‌شویم که برای سلامتی ما ضرر دارد حتی ادعا می‌کنیم که راحت نشسته‌ایم.

و اما تکیه‌گاه صندلی، آیا تکیه‌گاه صندلی به عقب زاویه دارد؟ بله دارد. پس ما هم بالا تنه‌ی خود را به عقب زاویه داده و تکیه می‌دهیم. با این کار سر به پایین انداخته می‌شود، مهره‌های گردن بیرون می‌زند، شکم برآمده می‌شود، قفسه‌ی سینه باریک و تنگ می‌گردد، پاها منقبض می‌شود و تقریبا کار همه قسمت‌های بدن مختل می‌شود که نتیجه‌ی نهایی آن سردرد، سوء هاضمه، خستگی، اختلال در گردش خون و احساس سرما در ناحیه‌ی پا و ... است. سرچشمه ی همه ی این گرفتاری‌ها اشتباه نشستن ماست.عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب

انسان عصبی امروز آرام نمی‌نشیند با عجله به طور موقت و خمیده روی صندلی قرار می‌گیرد تا بتواند هر چه سریعتر از جای خود بلند شود و به این وضع ادامه می‌دهد تا روزی که دیگر قادر به حرکت های سریع نبوده ، از جنب و جوش می‌افتد و باید پول خود را به بیمارستان ببرد.

ارتفاع میزو وصندلی باید با هم هماهنگ باشد تا این امکان به وجود آید که بتوانیم بازو را کاملا به طور افقی قرار داده و فقط ساعد را حرکت بدهیم. هر اقدام دیگر، اشتباهی است که از عمرمان می کاهد. هر انسانی باید صندلی مختص خود یعنی صندلی کاملا مناسب با قد خود را داشته باشد. مگر غیر از این است که کفش ها، کلاه ها و کت و شلواریمان یک اندازه نیستند اما نوبت به صندلی و میز که می‌رسد سعی نمی کنیم اندازه‌ی متناسب داشته باشند در صورتی که هر سانت مهم است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.5/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت