• No file selected.

  لوزه سوم

  Author

   

  شاید خیلی از شما که این مطلب را می‌خوانید نام لوزه سوم را شنیده باشید. اگر علاقه مندید تا بیشتر در مورد این نام بدانید این مطلب را بخوانید.

 • No file selected.

  آشنایی با لیزر

  Author

  لیزر نوعی از نور یا به عبارت بهتر یک نور مهار شده است، درخشانتر از هرچه که در طبیعت می‌توان یافت. از نظر علمی این امکان وجود دارد که با تولید نور قوی‌ای از لیزر، هر ماده موجود بر روی زمین را در کسری از ثانیه به بخار تبدیل نمود.

ماساژ شانه‌ها

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

 

اغلب ما در برابر بیشتر مسئولیت‌های که داریم - چه مربوط به شغلمان و چه مراقبت از خانواده یا فقط  یافتن راه حلی برای زندگی- ترجیح می‌دهیم بگوییم : " برای انجام این کار خیلی خسته‌ام". می‌توان این جمله را بدین عبارت ترجمه کرد: تنش در شانه‌ها.

این عبارت یک گفته‌ی اتفاقی نیست بلکه بر یک حقیقت علمی تکیه دارد که می‌تواند موجب ایجاد چنین احساس طاقت فرسایی گردد. می‌توانید این خستگی را با انجام این برنامه‌ی ماساژ برطرف سازید.

 

 

1.    آرنج خود را با دست چپتان حمایت کنید. دست راست را بالای شانه‌ی چپ قرار دهید و ماهیچه‌های این ناحیه را که از بالا و پشت جمجمه تا گردن امتداد دارند حس کنید. انگشتان خود را روی ماهیچه‌ها قرار دهید و شروع به بررسی نمایید. آیا این ماهیچه‌ها نرم و انعطاف پذیرند یا سخت، گرفته یا حساس؟ انگشتانتان به شما چه می‌گویند؟ به جستجوی خود ادامه دهید و ماهیچه‌های منقبض را از گرفتگی رها سازید.ماساژ شانه‌ها

2.    در قسمت میانی و بالای شانه میان قسمت پاینی شانه و پایین گردن نقطه‌ی GB21 قرار دارد. ماساژ این نقطه برای رفع استرس روحی و تنش جسمی ضروری است و در اغلب موارد لمس آن دردناک است. تحریک این نقطه به رفع سفتی عضلات و در تنش روحی و جسمی کمک می‌کند.


3.    برای پایان کار دست خود را مشت کنید و به آرامی با مشت روی ناحیه‌ی شانه ضربه بزنید. این کار گرفتگی عضلات را برطرف می‌سازد و جریان خون این ناحیه را افزایش می‌دهد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.5/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی