• No file selected.

  گانگلیون ساده چیست؟

  Author

   

  گانگلیون برجستگی نرمی در اطراف مفاصل و غلاف رباطهاست. در واقع یکی از شایعترین برجستگیهای کیستیک در بدن، گانگلیون است و در پشت مچ دست از همه جا شایعتر.

 • No file selected.

  پایین آوردن کلسترول

  Author

  انواع مختلفی از چربی‌ها در خون وجود دارد که معروف ترین آنها کلسترول می‌باشد. اما نوع دیگری از چربی‌ها هم وجود دارد که به آن "تری گلیسیرید" گفته می‌شود و نقش مهمی در بروز بیماری کرونری قلب دارد.

 • در مورد دنده گردنی چه می دانید؟

  Author

  شاید شنیده باشید که بعضی افراد دنده‌ی گردنی داشته باشند . آیا می‌دانید چرا و چطور؟ ستون فقرات انسان از مهره‌های گردنی شروع شده و تا مهره‌های کمری و ساکروم ادامه دارد. تعداد مهره‌های گردنی 7 عدد است که در بعضی افراد رشد بیش از حد زایده فیبری مهره هفتم در یک یا هر دو طرف منجر به ایجاد دنده‌ای اضافه علاوه بر 12 دنده‌ی قفسه سینه می‌گردد. این ضایعه می‌تواند به صورت یک دنده کامل یا به شکل یک زایده کوچک باشد که به صورت مادرزادی بوجود آمده است.

 • No file selected.

  سندرم خستگی مزمن

  Author

  سندرم خستگی مزمن نام اختلالی است که با خستگی ناتوان کننده همراه با شکایات گوناگون  گوارشی، جسمی وعصبی بروز می‌کند.

مهمان ناخوانده را بیرون کنید

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

در هر خیابان شلوغی که قدم بزنید متوجه خواهید شد که مردم اطرافتان همه شانه‌های خود را تا گوش‌ها بالا کشیده‌اند. این که چرا ما به چنین حرکتی دست می‌زنیم تقریبا ناشناخته است اما به هر حال همه ناگهان کشف می‌کنیم که شانه‌هایمان مهمان ناخوانده‌ی گوش‌ها شده‌اند و این تجربه‌ی شایع است.

 

احتمالا از چنین حرکتی متعجب خواهیم شد و این بار آگاهانه سعی می‌کنیم عضلات شانه‌ها را آرام سازیم و به آن‌ها اجازه دهیم پایین بیفتند اما با  این حال نیمی از ساعات روز را دوباره با همان حالت گرفتگی سپری خواهیم کرد. ماساژ به همه کمک می‌کند تا بدانند چگونه باید آگاهانه از عضلات شانه‌ی خود استفاده کنند. بهتر است از همین امروز شانه‌هایتان را به عقب بکشید همان جایی که باید قرار داشته باشند.

 

1.    نفس عمیقی بکشید و به آرامی شانه‌های خود را بالا ببرید تا در حد ممکن هم طراز با گوش‌هایتان قرار گیرند. سپس آنها را رها سازید تا دوباره به حالت عادی خود در پاییین برگردند. تا جایی که می‌توانید نفس خود را بیرون بدهید و تصور کنید همراه با بازدم تمام تنش‌ها و گرفتگی‌های موجود در این ناحیه را خارج می‌سازید. این کار را سه بار تکرار کنید.


2ورزشی برای شانه ها.    با شانه‌ی راست خود دایره‌ای در هوا ترسیم کنید. سعی کنید این دایره‌ی کوچک به سرعت در هوا شکل گیرد و سپس به آهستگی این دایره را با شانه‌ی خود بزرگ تر کنید. اجازه دهید شانه‌هایتان در تمام محیط این دایره آزادانه حرکت کند. هر زمان که آماده بودید مسیر حرکت شانه را تغییر دهید و سپس این کار را با شانه‌ی دیگر تکرار کنید.


3.    اکنون هر دو شانه‌ی شما گرم شده‌اند سعی کنید آن‌ها را در یک مسیر به طرف هم حرکت دهید و آن‌ها را با دوایری به اندازه‌های متفاوت بچرخانید. امتحان کنید. آیا تفاوت را حس می کنید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی