• یک وقتی در یک ماه آبی

  Author

  عبارت Once in a blue moon یک اصطلاح است در زبان انگلیسی که معنای به ندرت می‌دهد. ترجمه‌ی تحت‌اللفظی این عبارت می‌شود یک وقتی در یک ماه آبی. در چه زمان‌هایی ماه آبی می‌شود و چرا این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد؟ آیا شما تا به حال ماه را به رنگ آبی دیده‌اید؟

 • No file selected.

  گرگ و میش

  Author

  در ایام صدارت میرزا تقی خان امیرکبیر روزی احتشام الدوله (خانلر میرزا) عمومی ناصر‌الدین شاه که والی بروجرد بود به تهران آمد و به حضور میرزا تقی خان رسید. امیر از احتشام الدوله پرسید: خانلر میرزا وضع بروجرد چطور است؟

 • No file selected.

  جزیره‌ی ایس‌تر

  Author

  جزیره ایس‌تر یا (راپانویی در زبان بومی) مستعمره شیلی است و در جنوب شرقی اقیانوس آرام قرار دارد. راپتنویی جزیره‌ای کوچک، پراز پستی و بلندی و اکنون بدون درخت، از یک منشاء آتشنشانی است. این جزیره، غیرعادی‌ترین منطقه دورافتاده جهان خوانده شده، اما چیزهای دیگری هم هست که این مکن را از مکان های دیگر روی کره زمین مجزا می سازد.

عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب منجمله صندلی‌های راحتی (بخش اول)

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

وسایل نامناسب زندگی به سلامتی روح و جسم انسان لطمه وارد می‌کند. چنین وسایلی نیروی عمده‌ی ما را می‌گیرند بدون این که بازدهی مناسب داشته باشد و موجب می‌شود که فقط نیروی اندکی جهت انجام کارهای مفید باقی بماند. از همه بدتر صندلی‌ها و مبل‌های راحتی هستند چون در کارخانه با طول ، عرض و ارتفاع معینی ساخته می‌شوند. این صندلی و مبل‌ها برای افراد کوتاه قد، بلند بوده و برای افراد بلند قد، کوتاه می‌باشند.

به عبارت دیگر برای ده درصد انسان‌ها مناسب است و برای بقیه ناراحتی به وجود می‌آورد. ولی این حقیقت است که انسان‌ها به تحمل ناراحتی و سختی عادت کرده‌اند هر چند ناله و اعتراض می‌کنند اما هیچ اقدامی برای برطرف کردن علت نمی‌نمایند. در مورد تحمل وضع صندلی‌ها نیز چنین می باشد یعنی ما روی صندلی‌هایی می نشینیم که مناسب قد ما نیستند . ما روی آن‌ها راحت نمی‌نشینیم اما این وضع را تحمل کرده و به آنها عادت می‌کنیم چون غیر از این چیزی نمی‌شناسیم. بنابراین آنچه غیر عادی است برای ما یک امر عادی گشته است.

کسی که قدش کوتاه است قادر نیست کف پای خود را روی زمین قرار بدهد بنابراین نوک پا را پایین می‌برد و مفاصل خود را دائما در یک حالت غیر طبیعی نگه می‌دارد. این حالت مزاحم به تمام بدن سرایت کرده و به صورتی بروز می‌کند که شخص زود رنج شده و احساس خستگی و ناراحتی می‌کند. حرف‌های تند می‌زند ستیزه جو و پرخاشگر شده و زبان برای شکایت و ابراز ناامیدی می‌گشاید. این عکس العمل‌ها یک امر طبیعی است زیرا یک انسان رنج دیده نمی‌تواند خوشحال باشد.عواقب نشستن روی صندلی‌های نامناسب

این طرز نشستن کافی است که ما را بدون آن که از آن آگاه شویم خسته و سرخورده نماید. از طرف دیگر برای یک شخص قد بلند صندلی‌ها کوتاه است و به هنگام نشستن بر روی صندلی زانوهای آن شخص در ارتقاع نامناسبی قرار می‌گیرند. مفاصلی که در ناحیه نشیمنگاه هستند خسته می‌شوند و این طرز نشستن شخص را ناراحت می‌کند بدون اینکه از این امر آگاه باشد.

وقتی نشسته‌ایم همیشه باید کمر را صاف نگه داریم و وقتی می‌خواهیم خم شویم از مفاصل واقع در ناحیه‌ی لگن کمک بگیریم و با کمر صاف خم شویم. این تمرین خیلی مهمی است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی