• هوش های گوناگون

  Author

  هاوارد گاردنر در سال 1983 با انتشار کتاب معروف‌اش، چارچوب‌های ذهن: نظربه‌ی هوش‌های گوناگون، نظریه‌ی انواع هوش را مطرح کرد. اساس این نظریه این است که هر فردی سبک یادگیری خاص خود را دارد. این مسئله‌ای است که به ندرت در روال معمول آموزش مورد توجه قرار می‌گیرد. گاردنر 8 نوع هوش را معرفی می‌کند که هر کدام سبک خاصی از یادگیری را طلب می‌کنند.

 • ظهور تورف‌گر دردوره‌ی پرینتر سه‌بعدی

  Author

  از آغاز شکل‌گیری جامعه‌ی صنعتی، تولید‌کننده‌ی کالا و مصرف‌کننده‌ی آن به عنوان دو موجودیت مجزا در نظر گرفته می‌شدند. دو موجودیتی که به جز در زمان خرید و فروش کالا، کاری با هم ندارند. حتی بعد از آن، فاصله‌ی بیش‌تری هم بین تولیدکننده و مصرف‌کننده پدید آمد، تولیدکننده کالای‌اش را به توزیع‌کننده می‌فروشد و او هم به فروشگاه و فروشگاه هم به مصرف‌کننده. با این حال، به نظر می‌رسد این فاصله دارد از بین می‌رود و در آینده شاهد خواهیم بود که تولیدکننده و مصرف‌کننده تبدیل به موجودی واحد شوند: تورف‌‌گر!

 • No file selected.

  دوران نوجوانی

  Author

  غلامرضا مانند سایر همسالان خود  به ورزش علاقه داشت، ولی  پس از اینکه همراه با شیخ ابراهیم  به زورخانه رفت  دریافت که رغبتش به کشتی بیشتر از ورزش های دیگر است

بومرنگ

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

بومرنگ، کاملترین محصول دانش و فن انسان اولیه می باشد. این اسلحه عجیب و بی نظیر مدتهای زیادی موجب حیرت و تعجب دانشمندان بود. واقعا هم اشکال عجیب پیچ در پیچی که بومرنگ در هوا رسم می کند باعث حیرت و تعجب هر شخصی می شود.

خط سیر عجیب و غریب بومرنگ نتیجه تاثیر متقابل سه عامل است:

1-      پرتاب اولیه

2-      چرخش بومرنگ

3-      مقاومت هوا

یک استرالیایی می تواند به طور غریزی این سه عامل را با هم در آمیزد. برای آنکه نتیجه لازم را به دست آورد، با مهارت زاویه انحراف بومرنگ، نیرو و جهت پرتاب را تغییر می دهد، اما باید دانست که هر کسی می تواند در این هنر تا حدودی ورزیده و ماهر شود.

برای تمرین در اتقاق باید به بومرنگ کاغذی اکتفا کرد. طول هر پره آن باید در حدود 5 سانتی متر باشد. این بومرنگ را با نوک شست بگیرید، سپس با انگشت به انتهای آن ضربتی وارد آورید، به طوری که جهت ضربت به جلو و کمی به بالا باشد.بومرنگ با حرکتی هموار و یکنواخت در حدود 5 متر پرواز می کند. در فضا یک منحنی بسیار پرپیچ و خم و جالب می تواند رسم کند و چنانچه در اتاق به چیزی برخورد نکند درست جلوی شما فرود می آید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "معما و سرگرمی" نوشته"فرهاد باباپوران"  اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.2/5 امتیازهای داده شده (5 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی