• No file selected.

  چرا شما به پروتئین‌ها نیاز دارید؟

  Author

  پروتئین‌ها دارای استفاده‌های زیادی در بدن شما هستند. آنها قسمت مهمی از ساختمان بافتهایی مثل پوست و کلاژن هستند که در بافت همبندی مانند تاندون‌ها و لیگامان ها دیده می‌شوند. خون برای ساختن گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید و بسیاری از اجزاء موجود در پلاسما به پروتئین ها نیاز دارد. سیستم ایمنی بدن شما نیز به پروتئین‌ها متکی می‌باشد و از پروتئین‌ها برای ساختن آنتی بادی‌ها و گلبول های سفیدی که با بیماریها می جنگند استفاده می‌کند.

 • اختلالات خواب- قسمت اول

  Author

  خواب خوب شبانه چیزی است که برای همه ما ارزشمند است. تجربه به ما می‌گوید که خواب خوب می‌تواند باعث تازگی و شادابی جسم و عملکرد بهتر ما شود و ارتباط مستقیم با سلامتی بخصوص در کودکان دارد اما هنوز هم بسیاری از ما از مشکلات آن رنج می‌بریم. از نظر انجمن جهانی طب خواب، در مجموع تا 45 درصد افراد جهان در طول زندگی از مشکلات خواب رنج می‌برند.

 • کهیر و انواع آن

  Author

  از شایعترین بیماریهای پوستی کهیر است بطوریکه تا حدود 20% مردم در طی زندگی خود دچار یک یا چند حمله کهیری می‌شوند.

یوگا

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

امروزه یوگا را در بسیاری از موارد درست به کار نمی برند مردم فکر می کنند یوگا کج کردن اندام های بدن یا یک نوع ژیمناستیک است.

حتی باشگاه های یوگا را تاسیس می کنند با این تصور اشتباه که یوگا همان بازی آکروبات است که پیچیده تر انجام می شود. این حماقت است. یوگا روح و بدن انسان را در بر می گیرد و هدف آن ایجاد تحولی در این مجموعه در جهت آرامش همراه با نشاط و نزدیک شدن به خدا و کسب سلامتی بیشتر در همه ی قسمت های بدن به خصوص روح و اعصاب است. اساس یوگا، حالت صحیح بدن، روش صحیح تنفس و طریقه ی درست فکر کردن است.

با یوگا می توان خوب به روح انسان نفوذ کرد. یوگا برای افرادی که دچار رماتیسم، آرتروز و سوء هاضمه با همه ی حالت های غیر طبیعی و آسیب دیدگی های روحی می باشند، مفید است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (1 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت