• رئالیسم جادویی

  Author وهاب مختاری

  چند روزی است که رمان "کوری" نوشته‌ی ژوزه ساراماگو را دست گرفته‌ام و هر شب چند برگی می‌خوانم. ساراماگو یکی از نامداران "رئالیسم جادویی" است. با خودم گفتم بد نیست کمی درباره‌ی این سبک ادبی بنویسم.

 • دست ها

  Author مریم اکرمی

  یکی از حالت های بسیار اشتباه این است که دست ها را پشت کمر نگه می داریم. امتحان کن و به تنفس خود توجه کن آنوقت احساس خواهی کرد که نفست یعنی مایه ی حیات تو نمی تواند جریان یابد.

 • اولین مبارزه مهم

  Author مرتضی مرادوند

  اولین کشتی مهم غلامرضا در باشگاه پولاد با ضیا میرقوامی در وزن 67 کیلوگرم و در سال 1329 بود. ضیا میر قوامی در آن زمان پهلوان پایتخت بود و در آن مسابقه ضیا برنده شد و غلامرضا امتیاز نیاورد.

دوران تحصیل

نویسنده: مرتضی مرادوند, دوشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۳, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 2699,

دوران تحصیل

غلامرضا 7 ساله بود که به دبستان منوچهری واقع در خیابان خانی آباد رفت و به تحصیل پرداخت. اما تنها 9 سال درس خواند چرا که مجبور بود برای تامین مخارج زندگی کار کند.

او نزد شیخ ابراهیم نجار به شاگردی مشغول شد. وی در مورد این سال ها می گوید: مدت  نه سال در دبستان و دبیرستان منوچهری که در همان خانی آباد قرار داشت درس خواندم و تنها خاطره ای که از دوران تحصیل به یاد دارم این است که هیچ وقت شاگرد اول نشدم، اما زندگی در میان مردم و برای مردم درس هایی به من آموخت که فکر می کنم هرگز نمی توانستم در معتبرترین دانشگاهها کسب کنم. زندگی همچنین به من آموخت که مردم را دوست بدارم و تا آنجا که در حد توان من است به آنان کمک کنم. این کمک از چه طریق و چه راهی باشد مهم نیست ، هر کسی به قدر توانایی اش...

دوران نوجوانی

غلامرضا مانند همسالان خود به ورزش علاقه داشت. ولی پس از اینکه همراه با شیخ ابراهیم به زروخانه رفت، دریافت که رغبتش به کشتی بیشتر از ورزش های دیگر است. تختی آرزوی قهرمانی را در سر نمی پروراند اما عاشقانه شروع  به ورزش کرد و همین عشق او را به بالاترین درجات هدایت نمود. 15 ساله بود که ورزش را در زورخانه محل خودشان آغاز کرد. پس از مدتی وقتی برادرش انگیزه و علاقه  وی را مشاهده نمود او را به باشگاه  "ببر" برد و به عبدالحسین  فیلی سپرد تا به پرورش استعداد او بپردازد.

باشگاه ببر مدتی بعد تعطیل شد؛ تختی را به زورخانه " گردان" برد. پس از چندی غلامرضا  همراه برادرش راهی باشگاه پولاد شد مکانی که آینده او را رقم زد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

اطلاعات عمومی