• No file selected.

  فک

  Author

  بعضی از افراد عصبی هستند و بدنشان را ناخود آگاه سفت نگه میدارند. زمانی که خسته می شوند عضلات آن ها چقدر منقبض میشود.

 • No file selected.

  ویتامین آ A " رتینول"

  Author

  ویتامین آ در بدن می‌تواند از ماده‌ای به نام " بتاکاروتن" ساخته شود. بتاکاروتن را می‌توان در هویچ به میزان زیادی یافت.

 • کمر درد

  Author

  در هر سن و سالی که باشید به احتمال زیاد تاکنون درد کمر را تجربه کرده‌اید. اما آیا می‌دانید که چه کمردردی را حتما باید جدی گرفت؟

  براساس کتب رفرنس پزشکی معمولا 5 نوع کمردرد وجود دارد که عبارتند از: کمر درد موضعی، ارجاعی به پشت، مربوط به ستون مهره، رادیکولر و اسپاسم عضلانی. هر کدام از این انواع ویژگی‌هایی دارند که می‌تواند در تشخیص علت کمک کننده باشد. مثلا کمر درد مربوط به مهره‌ها ممکن است به اندام تحتانی ارجاع گردد یا کمردرد رادیکولر دردی تیزبوده که به پاها تیر می‌کشد.

 • No file selected.

  نشاسته‌ها

  Author

  غذاهای نشاسته‌ای قسمت مهمی از رژیم غذایی را تشکیل می‌دهند. در بعضی از نقاط جهان غذاهای نشانسته دار تا 80 درصد کل انرژی رژیم غذایی را تشکیل می‌دهند. در بریتانیا حدود 24 درصد کل انرژی از مواد نشاسته دار به دست می‌آید.

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

نویسنده: حمیده افشارپور, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

مراقبت کردن از پوست و رژیم غذایی

آن چیزی که شما می‌خورید و می‌نوشید می‌تواند به شما کمک می‌کند تا سلامتیتان را بهبود بخشید.

من یک پوست صاف و تابان (درخشان) می‌خواهم. چه رژیم غذایی به من کمک می‌کند تا  رنگ چهره‌ام را بهتر کنم؟

یک رژیم واحد نمی‌تواند به شما یک پوست دلخواه را بدهد. بلکه این ژن‌ها و هورمون‌های شماست که بیشترین تاثیر را روی نوع پوست منحصر به فرد شما می‌گذارد. چیزیکه شما هیچ کنترلی روی آن ندارید. بهرحال، در سبک زندگیتون فاکتورهایی وجود دارد که شما می‌توانید آنها را کنترل کنید. مثل: چگونه شما می‌خورید، چقدر فعال هستید و چگونه از پوستتان مواظبت می‌کنید.

در اینجا به شما می‌گوئیم چگونه از خودتان و پوستتان به بهترین نحو ممکن مواظبت کنید.

برای شروع : خودتان را با محصولات رژیمی گول نزنید. درمان‌های محلی و پرهیزهای غذایی مخصوص که قول یک پوست بی‌عیب را به شما می‌دهد. برای مثال ، درخواست محصولات ویتامین ای و مصرف بی‌اندازه مکمل‌های رژیمی ویتامین ای، هیچ قولی برای یک عملکرد مطلوب نمی‌دهد.

تنها محصولی که نشان داده چین و چروک را تحت کنترل در می‌آورد رتین  A  می‌باشد. هنوز متخصصان روی تاثیرات طولانی مدت رتینA  کار می‌کنند.

و به خاطر داشته باش: چیزیکه می‌تواند برای پوست شما خوب باشد می‌تواند چیز متفاوتی برای بهترین دوست و یا خواهرتان باشد. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. پوست و رژیم غذایی
اگر شما می‌خواید یک رژیم پوستی همه جانبه را دنبال کنید، غذا نقش مهمی دارد.

از خودتان سئوالات زیر را بپرسید:
آیا من غذاهایی را که از نظر آنتی اکسیدان غنی هستند مانند بروکلی، هویج، دانه‌ها، گندم کامل و حبوبات را می‌خورم؟ آیا من هر روز دست کم 8 لیوان آب می‌نوشم؟ آیا من به حد کافی ایروبیک، ورزشهای استقامتی و کششی را در طول هفته انجام می‌دهم؟ آیا من یک رژیم پوستی که رطوبت را هم شامل بشود دارم؟
اگر شما پاسخ مثبت به همه سئوالات دادید، شما دارید هر کاری را انجام می‌دهید که یک پوست سالم داشته باشید، به غیر از این که یک متخصص پوست را ببینید. اگر پاسخهای شما منفی بود، گامهای کوچکی را هر روز بردارید تا جواب‌های مثبت افزایش پیدا کند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

3.7/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری