• No file selected.

  ویتامین آ A " رتینول"

  Author

  ویتامین آ در بدن می‌تواند از ماده‌ای به نام " بتاکاروتن" ساخته شود. بتاکاروتن را می‌توان در هویچ به میزان زیادی یافت.

 • No file selected.

  وقتی خم می‌شوید زانوهایتان را خم نمایید.

  Author

  کسی که وارد نیست وقتی می‌خواهد چیزی را از زمین بردارد زانوهایش را خم نمی‌کند، بالا تنه به خصوص سر را کاملا جلو می‌برد. در این حالت ماهیچه‌های شخص باید جهت ایجاد تعادل در مقابل نیروی جاذبه‌ای زمین بسیار فعال باشند. وقتی همان شخص به حالت عادی برگشت می بینییم که صورتش قرمز شده، خون در مغزش جمع شده و کمرش به درد آمده است.

 • No file selected.

  حرکات دهان و فک

  Author

  عضلات فک ما به شکلی طراحی شده اند که به طور غیر اردادی موجب بسته شدن دهان می‌گردند. برخی متخصصان تخمین زده اند نیرویی که موجب بسته ماندن دهان می‌گردد حدود 242 کیلوگرم است.

ماساژ شانه‌ها

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

 

اغلب ما در برابر بیشتر مسئولیت‌های که داریم - چه مربوط به شغلمان و چه مراقبت از خانواده یا فقط  یافتن راه حلی برای زندگی- ترجیح می‌دهیم بگوییم : " برای انجام این کار خیلی خسته‌ام". می‌توان این جمله را بدین عبارت ترجمه کرد: تنش در شانه‌ها.

این عبارت یک گفته‌ی اتفاقی نیست بلکه بر یک حقیقت علمی تکیه دارد که می‌تواند موجب ایجاد چنین احساس طاقت فرسایی گردد. می‌توانید این خستگی را با انجام این برنامه‌ی ماساژ برطرف سازید.

 

 

1.    آرنج خود را با دست چپتان حمایت کنید. دست راست را بالای شانه‌ی چپ قرار دهید و ماهیچه‌های این ناحیه را که از بالا و پشت جمجمه تا گردن امتداد دارند حس کنید. انگشتان خود را روی ماهیچه‌ها قرار دهید و شروع به بررسی نمایید. آیا این ماهیچه‌ها نرم و انعطاف پذیرند یا سخت، گرفته یا حساس؟ انگشتانتان به شما چه می‌گویند؟ به جستجوی خود ادامه دهید و ماهیچه‌های منقبض را از گرفتگی رها سازید.ماساژ شانه‌ها

2.    در قسمت میانی و بالای شانه میان قسمت پاینی شانه و پایین گردن نقطه‌ی GB21 قرار دارد. ماساژ این نقطه برای رفع استرس روحی و تنش جسمی ضروری است و در اغلب موارد لمس آن دردناک است. تحریک این نقطه به رفع سفتی عضلات و در تنش روحی و جسمی کمک می‌کند.


3.    برای پایان کار دست خود را مشت کنید و به آرامی با مشت روی ناحیه‌ی شانه ضربه بزنید. این کار گرفتگی عضلات را برطرف می‌سازد و جریان خون این ناحیه را افزایش می‌دهد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.5/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

پزشکی و سلامت