• No file selected.

  فک

  Author

  بعضی از افراد عصبی هستند و بدنشان را ناخود آگاه سفت نگه میدارند. زمانی که خسته می شوند عضلات آن ها چقدر منقبض میشود.

 • No file selected.

  درمان بدون دارو برای افراد مبتلا به پرفشاری خون

  Author

  درمان بدون دارو عبارتست از تغییر در نحوه زندگی و رژیم غذایی که توسط پزشک برای پایین آوردن فشار خون به ما توصیه می‌شود. بعضی از این تغییرات ممکن است برای شما انجامش سخت باشد. با این حال هر چقدر که این تغییرات برای شما سخت باشد اما ارزشش را خواهد داشت. اگر شما در انجام این تغییرات موفق شوید فشار خون شما ممکن است بدون استفاده از دارو به وضعیت طبیعی برگردد. راه‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید به خودتان کمک کنید و به حالت بهتری تغییر کنید.

 • No file selected.

  درمان آلرژی با رژیم غذایی

  Author

  هر کسی که به وجود یک آلرژی غذایی مشکوک باشد باید با مراجعه به یک متخصص تغذیه مشکلش تشخیص داده شده و درمان گردد. تشخیص یک آلرژی غذایی اغلب براساس حذف مواد حساسیت زا "آلرژی‌ها" از رژیم غذایی صورت می‌گیرد.

 • No file selected.

  فیبرها

  Author

  به فیبرها اصطلاحا " پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای" یا NSP  می‌گویند. فیبرها جزء اصلی دیواره اصلی سلولی گیاهان را تشکیل می‌دهند و به آنزیمهای گوارشی که باعث هضم غذا می‌شوند مقاوم هستند.

مهمان ناخوانده را بیرون کنید

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

در هر خیابان شلوغی که قدم بزنید متوجه خواهید شد که مردم اطرافتان همه شانه‌های خود را تا گوش‌ها بالا کشیده‌اند. این که چرا ما به چنین حرکتی دست می‌زنیم تقریبا ناشناخته است اما به هر حال همه ناگهان کشف می‌کنیم که شانه‌هایمان مهمان ناخوانده‌ی گوش‌ها شده‌اند و این تجربه‌ی شایع است.

 

احتمالا از چنین حرکتی متعجب خواهیم شد و این بار آگاهانه سعی می‌کنیم عضلات شانه‌ها را آرام سازیم و به آن‌ها اجازه دهیم پایین بیفتند اما با  این حال نیمی از ساعات روز را دوباره با همان حالت گرفتگی سپری خواهیم کرد. ماساژ به همه کمک می‌کند تا بدانند چگونه باید آگاهانه از عضلات شانه‌ی خود استفاده کنند. بهتر است از همین امروز شانه‌هایتان را به عقب بکشید همان جایی که باید قرار داشته باشند.

 

1.    نفس عمیقی بکشید و به آرامی شانه‌های خود را بالا ببرید تا در حد ممکن هم طراز با گوش‌هایتان قرار گیرند. سپس آنها را رها سازید تا دوباره به حالت عادی خود در پاییین برگردند. تا جایی که می‌توانید نفس خود را بیرون بدهید و تصور کنید همراه با بازدم تمام تنش‌ها و گرفتگی‌های موجود در این ناحیه را خارج می‌سازید. این کار را سه بار تکرار کنید.


2ورزشی برای شانه ها.    با شانه‌ی راست خود دایره‌ای در هوا ترسیم کنید. سعی کنید این دایره‌ی کوچک به سرعت در هوا شکل گیرد و سپس به آهستگی این دایره را با شانه‌ی خود بزرگ تر کنید. اجازه دهید شانه‌هایتان در تمام محیط این دایره آزادانه حرکت کند. هر زمان که آماده بودید مسیر حرکت شانه را تغییر دهید و سپس این کار را با شانه‌ی دیگر تکرار کنید.


3.    اکنون هر دو شانه‌ی شما گرم شده‌اند سعی کنید آن‌ها را در یک مسیر به طرف هم حرکت دهید و آن‌ها را با دوایری به اندازه‌های متفاوت بچرخانید. امتحان کنید. آیا تفاوت را حس می کنید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی