• چیکانو، لاتینو، ایسپانیک

    Author وهاب مختاری

    زمانی که درباره تفاوت های نژادی و فرهنگی خرده فرهنگ‌ها صحبت می‌کنیم، مهم است که به جزئیات دقت کنیم. به عنوان مثال، واژه "چیکانو" اولین بار برای مکزیکی تبارهای ساکن امریکا به کار برده شد. یا مثلا برزیلی ها را "لاتینوگ می‌دانند نه "ایسپانیک". در این مقاله درباره تفاوت‌های واژه‌های "چیکانو"، "لاتینو" و "ایسپانیک" بحث خواهیم کرد.

  • درمان های جراحی

    Author شایان منصوری

    همه افرادی که به آنژین قلبی دچار هستند نیازی به عمل جراحی ندارند، اما وقتی که مشکلات بیمار با مصرف داروها برطرف نمی گردد نتایج عمل جراحی می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

تدبیر امیر

نویسنده: شایان منصوری, چهارشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۳, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی, تعداد بازدیدها 3333,

تدبیر امیر

زمانی یک تن از راست گویان امانتی نزد تاجر محترمی گذاشت . بعد از چند روز که آمد مطالبه کند آن تاجر ابا نمود. صاحب امانت نزد امیر رفت و قضیه را باز گفت...

امیر بدو سپرد که هیچ بروز نده تا من امانت تو را گرفته، برسانم و شبانه به بهانه ای به دنبال تاجر فرستاد. او را به مجلس خود طلب کرده، اظهار مهربانی نمود و به بهانه ای انگشتری تاجر را گرفت و تماشا کند و با آن انگشتری بازی کرد و به بهانه ای بیرون آمد و آن خاتم را به دست یکی از خادمان داده و گفت: " به خانه این تاجر برو و این خاتم را به عیال او بده و بگو حاجی می گوید به نشانی این خاتم آن امانت را که چند شب قبل به خانه آورده بده که لازم است".

آن خادم به خانه تاجر رفته، چنین کرد و امانت باز آورد و پنهانی آوردن  امانت را به امیر باز گفت. امیر بعد از ساعتی قطع صحبت با تاجر کرد و از او مجلس بیرون  شد و به خانه خود روان گشت و حشمت امیر مانع بود که انگشتری خود را طلب نماید.

چون به سرای خود رفت از ماجرا آگاه شد. از خجالت به اهل خانه خود دم نزد و تا صبح هراسان بود و با خداوند نذر و نیاز برد و سوز و گداز داشت. صبحگامان امیر دنبال صاحب امانت فرستادده ، امانتش را رسانید و به او سپرد که دیگر روا آورد تاجر نکند، و خود امیر هم دیگر مواخذه نکرد و به سهولت کار صعبی را صورت داد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (2 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

شایان منصوری

دیدگاه‌ها (0)

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

کسب و کار