• No file selected.

  سکسکه

  Author

   

  سکسکه یک صدای تنفسی خاص است که همراه با انقباض غیر ارادی و ناگهانی و منظم دیافراگم و به خاطر بسته شدن گلوت رخ می‌دهد. سکسکه عمدتا در مردان اتفاق افتاده و در اکثریت موارد فقط چند دقیقه طول می‌کشد.  در شرایطی ممکن است هفته‌ها و یا حتی سالها طول بکشد.

 • No file selected.

  غلبه بر سکته قلبی

  Author

  سابقا پزشکان این عقیده را داشتند که بعد از سکته قلبی بیمار باید حدود شش تا هشت هفته در بستر استراحت کند تا در این مدت آسیبهای وارده به قلبش التیام یابد. بنابراین جای تعجب نبود اگر بعد از چنین مدت طولانی در بستر، بیمار احساس بدتری نسبت به قبل از سکته قلبی داشته باشد.

 • No file selected.

  کوآنزیمها و ویتامینها

  Author

  چرا بدن به مقدار بسیار کمی از ویتامینها نیازمند است؟ بدن با این مقدار کم چه کار می‌تواند بکند؟ اگر بدن می‌تواند با این مقدار کم زندگی کند، چرا بدون آن نمی‌تواند؟

مهمان ناخوانده را بیرون کنید

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

در هر خیابان شلوغی که قدم بزنید متوجه خواهید شد که مردم اطرافتان همه شانه‌های خود را تا گوش‌ها بالا کشیده‌اند. این که چرا ما به چنین حرکتی دست می‌زنیم تقریبا ناشناخته است اما به هر حال همه ناگهان کشف می‌کنیم که شانه‌هایمان مهمان ناخوانده‌ی گوش‌ها شده‌اند و این تجربه‌ی شایع است.

 

احتمالا از چنین حرکتی متعجب خواهیم شد و این بار آگاهانه سعی می‌کنیم عضلات شانه‌ها را آرام سازیم و به آن‌ها اجازه دهیم پایین بیفتند اما با  این حال نیمی از ساعات روز را دوباره با همان حالت گرفتگی سپری خواهیم کرد. ماساژ به همه کمک می‌کند تا بدانند چگونه باید آگاهانه از عضلات شانه‌ی خود استفاده کنند. بهتر است از همین امروز شانه‌هایتان را به عقب بکشید همان جایی که باید قرار داشته باشند.

 

1.    نفس عمیقی بکشید و به آرامی شانه‌های خود را بالا ببرید تا در حد ممکن هم طراز با گوش‌هایتان قرار گیرند. سپس آنها را رها سازید تا دوباره به حالت عادی خود در پاییین برگردند. تا جایی که می‌توانید نفس خود را بیرون بدهید و تصور کنید همراه با بازدم تمام تنش‌ها و گرفتگی‌های موجود در این ناحیه را خارج می‌سازید. این کار را سه بار تکرار کنید.


2ورزشی برای شانه ها.    با شانه‌ی راست خود دایره‌ای در هوا ترسیم کنید. سعی کنید این دایره‌ی کوچک به سرعت در هوا شکل گیرد و سپس به آهستگی این دایره را با شانه‌ی خود بزرگ تر کنید. اجازه دهید شانه‌هایتان در تمام محیط این دایره آزادانه حرکت کند. هر زمان که آماده بودید مسیر حرکت شانه را تغییر دهید و سپس این کار را با شانه‌ی دیگر تکرار کنید.


3.    اکنون هر دو شانه‌ی شما گرم شده‌اند سعی کنید آن‌ها را در یک مسیر به طرف هم حرکت دهید و آن‌ها را با دوایری به اندازه‌های متفاوت بچرخانید. امتحان کنید. آیا تفاوت را حس می کنید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت