• No file selected.

  اضطراب و افسردگی بعد از یک سکته قلبی

  Author

  هر کسی بعد از یک سکته قلبی دچار نگرانی‌هایی خواهد شد و با وجود توصیه‌های مثبت و امیدوارکننده‌ای که از سوی پزشکان ، پرستاران و اطرافیان به او گفته می‌شود ، این نگرانی‌ها ممکن است ادامه یابند. آنها از این موضوع نگران هستند که دوباره دچار سکته قلبی شوند. طبیعی است که هر کسی نسبت به خودش و خانواده‌اش نگرانی‌هایی داشته باشد، حتی اگر مشکل باشد که علت این نگرانی‌ها را بر زبان بیاورد. وقوع یک سکته قلبی می‌تواند ضربه شدیدی به اعتماد به نفس فرد وارد کند، بخصوص اگر قبلا دچار بیماریهای سختی نشده باشد و در چنین مواقعی فرد به آسانی می تواند دچار افسردگی گردد.

 • No file selected.

  مهمان ناخوانده را بیرون کنید

  Author

  در هر خیابان شلوغی که قدم بزنید متوجه خواهید شد که مردم اطرافتان همه شانه‌های خود را تا گوش‌ها بالا کشیده‌اند. این که چرا ما به چنین حرکتی دست می‌زنیم تقریبا ناشناخته است اما به هر حال همه ناگهان کشف می‌کنیم که شانه‌هایمان مهمان ناخوانده‌ی گوش‌ها شده‌اند و این تجربه‌ی شایع است.

 • کمر درد

  Author

  در هر سن و سالی که باشید به احتمال زیاد تاکنون درد کمر را تجربه کرده‌اید. اما آیا می‌دانید که چه کمردردی را حتما باید جدی گرفت؟

  براساس کتب رفرنس پزشکی معمولا 5 نوع کمردرد وجود دارد که عبارتند از: کمر درد موضعی، ارجاعی به پشت، مربوط به ستون مهره، رادیکولر و اسپاسم عضلانی. هر کدام از این انواع ویژگی‌هایی دارند که می‌تواند در تشخیص علت کمک کننده باشد. مثلا کمر درد مربوط به مهره‌ها ممکن است به اندام تحتانی ارجاع گردد یا کمردرد رادیکولر دردی تیزبوده که به پاها تیر می‌کشد.

آرنج تنیس بازان

نویسنده: رامیز کامرانی, منتشر شده در بخش پزشکی و سلامت,

No file selected.
آیا تاکنون چنین اسمی شنیده اید؟ شاید برایتان جالب باشد که بیماری به این نام وجود دارد. اگر دوست دارید بیشتر بدانید ادامه مطلب را بخوانید.
شایعترین عارضه دردناک آرنج همین بیماریست. یک بیماری خارج مفصلی در ناحیه  اپی کندیل خارجی آرنج، اما چرا به این نام؟
شاید دلیل اصلی این نام، ایجاد آن در تنیس بازان است اما فقط تعداد کمی از مبتلایان به آن بیماری، تنیس باز هستند و بسیاری دیگر اصلا تنیس بازی نمی کنند بلکه فقط به خاطر فعالیتهای مشابه آن دچار علایم بیماری می شوند. بیماری با درد و حساسیت در ناحیه اتصال عضلات اکستانسور(بازکننده) ساعد به استخوان بازو ایجاد می شود و اغلب به پشت ساعد تیر می کشد. حتما تاکنون حدس زده اید که در اثر کشیده شدن این عضلات با فعالیتهایی مانند حرکات رفت و برگشتی تنیس و یا با حرکاتی که باعث کشیده شدن تاندون این عضلات شود  التهاب و بیماری شروع می شود. جالب اینکه معاینه و تصویربرداری از آرنج کاملا طبیعی است.
درمان چیست؟
بسیاری از موارد علایم، کم کم خوب می شوند اما شاید یکی دوسال هم طول بکشد. در این حالت با نظر پزشک متخصص ارتوپدی شاید حتی نیاز به تزریق کورتون داخل مفصل باشد. در برخی اوقات هم گرما درمانی و فیزیوتراپی کمک کننده هستند. شاید هم نیاز به بی حرکتی 4 تا 8 هفته ای باشد.

با توضیحاتی که خواندید به نظرتان ممکن است بیماری دیگری هم با نام آرنج گلف بازان داشته باشیم؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

5.0/5 امتیازهای داده شده (6 امتیاز)

به اشتراک گذاری

در مورد نویسنده

رامیز کامرانی