• No file selected.

  ستون فقرات ( بخش اول)

  Author

  اگر وزنه‌ای بر سر یک سیم خمیده آویزان نماییم، سیم بازهم خمیده تر می‌شود. ستون فقرات هم به همین  صورت مثل سیم خمیده عمل می‌کند. یعنی اگر مرکز ثقل ستون فقرات از یک نقطه تحت فشار قرار گیرد و به طرف پایین کشیده شود خمیدگی کم و ضعیف به خمیدگی شدیدتر تبدیل می‌گردد.

 • کهیر و انواع آن

  Author

  از شایعترین بیماریهای پوستی کهیر است بطوریکه تا حدود 20% مردم در طی زندگی خود دچار یک یا چند حمله کهیری می‌شوند.

 • سندرم ژیلبرت، زردی بی دردسر

  Author

  ممکن است برای خیلی از شما پیش آمده باشد که متوجه زردی چشم یا پوست کسی یا حتی خودتان شده باشید.برای اینکه بفهمیم این زردی چیست چه کنیم؟و در چه شرایطی باید پیگیری کنیم؟

آرنج تنیس بازان

نویسنده: رامیز کامرانی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.
آیا تاکنون چنین اسمی شنیده اید؟ شاید برایتان جالب باشد که بیماری به این نام وجود دارد. اگر دوست دارید بیشتر بدانید ادامه مطلب را بخوانید.
شایعترین عارضه دردناک آرنج همین بیماریست. یک بیماری خارج مفصلی در ناحیه  اپی کندیل خارجی آرنج، اما چرا به این نام؟
شاید دلیل اصلی این نام، ایجاد آن در تنیس بازان است اما فقط تعداد کمی از مبتلایان به آن بیماری، تنیس باز هستند و بسیاری دیگر اصلا تنیس بازی نمی کنند بلکه فقط به خاطر فعالیتهای مشابه آن دچار علایم بیماری می شوند. بیماری با درد و حساسیت در ناحیه اتصال عضلات اکستانسور(بازکننده) ساعد به استخوان بازو ایجاد می شود و اغلب به پشت ساعد تیر می کشد. حتما تاکنون حدس زده اید که در اثر کشیده شدن این عضلات با فعالیتهایی مانند حرکات رفت و برگشتی تنیس و یا با حرکاتی که باعث کشیده شدن تاندون این عضلات شود  التهاب و بیماری شروع می شود. جالب اینکه معاینه و تصویربرداری از آرنج کاملا طبیعی است.
درمان چیست؟
بسیاری از موارد علایم، کم کم خوب می شوند اما شاید یکی دوسال هم طول بکشد. در این حالت با نظر پزشک متخصص ارتوپدی شاید حتی نیاز به تزریق کورتون داخل مفصل باشد. در برخی اوقات هم گرما درمانی و فیزیوتراپی کمک کننده هستند. شاید هم نیاز به بی حرکتی 4 تا 8 هفته ای باشد.

با توضیحاتی که خواندید به نظرتان ممکن است بیماری دیگری هم با نام آرنج گلف بازان داشته باشیم؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

رامیز کامرانی

اطلاعات عمومی