• بیماری ریفلاکس معده به مری (برگشت اسید)

  Author

  سوزش سر دل، برگشت اسید، ریفلکس معده، آیا تا به حال گریبانگیر شما شده اند؟

  خیلی از شماها حتما تا کنون نام این بیماری را شنیده‌اید و یا در اطرافیانتان کسی را دیده‌اید که از آن رنج می‌برد. دانستن چند نکته در رابطه با آن که یکی از شایعترین ناراحتی‌های بشر است خالی از لطف نیست.

 • No file selected.

  ویتامین‌ها و انسان

  Author

  کشف ویتامینها سبب تغییر شیوه تغذیه انسان شد. مردم پی بردند که تنها پرخوری کافی نیست. اگر غذایی که سیر می‌کند ویتامین نداشته باشد برای تندرستی زیان‌آور خواهد بود. بنابراین مردم به خوردن غذاهایی که به طور یقین در آنها ویتامین با ارزشی وجود داشته باشد روی آوردند.

مهمان ناخوانده را بیرون کنید

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

در هر خیابان شلوغی که قدم بزنید متوجه خواهید شد که مردم اطرافتان همه شانه‌های خود را تا گوش‌ها بالا کشیده‌اند. این که چرا ما به چنین حرکتی دست می‌زنیم تقریبا ناشناخته است اما به هر حال همه ناگهان کشف می‌کنیم که شانه‌هایمان مهمان ناخوانده‌ی گوش‌ها شده‌اند و این تجربه‌ی شایع است.

 

احتمالا از چنین حرکتی متعجب خواهیم شد و این بار آگاهانه سعی می‌کنیم عضلات شانه‌ها را آرام سازیم و به آن‌ها اجازه دهیم پایین بیفتند اما با  این حال نیمی از ساعات روز را دوباره با همان حالت گرفتگی سپری خواهیم کرد. ماساژ به همه کمک می‌کند تا بدانند چگونه باید آگاهانه از عضلات شانه‌ی خود استفاده کنند. بهتر است از همین امروز شانه‌هایتان را به عقب بکشید همان جایی که باید قرار داشته باشند.

 

1.    نفس عمیقی بکشید و به آرامی شانه‌های خود را بالا ببرید تا در حد ممکن هم طراز با گوش‌هایتان قرار گیرند. سپس آنها را رها سازید تا دوباره به حالت عادی خود در پاییین برگردند. تا جایی که می‌توانید نفس خود را بیرون بدهید و تصور کنید همراه با بازدم تمام تنش‌ها و گرفتگی‌های موجود در این ناحیه را خارج می‌سازید. این کار را سه بار تکرار کنید.


2ورزشی برای شانه ها.    با شانه‌ی راست خود دایره‌ای در هوا ترسیم کنید. سعی کنید این دایره‌ی کوچک به سرعت در هوا شکل گیرد و سپس به آهستگی این دایره را با شانه‌ی خود بزرگ تر کنید. اجازه دهید شانه‌هایتان در تمام محیط این دایره آزادانه حرکت کند. هر زمان که آماده بودید مسیر حرکت شانه را تغییر دهید و سپس این کار را با شانه‌ی دیگر تکرار کنید.


3.    اکنون هر دو شانه‌ی شما گرم شده‌اند سعی کنید آن‌ها را در یک مسیر به طرف هم حرکت دهید و آن‌ها را با دوایری به اندازه‌های متفاوت بچرخانید. امتحان کنید. آیا تفاوت را حس می کنید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت