• No file selected.

  بازوها

  Author

  اگر بخواهید برای قسمتی از بدنتان دلسوزی کنید بهتر است آن قسمت بازوهای شما باشند. زیرا این اندام هیچ وقت شانس استراحت را ندارند. آنها همواره در حالت نیمه انقباض به سر می‌برند. ماهیچه‌های بالای بازو هر دو و هم زمان کار می‌کنند و به نوبت منقبض و آزاد می‌شوند.

 • No file selected.

  برای یک دولت زیبنده نیست که نتواند امور رعایای خودش را اداره نماید

  Author

  میرزا تقی خان امیر نظام یگانه کسی بود که در مدت صدارت خود دست اجانب را از دخالت در امور داخلی ایران کوتاه نمود و یگانه مردی بود که توانست بدون دخالت اجانب مسائل پیچیده ایران را حل و فصل کند.

 • No file selected.

  دست در دست

  Author

  دست یکی از پیچیده ترین ساختمان بدن است. 30 استخوان بازو و 27 استخوان دست برای استرس و تنش بسیار مستعدند اما خوشبختانه همین استخوان و عضلات مربوط به آن ها بسیار حساسند و به ماساژ به خوبی پاسخ می دهند.

 • No file selected.

  سر خود را افراشته نگاه دارید

  Author

  از آنجایی که سر ناحیه‌ای است که اغلب آن را لمس نمی‌کنیم ممکن است بدون این که خود متوجه شویم دچار سفتی و خشکی عضلات باشد. پوست سری که سفت و کشیده شده است باعث کاهش جریان خون در ریشه‌های مو می‌شود و آن را از دریافت مواد مغزی محروم می‌سازد و سست و شکننده شان می‌کند.

درباره کوکاکولا

نویسنده: وهاب مختاری, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

درباره کوکاکولا

کولاکولا را دکتر داروسازی به نام جان پمبرتون در سال ۱۸۸۶ ابداع کرد. پمبرتون می‌خواست با استفاده از برگ‌های کوکا، دارویی برای رفع خستگی و درد بسازد. برگ‌های کوکا حاوی ماده‌ی کوکائین هستند. البته امروزه کوکاکولا بدون کوکائین تهیه می‌شود. جالب است بدانید که شرکت کوکاکولا سالانه حدود صد تن برگ کوکا از کشور پرو وارد می‌کند.

 

برای تهیه‌ی یک لیتر کوکاکولا، دو لیتر آب لازم است. کمبود آب سالم در هند، باعث اعتراض عده‌ی زیادی از کشاورزان هندی به شرکت کوکاکولا در سال ۲۰۰۴ شد. کوکاکولا بخش زیادی از آب مورد نیاز در تهیه‌ی نوشابه‌اش را از کشورهای جهان سوم به دست می‌آورد.

خیلی‌ها می‌گویند که بارها تصمیم به ترک کوکاکولا یا نوشابه‌های مشابه گرفته‌اند، اما چندان موفق نبوده‌اند! حقیقت در کافئین و مقدار زیاد شکر موجود در کوکاکولا نهفته است. هر دوی این مواد اعتیادآور هستند.برگ کوکا اما کوکاکولا از چه موادی تشکیل شده است؟ با توجه به برچسب روی کوکاکولا، آب، دی‌اکسید کربن، شکر، کارامل، اسید فسفریک خوراکی، طعم‌دهنده و کافئین مواد تشکیل‌دهنده‌ی کوکاکولا هستند. گفته می‌شود از ماده‌ی دیگری با عنوان "کالای 7X" در تولید کوکاکولا استفاده می‌شود. فرمول این ماده در اتاقی امنیتی در یک بانک در ایالت جورجیا، شهر آتلانتا نگه‌داری می‌شود. تنها اندکی از مسؤولان رده بالا از فرمول این ماده‌ی سری باخبر هستند.

وقتی ما کوکاکولا می‌نوشیم، واقعاً چه چیزی مصرف می‌کنیم؟ کوکاکولا یک نوشیدنی بسیار اسیدی است که با استفاده از مقادیر زیادی شکر، طعم اسیدی آن تعدیل شده است. اسید موجود در کوکاکولا، فسفریک نام دارد که برای دندان‌ها و کبد مضر است. البته مصرف کوکاکولا در کوتاه‌مدت کسی را نمی‌کشد! اما بدن را نسبت به بسیاری از بیماری‌ها آسیب‌پذیر می‌کند. پوکی استخوان، افسردگی، خستگی، پوسیدگی دندان، سرطان و ضعف قوای ذهنی از جمله‌ی این بیماری‌ها هستند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.4/5 امتیازهای داده شده (10 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

وهاب مختاری