• No file selected.

  قلب چگونه کار می‌کند؟

  Author

  قلب یک تلمبه عضلانی است که در سینه قرار دارد و بطور مداوم در حال کار کردن و تلمبه زدن است. قلب بطور شبانه روزی خون را به سرتاسر بدن تلمبه می‌کند. در حدود 100/000  بار در روز قلب ضربان می‌کند. برای اینکه قلب بتواند این کار سنگین را انجام دهد نیاز دارد که توسط شریانهای کرونری به عضله خودش هم خونرسانی مناسبی صورت پذیرد.

 • نکاتی در مورد بیماری لوپوس (SLE)

  Author

  در بدن انسان‌ها سیستم ایمنی نقش بسیاری در نحوه بروز بیماریها و بهبودی پس از آن دارد اما گاهی همین سیستم ایمنی و اختلال در کارکرد آن می‌تواند منجر به بروز بیماریهای موسوم به بیماریهای اتوایمیون (Auto immune) گردد. یکی از این بیمارها، لوپوس می‌باشد.

مهمان ناخوانده را بیرون کنید

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

در هر خیابان شلوغی که قدم بزنید متوجه خواهید شد که مردم اطرافتان همه شانه‌های خود را تا گوش‌ها بالا کشیده‌اند. این که چرا ما به چنین حرکتی دست می‌زنیم تقریبا ناشناخته است اما به هر حال همه ناگهان کشف می‌کنیم که شانه‌هایمان مهمان ناخوانده‌ی گوش‌ها شده‌اند و این تجربه‌ی شایع است.

 

احتمالا از چنین حرکتی متعجب خواهیم شد و این بار آگاهانه سعی می‌کنیم عضلات شانه‌ها را آرام سازیم و به آن‌ها اجازه دهیم پایین بیفتند اما با  این حال نیمی از ساعات روز را دوباره با همان حالت گرفتگی سپری خواهیم کرد. ماساژ به همه کمک می‌کند تا بدانند چگونه باید آگاهانه از عضلات شانه‌ی خود استفاده کنند. بهتر است از همین امروز شانه‌هایتان را به عقب بکشید همان جایی که باید قرار داشته باشند.

 

1.    نفس عمیقی بکشید و به آرامی شانه‌های خود را بالا ببرید تا در حد ممکن هم طراز با گوش‌هایتان قرار گیرند. سپس آنها را رها سازید تا دوباره به حالت عادی خود در پاییین برگردند. تا جایی که می‌توانید نفس خود را بیرون بدهید و تصور کنید همراه با بازدم تمام تنش‌ها و گرفتگی‌های موجود در این ناحیه را خارج می‌سازید. این کار را سه بار تکرار کنید.


2ورزشی برای شانه ها.    با شانه‌ی راست خود دایره‌ای در هوا ترسیم کنید. سعی کنید این دایره‌ی کوچک به سرعت در هوا شکل گیرد و سپس به آهستگی این دایره را با شانه‌ی خود بزرگ تر کنید. اجازه دهید شانه‌هایتان در تمام محیط این دایره آزادانه حرکت کند. هر زمان که آماده بودید مسیر حرکت شانه را تغییر دهید و سپس این کار را با شانه‌ی دیگر تکرار کنید.


3.    اکنون هر دو شانه‌ی شما گرم شده‌اند سعی کنید آن‌ها را در یک مسیر به طرف هم حرکت دهید و آن‌ها را با دوایری به اندازه‌های متفاوت بچرخانید. امتحان کنید. آیا تفاوت را حس می کنید.

این مقاله و مقالات بعدی از کتاب "5 دقیقه ماساژ 24 ساعت آرامش نوشته ی "رابرت دی" و ترجمه ی "فریبا جعفری" اقتباس شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (3 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی