• No file selected.

  آشنایی با لیزر

  Author

  لیزر نوعی از نور یا به عبارت بهتر یک نور مهار شده است، درخشانتر از هرچه که در طبیعت می‌توان یافت. از نظر علمی این امکان وجود دارد که با تولید نور قوی‌ای از لیزر، هر ماده موجود بر روی زمین را در کسری از ثانیه به بخار تبدیل نمود.

 • اختلالات خواب- قسمت اول

  Author

  خواب خوب شبانه چیزی است که برای همه ما ارزشمند است. تجربه به ما می‌گوید که خواب خوب می‌تواند باعث تازگی و شادابی جسم و عملکرد بهتر ما شود و ارتباط مستقیم با سلامتی بخصوص در کودکان دارد اما هنوز هم بسیاری از ما از مشکلات آن رنج می‌بریم. از نظر انجمن جهانی طب خواب، در مجموع تا 45 درصد افراد جهان در طول زندگی از مشکلات خواب رنج می‌برند.

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

نویسنده: حمیده افشارپور, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

آن چیزی که شما می‌خورید و می‌نوشید می‌تواند به شما کمک می‌کند تا سلامتیتان را بهبود بخشید.

من یک پوست صاف و تابان (درخشان) می‌خواهم. چه رژیم غذایی به من کمک می‌کند تا  رنگ چهره‌ام را بهتر کنم؟

یک رژیم واحد نمی‌تواند به شما یک پوست دلخواه را بدهد. بلکه این ژن‌ها و هورمون‌های شماست که بیشترین تاثیر را روی نوع پوست منحصر به فرد شما می‌گذارد. چیزیکه شما هیچ کنترلی روی آن ندارید. بهرحال، در سبک زندگیتون فاکتورهایی وجود دارد که شما می‌توانید آنها را کنترل کنید. مثل: چگونه شما می‌خورید، چقدر فعال هستید و چگونه از پوستتان مواظبت می‌کنید.

در اینجا به شما می‌گوئیم چگونه از خودتان و پوستتان به بهترین نحو ممکن مواظبت کنید.

برای شروع : خودتان را با محصولات رژیمی گول نزنید. درمان‌های محلی و پرهیزهای غذایی مخصوص که قول یک پوست بی‌عیب را به شما می‌دهد. برای مثال ، درخواست محصولات ویتامین ای و مصرف بی‌اندازه مکمل‌های رژیمی ویتامین ای، هیچ قولی برای یک عملکرد مطلوب نمی‌دهد.

تنها محصولی که نشان داده چین و چروک را تحت کنترل در می‌آورد رتین  A  می‌باشد. هنوز متخصصان روی تاثیرات طولانی مدت رتینA  کار می‌کنند.

و به خاطر داشته باش: چیزیکه می‌تواند برای پوست شما خوب باشد می‌تواند چیز متفاوتی برای بهترین دوست و یا خواهرتان باشد. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. پوست و رژیم غذایی
اگر شما می‌خواید یک رژیم پوستی همه جانبه را دنبال کنید، غذا نقش مهمی دارد.

از خودتان سئوالات زیر را بپرسید:
آیا من غذاهایی را که از نظر آنتی اکسیدان غنی هستند مانند بروکلی، هویج، دانه‌ها، گندم کامل و حبوبات را می‌خورم؟ آیا من هر روز دست کم 8 لیوان آب می‌نوشم؟ آیا من به حد کافی ایروبیک، ورزشهای استقامتی و کششی را در طول هفته انجام می‌دهم؟ آیا من یک رژیم پوستی که رطوبت را هم شامل بشود دارم؟
اگر شما پاسخ مثبت به همه سئوالات دادید، شما دارید هر کاری را انجام می‌دهید که یک پوست سالم داشته باشید، به غیر از این که یک متخصص پوست را ببینید. اگر پاسخهای شما منفی بود، گامهای کوچکی را هر روز بردارید تا جواب‌های مثبت افزایش پیدا کند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.7/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

اطلاعات عمومی