• No file selected.

  اصول مذاکرات

  Author

  همه ما در زندگی در موقعیت‌های مختلفی قرار می‌گیریم که ناچار هستیم برای رسیدن به خواسته‌های خود با شخص دیگری به گفتگو و مذاکره بنشینیم. در بسیاری از این گفتگوها و مذاکرات خواسته‌های طرف مقابل در راستای خواسته‌های ما نیست. به همین دلیل در گفتگوهایمان دچار اختلاف می‌شویم و در اغلب موارد بدون گرفتن نتیجه ملموسی مجبور به پایان دادن به گفتگو می‌شویم.

 • تیپ شخصیتی نوع A

  Author

  تیپ شخصیتی A به گونه‌ای از شخصیت افراد اشاره می‌کند که کمال‌گرایی، درجه بالایی از اضطراب، کم‌طاقتی و عدم ابراز مناسب خشم و ناامیدی از مشخصه‌های آنهاست. ریشه رفتارهای شخصیت‌های تیپ A به اعتماد به نفس پایین آنها برمی‌گردد که شخص را به کار و تلاش فراوان و رقابت با دیگران می‌کشاند. اصطلاح "تیپ شخصیتی A" را اولین بار دو قلب‌شناس به نام‌های دکتر مه‌یر فریدمن و دکتر ری روزنمن در دهه 1950 ابداع کردند. آنها نتیجه‌گیری کردند که افراد با تیپ شخصیتی A با احتمال بیشتری دچار حمله قلبی می‌شوند. این اصطلاح به سرعت رایج شد و بعد از انتشار کتابی در سال 1974 با عنوان "رفتار نوع A و قلب شما" توسط این دو پزشک رواج بیشتری پیدا کرد.

 • No file selected.

  جهان‌های موازی

  Author

  بر مبنای نظر برخی از دانشمندان، جهان حدود چهارده میلیارد سال پیش با ظهور ماده و انرژی بر اساس یک نوسان کوانتومی به وجود آمده است.

 • No file selected.

  تایگر ماث

  Author

   

  تایگر ماث (Tiger Moth) یک حشره زیبا است. این حشره که شباهت زیادی به پروانه دارد، به خاطره رنگ آمیزی جذاب روی بال‌هایش شهرت یافته است.

عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب منجمله صندلی‌های راحتی (بخش اول)

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

وسایل نامناسب زندگی به سلامتی روح و جسم انسان لطمه وارد می‌کند. چنین وسایلی نیروی عمده‌ی ما را می‌گیرند بدون این که بازدهی مناسب داشته باشد و موجب می‌شود که فقط نیروی اندکی جهت انجام کارهای مفید باقی بماند. از همه بدتر صندلی‌ها و مبل‌های راحتی هستند چون در کارخانه با طول ، عرض و ارتفاع معینی ساخته می‌شوند. این صندلی و مبل‌ها برای افراد کوتاه قد، بلند بوده و برای افراد بلند قد، کوتاه می‌باشند.

به عبارت دیگر برای ده درصد انسان‌ها مناسب است و برای بقیه ناراحتی به وجود می‌آورد. ولی این حقیقت است که انسان‌ها به تحمل ناراحتی و سختی عادت کرده‌اند هر چند ناله و اعتراض می‌کنند اما هیچ اقدامی برای برطرف کردن علت نمی‌نمایند. در مورد تحمل وضع صندلی‌ها نیز چنین می باشد یعنی ما روی صندلی‌هایی می نشینیم که مناسب قد ما نیستند . ما روی آن‌ها راحت نمی‌نشینیم اما این وضع را تحمل کرده و به آنها عادت می‌کنیم چون غیر از این چیزی نمی‌شناسیم. بنابراین آنچه غیر عادی است برای ما یک امر عادی گشته است.

کسی که قدش کوتاه است قادر نیست کف پای خود را روی زمین قرار بدهد بنابراین نوک پا را پایین می‌برد و مفاصل خود را دائما در یک حالت غیر طبیعی نگه می‌دارد. این حالت مزاحم به تمام بدن سرایت کرده و به صورتی بروز می‌کند که شخص زود رنج شده و احساس خستگی و ناراحتی می‌کند. حرف‌های تند می‌زند ستیزه جو و پرخاشگر شده و زبان برای شکایت و ابراز ناامیدی می‌گشاید. این عکس العمل‌ها یک امر طبیعی است زیرا یک انسان رنج دیده نمی‌تواند خوشحال باشد.عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب

این طرز نشستن کافی است که ما را بدون آن که از آن آگاه شویم خسته و سرخورده نماید. از طرف دیگر برای یک شخص قد بلند صندلی‌ها کوتاه است و به هنگام نشستن بر روی صندلی زانوهای آن شخص در ارتقاع نامناسبی قرار می‌گیرند. مفاصلی که در ناحیه نشیمنگاه هستند خسته می‌شوند و این طرز نشستن شخص را ناراحت می‌کند بدون اینکه از این امر آگاه باشد.

وقتی نشسته‌ایم همیشه باید کمر را صاف نگه داریم و وقتی می‌خواهیم خم شویم از مفاصل واقع در ناحیه‌ی لگن کمک بگیریم و با کمر صاف خم شویم. این تمرین خیلی مهمی است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی