• No file selected.

  سندرم خستگی مزمن

  Author

  سندرم خستگی مزمن نام اختلالی است که با خستگی ناتوان کننده همراه با شکایات گوناگون  گوارشی، جسمی وعصبی بروز می‌کند.

 • سندرم ژیلبرت، زردی بی دردسر

  Author

  ممکن است برای خیلی از شما پیش آمده باشد که متوجه زردی چشم یا پوست کسی یا حتی خودتان شده باشید.برای اینکه بفهمیم این زردی چیست چه کنیم؟و در چه شرایطی باید پیگیری کنیم؟

 • No file selected.

  علل ایجاد پرفشاری خون

  Author

  در 95 درصد موارد هیچ علت خاصی در ایجاد پرفشاری خون یافت نمی‌شود به همین دلیل به این نوع از پرفشاری خون، اولیه اطلاق می‌گردد. در 5 درصد باقیمانده یک علت زمینه‌ای در بروز پرفشاری خون دیده می‌شود در این موارد افراد مبتلا به پرفشاری خون دارای مشکلی در کلیه یا غدد فوق کلیه (آدرنال) می‌باشند. به این نوع از پرفشاری خون، ثانویه گفته می‌شود.

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

نویسنده: حمیده افشارپور, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

آن چیزی که شما می‌خورید و می‌نوشید می‌تواند به شما کمک می‌کند تا سلامتیتان را بهبود بخشید.

من یک پوست صاف و تابان (درخشان) می‌خواهم. چه رژیم غذایی به من کمک می‌کند تا  رنگ چهره‌ام را بهتر کنم؟

یک رژیم واحد نمی‌تواند به شما یک پوست دلخواه را بدهد. بلکه این ژن‌ها و هورمون‌های شماست که بیشترین تاثیر را روی نوع پوست منحصر به فرد شما می‌گذارد. چیزیکه شما هیچ کنترلی روی آن ندارید. بهرحال، در سبک زندگیتون فاکتورهایی وجود دارد که شما می‌توانید آنها را کنترل کنید. مثل: چگونه شما می‌خورید، چقدر فعال هستید و چگونه از پوستتان مواظبت می‌کنید.

در اینجا به شما می‌گوئیم چگونه از خودتان و پوستتان به بهترین نحو ممکن مواظبت کنید.

برای شروع : خودتان را با محصولات رژیمی گول نزنید. درمان‌های محلی و پرهیزهای غذایی مخصوص که قول یک پوست بی‌عیب را به شما می‌دهد. برای مثال ، درخواست محصولات ویتامین ای و مصرف بی‌اندازه مکمل‌های رژیمی ویتامین ای، هیچ قولی برای یک عملکرد مطلوب نمی‌دهد.

تنها محصولی که نشان داده چین و چروک را تحت کنترل در می‌آورد رتین  A  می‌باشد. هنوز متخصصان روی تاثیرات طولانی مدت رتینA  کار می‌کنند.

و به خاطر داشته باش: چیزیکه می‌تواند برای پوست شما خوب باشد می‌تواند چیز متفاوتی برای بهترین دوست و یا خواهرتان باشد. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. پوست و رژیم غذایی
اگر شما می‌خواید یک رژیم پوستی همه جانبه را دنبال کنید، غذا نقش مهمی دارد.

از خودتان سئوالات زیر را بپرسید:
آیا من غذاهایی را که از نظر آنتی اکسیدان غنی هستند مانند بروکلی، هویج، دانه‌ها، گندم کامل و حبوبات را می‌خورم؟ آیا من هر روز دست کم 8 لیوان آب می‌نوشم؟ آیا من به حد کافی ایروبیک، ورزشهای استقامتی و کششی را در طول هفته انجام می‌دهم؟ آیا من یک رژیم پوستی که رطوبت را هم شامل بشود دارم؟
اگر شما پاسخ مثبت به همه سئوالات دادید، شما دارید هر کاری را انجام می‌دهید که یک پوست سالم داشته باشید، به غیر از این که یک متخصص پوست را ببینید. اگر پاسخهای شما منفی بود، گامهای کوچکی را هر روز بردارید تا جواب‌های مثبت افزایش پیدا کند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.7/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

اطلاعات عمومی