• کهیر و انواع آن

  Author

  از شایعترین بیماریهای پوستی کهیر است بطوریکه تا حدود 20% مردم در طی زندگی خود دچار یک یا چند حمله کهیری می‌شوند.

 • No file selected.

  سینوزیت و درمان آن

  Author

   

  همانطور که حتما می‌دانید، سینوس‌ها حفراتی هوادار در اطراف بینی و در ناحیه پیشانی می‌باشند که در صورتی که به سبب عفونت دچار ترشحات چرکی شوند بیماری سینوزیت  ایجاد می‌گردد. پس در واقع سینوزیت یعنی عفونت سینوسهای اطراف بینی.

 • در مورد دنده گردنی چه می دانید؟

  Author

  شاید شنیده باشید که بعضی افراد دنده‌ی گردنی داشته باشند . آیا می‌دانید چرا و چطور؟ ستون فقرات انسان از مهره‌های گردنی شروع شده و تا مهره‌های کمری و ساکروم ادامه دارد. تعداد مهره‌های گردنی 7 عدد است که در بعضی افراد رشد بیش از حد زایده فیبری مهره هفتم در یک یا هر دو طرف منجر به ایجاد دنده‌ای اضافه علاوه بر 12 دنده‌ی قفسه سینه می‌گردد. این ضایعه می‌تواند به صورت یک دنده کامل یا به شکل یک زایده کوچک باشد که به صورت مادرزادی بوجود آمده است.

 • سنگهای کلیه (بخش دوم)

  Author

  در بخش اول راجع به نحوه تشکیل سنگ و راههای پیشگیری کلی سنگهای کلیوی صحبت کردیم. به طور کلی سنگها در مردان شایعترند و سن شایع ، سن 35 تا 40 سالگیست. کسی که مبتلا به سنگ کلیه می‌شود به احتمال بالایی مجددا دچار سنگ می‌شود پس آگاهی از جنس سنگ می‌تواند در پیگیری بیمار کمک کننده باشد.

آرنج تنیس بازان

نویسنده: رامیز کامرانی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.
آیا تاکنون چنین اسمی شنیده اید؟ شاید برایتان جالب باشد که بیماری به این نام وجود دارد. اگر دوست دارید بیشتر بدانید ادامه مطلب را بخوانید.
شایعترین عارضه دردناک آرنج همین بیماریست. یک بیماری خارج مفصلی در ناحیه  اپی کندیل خارجی آرنج، اما چرا به این نام؟
شاید دلیل اصلی این نام، ایجاد آن در تنیس بازان است اما فقط تعداد کمی از مبتلایان به آن بیماری، تنیس باز هستند و بسیاری دیگر اصلا تنیس بازی نمی کنند بلکه فقط به خاطر فعالیتهای مشابه آن دچار علایم بیماری می شوند. بیماری با درد و حساسیت در ناحیه اتصال عضلات اکستانسور(بازکننده) ساعد به استخوان بازو ایجاد می شود و اغلب به پشت ساعد تیر می کشد. حتما تاکنون حدس زده اید که در اثر کشیده شدن این عضلات با فعالیتهایی مانند حرکات رفت و برگشتی تنیس و یا با حرکاتی که باعث کشیده شدن تاندون این عضلات شود  التهاب و بیماری شروع می شود. جالب اینکه معاینه و تصویربرداری از آرنج کاملا طبیعی است.
درمان چیست؟
بسیاری از موارد علایم، کم کم خوب می شوند اما شاید یکی دوسال هم طول بکشد. در این حالت با نظر پزشک متخصص ارتوپدی شاید حتی نیاز به تزریق کورتون داخل مفصل باشد. در برخی اوقات هم گرما درمانی و فیزیوتراپی کمک کننده هستند. شاید هم نیاز به بی حرکتی 4 تا 8 هفته ای باشد.

با توضیحاتی که خواندید به نظرتان ممکن است بیماری دیگری هم با نام آرنج گلف بازان داشته باشیم؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

رامیز کامرانی

اطلاعات عمومی