• اثر پروانه‌ ای

  Author

  اگر در جنگل‌های آمازون واقع در آمریکای جنوبی، پروانه‌ ای شروع به حرکت دادن بال خود کند، ممکن است تاثیرات ناشی از این حرکت جزئی، باعث ایجاد طوفانی سهمگین در تگزاس واقع در آمریکای شمالی شود!!!

 • No file selected.

  درمان های جراحی

  Author

  همه افرادی که به آنژین قلبی دچار هستند نیازی به عمل جراحی ندارند، اما وقتی که مشکلات بیمار با مصرف داروها برطرف نمی گردد نتایج عمل جراحی می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

 • شنا

  Author

  شنا، مهارت یا ورزش شناور ماندن و حرکت درون آب است. شنا کردن به معنی حرکت انسان، حیوانات بدون هر گونه کمک خارجی درون آب می‌باشد. آموختن شنا، علاوه بر تقویت جسم، در مواقع اضطراری و افتادن ناگهانی درون آب، زندگی انسان را نجات خواهد داد.

بومرنگ

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش اطلاعات عمومی,

No file selected.

بومرنگ، کاملترین محصول دانش و فن انسان اولیه می باشد. این اسلحه عجیب و بی نظیر مدتهای زیادی موجب حیرت و تعجب دانشمندان بود. واقعا هم اشکال عجیب پیچ در پیچی که بومرنگ در هوا رسم می کند باعث حیرت و تعجب هر شخصی می شود.

خط سیر عجیب و غریب بومرنگ نتیجه تاثیر متقابل سه عامل است:

1-      پرتاب اولیه

2-      چرخش بومرنگ

3-      مقاومت هوا

یک استرالیایی می تواند به طور غریزی این سه عامل را با هم در آمیزد. برای آنکه نتیجه لازم را به دست آورد، با مهارت زاویه انحراف بومرنگ، نیرو و جهت پرتاب را تغییر می دهد، اما باید دانست که هر کسی می تواند در این هنر تا حدودی ورزیده و ماهر شود.

برای تمرین در اتقاق باید به بومرنگ کاغذی اکتفا کرد. طول هر پره آن باید در حدود 5 سانتی متر باشد. این بومرنگ را با نوک شست بگیرید، سپس با انگشت به انتهای آن ضربتی وارد آورید، به طوری که جهت ضربت به جلو و کمی به بالا باشد.بومرنگ با حرکتی هموار و یکنواخت در حدود 5 متر پرواز می کند. در فضا یک منحنی بسیار پرپیچ و خم و جالب می تواند رسم کند و چنانچه در اتاق به چیزی برخورد نکند درست جلوی شما فرود می آید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "معما و سرگرمی" نوشته"فرهاد باباپوران"  اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.2/5 امتیازهای داده شده (5 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

اطلاعات عمومی