• No file selected.

  ویتامین ب یک B1 "تیامین"

  Author

  ویتامین ب یک به تجزیه کربوهیدراتها، چربی و الکل در بدن کمک می‌کند. افراد دچار کمبود ویتامین ب یک به بیماری بری بری مبتلا می‌شوند و از آنجایی که بدن آنها نمی‌تواند کربوهیدراتها و چربی‌ها را بخوبی تجزیه نماید دچار مشکلات قلبی و عصبی می‌شوند.

 • سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

  Author

  شاید بسیاری از افراد باشند که علایمی نظیر درد شکمی و یا تغییر عادات گوارشی در دوره‌‌هایی از روز و یا به دنبال برخی تنش‌های روحی داشته باشند. عمده این افراد در واقع مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر هستند. اما به واقع IBS  چیست؟

 • No file selected.

  سینوزیت و درمان آن

  Author

   

  همانطور که حتما می‌دانید، سینوس‌ها حفراتی هوادار در اطراف بینی و در ناحیه پیشانی می‌باشند که در صورتی که به سبب عفونت دچار ترشحات چرکی شوند بیماری سینوزیت  ایجاد می‌گردد. پس در واقع سینوزیت یعنی عفونت سینوسهای اطراف بینی.

ماساژ شانه‌ها

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

 

اغلب ما در برابر بیشتر مسئولیت‌های که داریم - چه مربوط به شغلمان و چه مراقبت از خانواده یا فقط  یافتن راه حلی برای زندگی- ترجیح می‌دهیم بگوییم : " برای انجام این کار خیلی خسته‌ام". می‌توان این جمله را بدین عبارت ترجمه کرد: تنش در شانه‌ها.

این عبارت یک گفته‌ی اتفاقی نیست بلکه بر یک حقیقت علمی تکیه دارد که می‌تواند موجب ایجاد چنین احساس طاقت فرسایی گردد. می‌توانید این خستگی را با انجام این برنامه‌ی ماساژ برطرف سازید.

 

 

1.    آرنج خود را با دست چپتان حمایت کنید. دست راست را بالای شانه‌ی چپ قرار دهید و ماهیچه‌های این ناحیه را که از بالا و پشت جمجمه تا گردن امتداد دارند حس کنید. انگشتان خود را روی ماهیچه‌ها قرار دهید و شروع به بررسی نمایید. آیا این ماهیچه‌ها نرم و انعطاف پذیرند یا سخت، گرفته یا حساس؟ انگشتانتان به شما چه می‌گویند؟ به جستجوی خود ادامه دهید و ماهیچه‌های منقبض را از گرفتگی رها سازید.ماساژ شانه‌ها

2.    در قسمت میانی و بالای شانه میان قسمت پاینی شانه و پایین گردن نقطه‌ی GB21 قرار دارد. ماساژ این نقطه برای رفع استرس روحی و تنش جسمی ضروری است و در اغلب موارد لمس آن دردناک است. تحریک این نقطه به رفع سفتی عضلات و در تنش روحی و جسمی کمک می‌کند.


3.    برای پایان کار دست خود را مشت کنید و به آرامی با مشت روی ناحیه‌ی شانه ضربه بزنید. این کار گرفتگی عضلات را برطرف می‌سازد و جریان خون این ناحیه را افزایش می‌دهد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.5/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت