• No file selected.

  سکسکه

  Author

   

  سکسکه یک صدای تنفسی خاص است که همراه با انقباض غیر ارادی و ناگهانی و منظم دیافراگم و به خاطر بسته شدن گلوت رخ می‌دهد. سکسکه عمدتا در مردان اتفاق افتاده و در اکثریت موارد فقط چند دقیقه طول می‌کشد.  در شرایطی ممکن است هفته‌ها و یا حتی سالها طول بکشد.

 • No file selected.

  ویتامین ث c "اسید اسکوربیک"

  Author

   

  ویتامین c‌ به حفظ و نگهداری پوست کمک می‌کند. همچنین این ویتامین به جذب بهتر آهن در روده کوچک کمک می‌نماید. افرادی که به اندازه کافی ویتامین ث به دست نمی‌آورند دچار بیماری به نام "اسکوروی" می‌شوند.

 • سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

  Author

  شاید بسیاری از افراد باشند که علایمی نظیر درد شکمی و یا تغییر عادات گوارشی در دوره‌‌هایی از روز و یا به دنبال برخی تنش‌های روحی داشته باشند. عمده این افراد در واقع مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر هستند. اما به واقع IBS  چیست؟

 • No file selected.

  سینوزیت و درمان آن

  Author

   

  همانطور که حتما می‌دانید، سینوس‌ها حفراتی هوادار در اطراف بینی و در ناحیه پیشانی می‌باشند که در صورتی که به سبب عفونت دچار ترشحات چرکی شوند بیماری سینوزیت  ایجاد می‌گردد. پس در واقع سینوزیت یعنی عفونت سینوسهای اطراف بینی.

درمان آلرژی با رژیم غذایی

نویسنده: صنم سرایی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.

هر کسی که به وجود یک آلرژی غذایی مشکوک باشد باید با مراجعه به یک متخصص تغذیه مشکلش تشخیص داده شده و درمان گردد. تشخیص یک آلرژی غذایی اغلب براساس حذف مواد حساسیت زا "آلرژی‌ها" از رژیم غذایی صورت می‌گیرد.

اگزمای آتوپیک

اگزمای آتوپیک در کودکانی ایجاد می‌گردد که در خانواده آنها سابقه آلرژی‌هایی مثل حساسیت فصلی و یا آسم وجود داشته باشد. بعضی از افراد توصیه می‌کنند که خانمهای حامله و خانمهای شیرده باید رژیم غذایی خود را تغییر دهند تا خطر ایجاد آلرژی غذایی در کودکانشان کاهش یافته و یا پیشگیری شود. مادران کودکانی که در خطر ابتلا به اگزمای آتوپیک هستند باید از مصرف غذاهای حساسیت زایی مثل شیر و لبنیات، بادام زمینی، تخم مرغ و سویا اجتناب نمایند. شیر مادر به نظر می‌رسد که کودک را از این بیماری محافظت نمایند، اما هنوز پزشکان مطمئن نیستند که آیا شیر گاو می‌تواند نقشی در ایجاد این آلرژی‌ها داشته باشد یا خیر.

آلرژی به بادام زمینی

بادام زمینی شایعترین علت ایجاد واکنش آلرژی خطرناک و "گاهی اوقات کشنده" می‌باشد که به آن اصطلاحا " واکنش آنافیلاکسی" گفته می‌شود. در هنگام وقوع چنین واکنشی، سریعا باید اورژانس را خبر کرد. با این حال تمام افرادی که به بادام زمینی حسااسیت دارند دچار چنین واکنشهای سریع و سختی نمی‌شوند.

در تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است دیده شده که آلرژی به بادام زمینی نسبت به قبل بیشتر شده است و همچنان در حال افزایش می‌باشد. این امر شاید به این دلیل باشد که امروزه خانمها در هنگام حاملگی یا شیر  دادن به نوزادان، بیشتر از بادام زمینی و محصولاتی که حاوی روغن بادام زمینی است استفاده می‌کنند. آلرژی به بادام زمینی می‌تواند به صورت ارثی به کودکان برسد، بنابراین خانمهایی که سابقه وجود انواع آلرژیها را در خانواده شان دارند،درمان آلرژی با رژیم غذایی بهتر است که در حین حاملگی و شیر دادن به کودکانشان از مصرف آن خودداری نمایند.

فعالیت بیش از حد کودکان

در دهه 1970 میلادی برای اولین بار ارتباطی بین فعالیت بیش از حد کودکان و مواد افزودنی که به غذاها اضافه می‌گردد دیده شد. بعضی از دانشمندان به این نتیجه رسیدند که رفتار اینگونه کودکان شلوغ، وقتی که بعضی از غذاها از رژیم غذایی شان حذف شود، بهتر می‌گردد. این غذاها شامل شیر، تخم مرغ، گندم، بادام زمینی و مواد رنگی نگهدارنده‌ای که به بعضی از غذاها اضافه می‌شوند " مثل تارترازین و اسید بنزوئیک" است. گرچه این ارتباط بین شلوغ بودن کودک و بعضی از غذاها در تعداد کمی از کودکان دیده می‌شود اما هنوز شواهد محکمی برای اینکه این ارتباط را در اکثر کودکانی که فعالیت بیش از حد داشته و شلوغ هستند، ثابت نماید دیده نشده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

4.0/5 امتیازهای داده شده (4 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

صنم سرایی

اطلاعات عمومی