• روی

  Author

  آیا می‌دانید روی دومین ماده معدنی کمیاب بدن است؟ روی یکی از عناصر مهم بدن انسان است که کافی بودن آن در طول دوره‌‌های رشد و برای ترمیم بافتی بسیار حائز اهمیت است. آیا می‌دانید روی در چه چیزهایی یافت می‌شود؟

 • No file selected.

  گانگلیون ساده چیست؟

  Author

   

  گانگلیون برجستگی نرمی در اطراف مفاصل و غلاف رباطهاست. در واقع یکی از شایعترین برجستگیهای کیستیک در بدن، گانگلیون است و در پشت مچ دست از همه جا شایعتر.

 • چه بودیم و چه شدیم؟

  Author

  همه می‌دانیم نوزادی که به دنیا می‌آید هیچ کدام از تواناییهای کلامی، فکری و رفتاری حال حاضر ما را ندارد. اما شاید برایتان جالب باشد که این روند تکاملی و ترتیبی به چه صورت اتفاق می‌افتد و هرکدام از این تواناییهای به ظاهر ساده در چه زمانی از توان یک نوزاد بر می‌آید ؟شاید خیلی از شماها که به تازگی صاحب یک فرزند شیرین یا خواهر و برادر شده‌اید دوست داشته باشید تا بدانید این نوزاد به ترتیب صاحب کدام عملکردها خواهد شد؟

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

نویسنده: حمیده افشارپور, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

آن چیزی که شما می‌خورید و می‌نوشید می‌تواند به شما کمک می‌کند تا سلامتیتان را بهبود بخشید.

من یک پوست صاف و تابان (درخشان) می‌خواهم. چه رژیم غذایی به من کمک می‌کند تا  رنگ چهره‌ام را بهتر کنم؟

یک رژیم واحد نمی‌تواند به شما یک پوست دلخواه را بدهد. بلکه این ژن‌ها و هورمون‌های شماست که بیشترین تاثیر را روی نوع پوست منحصر به فرد شما می‌گذارد. چیزیکه شما هیچ کنترلی روی آن ندارید. بهرحال، در سبک زندگیتون فاکتورهایی وجود دارد که شما می‌توانید آنها را کنترل کنید. مثل: چگونه شما می‌خورید، چقدر فعال هستید و چگونه از پوستتان مواظبت می‌کنید.

در اینجا به شما می‌گوئیم چگونه از خودتان و پوستتان به بهترین نحو ممکن مواظبت کنید.

برای شروع : خودتان را با محصولات رژیمی گول نزنید. درمان‌های محلی و پرهیزهای غذایی مخصوص که قول یک پوست بی‌عیب را به شما می‌دهد. برای مثال ، درخواست محصولات ویتامین ای و مصرف بی‌اندازه مکمل‌های رژیمی ویتامین ای، هیچ قولی برای یک عملکرد مطلوب نمی‌دهد.

تنها محصولی که نشان داده چین و چروک را تحت کنترل در می‌آورد رتین  A  می‌باشد. هنوز متخصصان روی تاثیرات طولانی مدت رتینA  کار می‌کنند.

و به خاطر داشته باش: چیزیکه می‌تواند برای پوست شما خوب باشد می‌تواند چیز متفاوتی برای بهترین دوست و یا خواهرتان باشد. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. پوست و رژیم غذایی
اگر شما می‌خواید یک رژیم پوستی همه جانبه را دنبال کنید، غذا نقش مهمی دارد.

از خودتان سئوالات زیر را بپرسید:
آیا من غذاهایی را که از نظر آنتی اکسیدان غنی هستند مانند بروکلی، هویج، دانه‌ها، گندم کامل و حبوبات را می‌خورم؟ آیا من هر روز دست کم 8 لیوان آب می‌نوشم؟ آیا من به حد کافی ایروبیک، ورزشهای استقامتی و کششی را در طول هفته انجام می‌دهم؟ آیا من یک رژیم پوستی که رطوبت را هم شامل بشود دارم؟
اگر شما پاسخ مثبت به همه سئوالات دادید، شما دارید هر کاری را انجام می‌دهید که یک پوست سالم داشته باشید، به غیر از این که یک متخصص پوست را ببینید. اگر پاسخهای شما منفی بود، گامهای کوچکی را هر روز بردارید تا جواب‌های مثبت افزایش پیدا کند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.7/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

اطلاعات عمومی