• کوآنزیمها و ویتامینها

  Author صنم سرایی

  چرا بدن به مقدار بسیار کمی از ویتامینها نیازمند است؟ بدن با این مقدار کم چه کار می‌تواند بکند؟ اگر بدن می‌تواند با این مقدار کم زندگی کند، چرا بدون آن نمی‌تواند؟

 • اضطراب و افسردگی بعد از یک سکته قلبی

  Author شایان منصوری

  هر کسی بعد از یک سکته قلبی دچار نگرانی‌هایی خواهد شد و با وجود توصیه‌های مثبت و امیدوارکننده‌ای که از سوی پزشکان ، پرستاران و اطرافیان به او گفته می‌شود ، این نگرانی‌ها ممکن است ادامه یابند. آنها از این موضوع نگران هستند که دوباره دچار سکته قلبی شوند. طبیعی است که هر کسی نسبت به خودش و خانواده‌اش نگرانی‌هایی داشته باشد، حتی اگر مشکل باشد که علت این نگرانی‌ها را بر زبان بیاورد. وقوع یک سکته قلبی می‌تواند ضربه شدیدی به اعتماد به نفس فرد وارد کند، بخصوص اگر قبلا دچار بیماریهای سختی نشده باشد و در چنین مواقعی فرد به آسانی می تواند دچار افسردگی گردد.

 • علل ایجاد پرفشاری خون

  Author صنم سرایی

  در 95 درصد موارد هیچ علت خاصی در ایجاد پرفشاری خون یافت نمی‌شود به همین دلیل به این نوع از پرفشاری خون، اولیه اطلاق می‌گردد. در 5 درصد باقیمانده یک علت زمینه‌ای در بروز پرفشاری خون دیده می‌شود در این موارد افراد مبتلا به پرفشاری خون دارای مشکلی در کلیه یا غدد فوق کلیه (آدرنال) می‌باشند. به این نوع از پرفشاری خون، ثانویه گفته می‌شود.

 • ماساژ شانه‌ها

  Author صنم سرایی

   

  اغلب ما در برابر بیشتر مسئولیت‌های که داریم - چه مربوط به شغلمان و چه مراقبت از خانواده یا فقط  یافتن راه حلی برای زندگی- ترجیح می‌دهیم بگوییم : " برای انجام این کار خیلی خسته‌ام". می‌توان این جمله را بدین عبارت ترجمه کرد: تنش در شانه‌ها.

ماساژ شانه‌ها

نویسنده: صنم سرایی, شنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۱, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت, تعداد بازدیدها 4512,

ماساژ شانه‌ها

 

اغلب ما در برابر بیشتر مسئولیت‌های که داریم - چه مربوط به شغلمان و چه مراقبت از خانواده یا فقط  یافتن راه حلی برای زندگی- ترجیح می‌دهیم بگوییم : " برای انجام این کار خیلی خسته‌ام". می‌توان این جمله را بدین عبارت ترجمه کرد: تنش در شانه‌ها.

این عبارت یک گفته‌ی اتفاقی نیست بلکه بر یک حقیقت علمی تکیه دارد که می‌تواند موجب ایجاد چنین احساس طاقت فرسایی گردد. می‌توانید این خستگی را با انجام این برنامه‌ی ماساژ برطرف سازید.

 

 

1.    آرنج خود را با دست چپتان حمایت کنید. دست راست را بالای شانه‌ی چپ قرار دهید و ماهیچه‌های این ناحیه را که از بالا و پشت جمجمه تا گردن امتداد دارند حس کنید. انگشتان خود را روی ماهیچه‌ها قرار دهید و شروع به بررسی نمایید. آیا این ماهیچه‌ها نرم و انعطاف پذیرند یا سخت، گرفته یا حساس؟ انگشتانتان به شما چه می‌گویند؟ به جستجوی خود ادامه دهید و ماهیچه‌های منقبض را از گرفتگی رها سازید.ماساژ شانه‌ها

2.    در قسمت میانی و بالای شانه میان قسمت پاینی شانه و پایین گردن نقطه‌ی GB21 قرار دارد. ماساژ این نقطه برای رفع استرس روحی و تنش جسمی ضروری است و در اغلب موارد لمس آن دردناک است. تحریک این نقطه به رفع سفتی عضلات و در تنش روحی و جسمی کمک می‌کند.


3.    برای پایان کار دست خود را مشت کنید و به آرامی با مشت روی ناحیه‌ی شانه ضربه بزنید. این کار گرفتگی عضلات را برطرف می‌سازد و جریان خون این ناحیه را افزایش می‌دهد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.5/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

دیدگاه‌ها (1)

 • افشار
  افشار
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ at ۱۲:۰۸ |

  متشکر از مطلب آموزنده و مفید شما.

دیدگاه خود را با نویسنده این مطلب در میان بگذارید:
انصراف ارسال دیدگاه ...

پزشکی و سلامت