• جنگ داخلی اسپانیا

  Author

  ملت اسپانیا یکی از خونبارترین روزهای سرزمین‌شان را درست قبل از آغاز جنگ جهانی دوم تجربه کردند. دوره‌ای که سه سال به طول انجامید و نتیجه‌ی آن کشته شدن نزدیک به نیم میلیون انسان، و تضعیف شدید سیستم اقتصادی و اجتماعی اسپانیا و روی کار آمدن ژنرال فرانکو و برپایی حکومت استبدادی‌اش برای مدت ۳۶ سال بود.

 • No file selected.

  ماساژ انگشتان

  Author

  انگشتان بی وقفه در حال حرکت و تلاشند. آن ها از مهم ترین ابزارهای ما برای کشف دنیای پیرامون هستند. اما در طی این جستجو مقدار زیادی تنش و گرفتگی در خود انباشته می کنند و به همین دلیل است که پس از مدتی با بالاتر رفتن سن در می یابیم که دیگر چابکی سابق را ندارند.

 • No file selected.

  شکستن آیین "بست"

  Author

  بست نشستن در ایران سابقه ای طولانی دارد. برخی امامزاده‌ها، خانه مجتهدان بزرگ، مسجد شاه تهران و اصطبل شاهی بر طبق یک رسم دیرین از تعرض ماموران حکومت مصون بود. این مراکز ابتدا پناهگاهی برای مظلومان بود. مردمان بی یاور که دستشان به جایی بند نبود برای احقاق حق و یا از بیم تعرض، شکنجه و ظلم حکومت به یکی از این مراکز می‌رفتند و باصطلاح در آنجا بست می‌نشستند.

 • No file selected.

  تمرین برای چشم‌ها

  Author

  هنگامی که می‌خواهیم به چیزی که در پایین قرار دارد نگاه کنیم، نگاهمان را به طرف پایین می‌اندازیم. برای این کار بدن یا سر را پایین نمی‌اندازیم.

بومرنگ

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

بومرنگ، کاملترین محصول دانش و فن انسان اولیه می باشد. این اسلحه عجیب و بی نظیر مدتهای زیادی موجب حیرت و تعجب دانشمندان بود. واقعا هم اشکال عجیب پیچ در پیچی که بومرنگ در هوا رسم می کند باعث حیرت و تعجب هر شخصی می شود.

خط سیر عجیب و غریب بومرنگ نتیجه تاثیر متقابل سه عامل است:

1-      پرتاب اولیه

2-      چرخش بومرنگ

3-      مقاومت هوا

یک استرالیایی می تواند به طور غریزی این سه عامل را با هم در آمیزد. برای آنکه نتیجه لازم را به دست آورد، با مهارت زاویه انحراف بومرنگ، نیرو و جهت پرتاب را تغییر می دهد، اما باید دانست که هر کسی می تواند در این هنر تا حدودی ورزیده و ماهر شود.

برای تمرین در اتقاق باید به بومرنگ کاغذی اکتفا کرد. طول هر پره آن باید در حدود 5 سانتی متر باشد. این بومرنگ را با نوک شست بگیرید، سپس با انگشت به انتهای آن ضربتی وارد آورید، به طوری که جهت ضربت به جلو و کمی به بالا باشد.بومرنگ با حرکتی هموار و یکنواخت در حدود 5 متر پرواز می کند. در فضا یک منحنی بسیار پرپیچ و خم و جالب می تواند رسم کند و چنانچه در اتاق به چیزی برخورد نکند درست جلوی شما فرود می آید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "معما و سرگرمی" نوشته"فرهاد باباپوران"  اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.2/5 امتیازهای داده شده (5 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت