• سیاست سوت سگ

  Author

  یکی از راه‌هایی که سگ‌ها از آن طریق با هم ارتباط برقرار می‌کنند، سوت زدن است! سوت سگ فرکانس بالایی دارد که گوش انسان قادر به شنیدن آن محدوده فرکانسی نیست. بعضی از واژه‌ها، لحن‌ها و سبک‌های گفتاری هم فرکانس خاصی دارند که فقط رادار بعضی از گوش‌ها آن را ردیابی می‌کند.

 • No file selected.

  صورت

  Author

  اشتباه نگه داشتن در صورت نیز صدق می کند. با دقت به مردم نگاه کنید که چطور در مترو می نشینند. این چهره های خسته، غمگین، کسل، اندوهناک، نگران، این دهان باریک و عبوس و لب ها که به جلو حرکت داده شده است و هیچ وقت خنده بر آن ها نمی نشیند.

 • No file selected.

  جهان پهلوان

  Author

  در زورخانه  قدیم مرسوم بود که وقتی ورزشکاری پا به عرضه ورزش و عالم پهلوانی می گذاشت در هر مرحله از درجات ورزشی که می رسید صاحب عنوانی می گردید که از صلوات آغاز و به زنگ پهلوانی خاتمه می یافت در میان ورزشکاران زورخانه ها در ایران عده بسیار اندکی هستند که صاحب زنگ و صلوات شده اند.

بومرنگ

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

بومرنگ، کاملترین محصول دانش و فن انسان اولیه می باشد. این اسلحه عجیب و بی نظیر مدتهای زیادی موجب حیرت و تعجب دانشمندان بود. واقعا هم اشکال عجیب پیچ در پیچی که بومرنگ در هوا رسم می کند باعث حیرت و تعجب هر شخصی می شود.

خط سیر عجیب و غریب بومرنگ نتیجه تاثیر متقابل سه عامل است:

1-      پرتاب اولیه

2-      چرخش بومرنگ

3-      مقاومت هوا

یک استرالیایی می تواند به طور غریزی این سه عامل را با هم در آمیزد. برای آنکه نتیجه لازم را به دست آورد، با مهارت زاویه انحراف بومرنگ، نیرو و جهت پرتاب را تغییر می دهد، اما باید دانست که هر کسی می تواند در این هنر تا حدودی ورزیده و ماهر شود.

برای تمرین در اتقاق باید به بومرنگ کاغذی اکتفا کرد. طول هر پره آن باید در حدود 5 سانتی متر باشد. این بومرنگ را با نوک شست بگیرید، سپس با انگشت به انتهای آن ضربتی وارد آورید، به طوری که جهت ضربت به جلو و کمی به بالا باشد.بومرنگ با حرکتی هموار و یکنواخت در حدود 5 متر پرواز می کند. در فضا یک منحنی بسیار پرپیچ و خم و جالب می تواند رسم کند و چنانچه در اتاق به چیزی برخورد نکند درست جلوی شما فرود می آید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "معما و سرگرمی" نوشته"فرهاد باباپوران"  اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.2/5 امتیازهای داده شده (5 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی